• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lombardini LA 300

  • Temu pokrenuo Junky36
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj la 300 isto pucva dok pustim gas i normalno mi je to,al specifično je to što nije radila 6 godina i prvo kaj sam napravil sam stavil svječicu drugu i malo start spreja na nju i malo u usis start spreja i kresnula :D neznam zakaj svi govorite da te freze ne valjaju večina njih ne valja ajd meni ova dobra nemam zamjerku za to malo vrta da si pofrezam
Ključna riječ je "malo vrta "
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Ključna riječ je "malo vrta "
da to je istina al dobra je znaš za kaj,za pucanje dok plamen z aspuha leti još imam 2 mašine na kojima je generalka napravljena pa ajd da ovu onda "popravim" do kraja još sam del aspuha drugoga,samo sam cev navaril več ima čađi nutra onda dok se vužgu onda se iskri z aspuha i začari se znaš kak
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Pozdrav svima! Imam Mutu G. dosta sam zadovoljan sa njome,jedino me muči kad ju upalim onda mi neko vrijeme radi pod velikom turažom. Pokušao sam ručno vratit gas,smiri se, al jedno vrijeme onda neće primat gasa. Dal je to do karburatora il je greška u onom kučištu gdje je gas. Zaboravio sam napisat da je to motor LA300


ubuduće koristi tipku "Edit", umjesto da pišeš dva ista postava,
pa dopiši što si zaboravio navesti odmah...

zbalija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
polugica koja ide sa regulatora gasa prema karburatoru ti se zaglavljuje , ispod te polugice ima jedan klipić koji ide od mjesta gdje se zakačuje sajla u on riba a kada se kućište zagrije i raširi onda ide lakše

skini onaj poklopčić gdje se spaja sajla na motor , malo nagni cijeli MTK na stranu i bogato napršći WD ili nekim sličnim sprejom
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Super! mislim da mi je jasno o čemu se tu radi,upravo tako kada se zagrije onda funkcionira,još jedno pitanje kako mora bit feder u kučištu od gasa kada je sajla od gasa navinuta do kraja. Ljep pozdrav i hvala na savjetu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
ako sam dobro razumio pitanje tada je opruga nategnuta
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
ako sam dobro razumio pitanje tada je opruga nategnuta

Dobro većer! evo malo sam danas radio na MK upravo na onom klipiču,mada ga nisam vidio,al sam dovolnjo naspreao i malo se pozabavio sa polugicom od gasa,mada ju je teško naštelat al sam nekako uspiompoštelat tako da ipaksada radi dobro i kaj je najbitnije bez pucanja na auspuh,naravno da sam i štelao zrak+benzin. Hvala na savjetu i pozdrav
 
K

kotva

Guest
Re: Lombardini LA 300-problemi sa hlađenjem

Ekipa, možete li mi reći koja je razlika između IM300 i LA300? Probao sam tražiti, ali bezuspješno
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: Lombardini LA 300-problemi sa hlađenjem

Koliko ja znam, razlike nema. IM 300 je oznaka od Intermotora, koji, kako mi se čini prvi proizvođač tog motora, a LA je uvedena oznaka kad je Lombardini preuzeo Intermotor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Re: Lombardini LA 300-problemi sa hlađenjem

Hodor, kaj nemaju samo DMB motori oznaku LA?
 
S

satfan08

Guest
Re: Lombardini LA 300-problemi sa hlađenjem

content_round.php
pozzz
ja sam novi na forumu čak neznam jel sam na pravom mjestu ali vidim da se piše o LA300 motoru . Ja imam onaj stariji LA300 koji je imao karburator dolje savijen i teško je palio,no ja sam svojem motoru doskočio!!! jednostavno sam ugradio drugi karburator od UMO 6 motora!! nepali iz prvr jer nije sve još odrađeno ali pali iz 4 !!! obavezno!! Imam i slike samo da skontam kako da ih postavim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Re: Lombardini LA 300-problemi sa hlađenjem

Dobro većer! evo malo sam danas radio na MK upravo na onom klipiču,mada ga nisam vidio,al sam dovolnjo naspreao i malo se pozabavio sa polugicom od gasa,mada ju je teško naštelat al sam nekako uspiompoštelat tako da ipaksada radi dobro i kaj je najbitnije bez pucanja na auspuh,naravno da sam i štelao zrak+benzin. Hvala na savjetu i pozdrav

di sa na karburatoru LA300 štela zrak a di benzin?
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Pozdrav forumaši trebao bih par informacija u vezi imenovg motora.

Naime zanima me koja je razlika između im300 I LA300 jer razmisljam o obnavljanju farbe na motoru i nekoj sitnoj restauraciji.

Ako se ne varam postoji šaraf na koljenu od karburatora koji je zlatne boje sa oprugom na navoju ako nije pod tonom prljavštine :icon_e_smile: .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ovo je DMB motor (valjda kao Lombardini LA300), bio je na malom Labinu. Na njemu je bio modul paljenja Rudi Čajavec (riknuti).
Našao neki univerzalni Made in Taiwan, probao upaliti i radi (samo probni rad).

IMG_20170329_144310_1.jpg


IMG_20170329_144320_1.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Sa kolko vrsti paljenja ste se susreli na ovom motoru?
Neki dan sam mjenjao paljenje na tastovom motoru. Znaci, vanjska "elektronika" ko na slici iznad.
On je od svog nekog kolege pribavil rabljenu cinspulu, naizgled identicna ko ova krepana. Ja to pospojim, iskre niotkud. Otpojim kabel koji ide na elektroniku i slucajno potegnem spagu kad iskra frca na sve strane:(:
 

Krešimir la300

Novi član
Tu od
10 Pro 2019
Poruka
1
22521

Pozdrav novi sam ovdje ... Zanima me šta znate o ovom motoru.. i o kvačilu mogu stavit jos koji sliku unutra su samo federi i ležaji..hvala

22522 22523

Pozdrav imam puno pitanja u vezi ovog kvačila!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
O kojem je MTK riječ?
Po izgledu kuplunga to bi bil Muta Maestral ili Kosor.
 

kookoo

Novi član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
22
Pozdrav,

zna li netko koliko je težak LA300?

Pronašao sam podatak da LA300 teži 20.3 kilograma. Ako će netkom trebati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IvekZG

Novi član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
3
Pozdrav svima, jel mi moze netko napisati postupak paljenja mtk?
Kako treba stajati cok? Ako stojim iza volana (kao da upravljam). Da li je cok zatvoren kada je capica prema naprijed? Da li ona rucna kocnica treba biti opustena ili zakvacena? Sto je sa brzinama?
Naslijedio sam ga od dede, ko mali sam bio oko tog stroja, ali sam zaboravio kako ide postupak paljenja?
Hvala svima na pomoci
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ako govorimo o novijem tipu motora, s elektroničkim paljenjem i "kockastim" rasplinjačem IPM MGHV1, kad leptir stoji u smjeru vožnje, "nema čoka" .
Potpuno zatvoren je u poprečnom smjeru, a ima još jedan položaj između kad je 1/2 čoka.
Kad pališ hladni motor, zatvori čok, dodaje puni gas i smanji ga na pol.
Povleci starter, te kad motor primi brzo vrati čok na pol ili ga skroz isključi.
Toplom motoru obično je dosta pol čoka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh