• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Savo ako ustekam cilindar pozadi na oba prikljucka onda ce mi obe rucice u kabini biti zauzete posto mi je jedan prikljucak na jednoj rucici a drugi na drugoj i treca je za poluge
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
I ako je tako onda opet moraš dodati dvije cijevi od razvodnika do nazad
 
M

mazda

Guest
lijepi pozdrav svima na forumu,
nova sam ovdje i imam jedu molbu ako mi možete reči koliko ks ima t-40 as ako u papirima piše 29kw?
(traktor sam dobila i želim ga prodat)

Hvala!
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
lijepi pozdrav svima na forumu,
nova sam ovdje i imam jedu molbu ako mi možete reči koliko ks ima t-40 as ako u papirima piše 29kw?
(traktor sam dobila i želim ga prodat)

Hvala!
Pomnozis kilovate sa 1,36 =ks..

Savo kako da jednostavno rijesim sta mi curi ulje na hidrauliku na onom malom pipcu na cilindru sta je odma iznad klipa??u zadnje vreme malo previse curi a transhidrol je skup..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
lijepi pozdrav svima na forumu,
nova sam ovdje i imam jedu molbu ako mi možete reči koliko ks ima t-40 as ako u papirima piše 29kw?
(traktor sam dobila i želim ga prodat)

Hvala!
Najjednostavnije ak oje duplak onda je 58ks , ako je sola onda 37 , mada ni to nije pouzadno , čak ni ono št piše u saobraćajnoj nije pouzdano jer su nekada ''skidali konje'' zbog manjih dadžbina


@kremenko , taj pipac možeš da izvadiš i zamijeniš , čak i gumica u njemu može da se zamijeni ali to je jako jako teško uraditi
U nedostatku nabavke ili usled nekorištenja tog pipca možeš i da ga neutrališeš , izvadi cijeli taj ventilić i iz njega izvadi pipac pa zavari rupu
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Najjednostavnije ak oje duplak onda je 58ks , ako je sola onda 37 , mada ni to nije pouzadno , čak ni ono št piše u saobraćajnoj nije pouzdano jer su nekada ''skidali konje'' zbog manjih dadžbina


@kremenko , taj pipac možeš da izvadiš i zamijeniš , čak i gumica u njemu može da se zamijeni ali to je jako jako teško uraditi
U nedostatku nabavke ili usled nekorištenja tog pipca možeš i da ga neutrališeš , izvadi cijeli taj ventilić i iz njega izvadi pipac pa zavari rupu

Znaci smijem ga slobodno zavarit???koja je uopce njegova svrha??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Moraš ga izvaditi u ruke da bi ga zavario , njegova svrha je ograničavanje maksimalne visine podizanja poluga što i nema neku primjenu ni potrebu
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Znaci smijem ga slobodno zavarit???koja je uopce njegova svrha??

Blokiranje daljnjeg spuštanja poluga. Smiješ zavariti ili odvrneš tri šarafića izvadiš taj bibak i promjenis gumicu i miran si

kako se šteluju ventili na rusu t40

prvi i treći, drugi i četvrti na 0,3mm
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Blokiranje daljnjeg spuštanja poluga. Smiješ zavariti ili odvrneš tri šarafića izvadiš taj bibak i promjenis gumicu i miran si
Nebih se složio sa ovom izjavom :icon_thumright:
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Zašto kolega. kod mene to dosta dobro drzi i to velike terete i ne popušta
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
obicno se koristi u oranju sejanju ili sl. koliko znam ogranicava dokle se poluge spustaju dole. da nebi otislo suvise duboko ogranicis hod klipa. znam da komsija nema tocak na plugu ali koristi taj pipak i onu selnu ako je tako zovu koja se steluje da ogranici dokle plug ide u dubinu. ako on nije u pravu nisam ni ja. i meni je na T25 curilo tu ulje ali u garnituri gumica nije bilo tih nego zasebno sam kupio pipak sa gumicama. bolje reci klipcic
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Sve vi to dobro razmišljate ali zaboravljate da na T40 klip podiže poluge uvlačenjem , ograničavanje uvlačenja klipa je ograničavanje gornje visine poluga a ne donje :(think):
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Kolega ne bi se složio s vama, na mojim traktorima i onim što sam vidio a ima ih dosta ne rade na tom principu,već klip van diže poluge a spušta se ulaskom klipa
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Savo probat cu odraditi ovo sta si mi reko ako uspijem to izvaditi jer to je netko vec nesta čačko prije mene i pohabo šarafe pa ih je teško odvrnuti.to su ona 4 šarafa na ključ deset,jel tako???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kolega ne bi se složio s vama, na mojim traktorima i onim što sam vidio a ima ih dosta ne rade na tom principu,već klip van diže poluge a spušta se ulaskom klipa
Moja greška , zbrkao sam se sa MTZom
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
odvrnes bilo cime pa zameni vijke M6. ta plocica nema neku posebnu ulogu sem klipcic da neispadne. iscupaj klestima pa ga zameni. ja sam ga platio 5eur klipcic sa gumicama
 

tigar223

Novi član
Tu od
28 Ožu 2013
Poruka
6
Pozdrav ljudi, upravo sam zvao čovjeka u vinkovce za granu auspuha za t40.. Cijena joj je 600 kn pa me zanima jel ima netko polovnu ili ima još negdje trgovina koja prodaje dijelove za te traktore! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh