• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Savo, bosanci su poznati po snalažljivosti inače bi davno propali,dobro odrađen posao


Moj post od prije se odnosio samo na kupovinu većih stvari za traktore,generalke,mjenjače i sl. normalno da se ne isplati ic po jedan set za reparaciju krajnika- vidim da Gibanj odma baca reklamu
"Gazda", pod navodnicima ili ne, kupuje vise stvari i odraduje to zimi,kupi odma i par krajnka i stavi u đep,na granici je moguće unijeti 1000kn protuvrijednosti u robi po osobi,legalno
Koverta i poznanstvo čine čuda,
To je moje razmisljanje, nebi dalje u off.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Snalažljivost ili nužda , u svakom slučaju je jeftinije :(think):
Iskreno nisam se ni raspitivao kod mog dobavljača dijelova dali ima u prodaji te čizme i koliko koštaju , siguran sam da i nisu baš jeftine :eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Izrađen motor, pukla karika, izgorio klip ........
Bude Savo još koju dodal :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moze biti visak ulja u motoru ili su karike i cilindri losi pa pusta kompresiju u karter.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Može biti i glava da je pukla, može biti i brtva glave, ma može biti svašta nešta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To buš videl kad rastaviš. U kakvom stanju su klipovi, karike i pikse
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
dali su to samo uljne karike u pitanju

Najcesce ne nego kompresiske al kad one odu i uljne su vj.u banani.
Ako ti jako dimi i jos plavo i malo bjelo onda bi mogle biti i uljne.
Kad je hladan ulje nema onu tecnost kao kad je vruce pa i nemre ga spricat do ibrlaufa al kad se dobro ugrije rjede je i lako ga razbaca pa i do iberlaufa,pogotovo ako dugo nije mjenjano.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Može biti i glava da je pukla, može biti i brtva glave, ma može biti svašta nešta

Nema on dihtunga


Sve zavisi koliko pušta ? koliko duva na karter ? kakav je dim iz auspuha ?

Može biti da se i ona mrežica u iber laufu zasitila pa je karter pod pritiskom i onda izduvava sve što se digne sa dna
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
2 problema:

1. Raspušteni vijci i nikako ih ne mogu dotegnuti. Brat je to nešto kao pravio neke nove ali nisu to original ti brezon vijci. sad sam u pola sjetve morao prekinuti jer ulje skoro pa piša na sastavu... šta napraviti, mislim da li je moguće nekakvo urezivanje novih navoja i pravljenje novih vijaka.
wjid1u.jpg

2. Kad je traktor hladan hidraulika radi ok i poluge i volan,ali kad se nakon otprilike pol sata sat posla ugrije onda nastaju muke i sa volanom i sa dizanjem poluga. ponekad pokretom volana poluge i dobiju na snazi. hidraulično ulje ne curi..malo je mastan,na prednjem stupu,ali nigdje baš ne curi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ovi vijci MORAJU biti brezoni , znači bilo kakva improvizacija ne drži vodu
Sa jedne strane brezona je M18 a sa druge je 18X1,5 , fazon je u tome da jedino korak 1,5 ima dovoljno sile pritegnuti taj reduktor , krupniji korak nema šanse što znači da ako umjesto brezona staviš obični vijal zbog krupnine koraka nemoguće je to dovoljno stegnut

Takvih brezona (nisam siguran) ima negdje na IMT539 , vidio sam ih u prodaji u IMT radnji , raspitaj se

Vjerovatni ti je pumpa dobila po tintari
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Ovi vijci MORAJU biti brezoni , znači bilo kakva improvizacija ne drži vodu
Sa jedne strane brezona je M18 a sa druge je 18X1,5 , fazon je u tome da jedino korak 1,5 ima dovoljno sile pritegnuti taj reduktor , krupniji korak nema šanse što znači da ako umjesto brezona staviš obični vijal zbog krupnine koraka nemoguće je to dovoljno stegnut

Takvih brezona (nisam siguran) ima negdje na IMT539 , vidio sam ih u prodaji u IMT radnji , raspitaj se

Vjerovatni ti je pumpa dobila po tintari

Traktor imao ohoho godina i posla iza sebe pa se bojim da su navoji otišli u samom kućištu od popuštanja i dotezanja.
Da li si imao iskustva sa bušenjem rupa na samom kućištu da se skinu stari
navoji pa da se urežu novi navoji u kućište i isto tako naprave novi vijci. sigurno je jako :(devil): "zanimljiv"posao sve poskidati da bi uopće pokušao tako nešto oko urezivanja novih navoja.
Majstor koji mi je radio oko korpe kvačila mi reče za hidraulik i volan da se možda može probati sa nekim vijkom ispod komandnih ručica. Jel to onaj što se zove prioritetni i koja mu je zapravo funkcija??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Možeš ti urezati u kućište M20 sada ako su 18ke zeznute , nemoraš ništa razbušivati samo polako sa ureznicom1,2,3
Pa onda napraviš kod tokara brezone M20-18X1.5

Prioritetni ventil je direktno na pumpi , ispod ručica se nećeš usrećiti čačkanjem
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Odluka je pala. Pravim generalno uređenje traktora. Negdje prije smo ga rezali popola i riješili komplet kvačilo. Sad rješavamo motor i hidrauliku. Ne vrijedi to danas jedno za pol godine drugo itd...
kud nisam sve radio odma kad i kvačilo i bez brige sam.Imo bi maltene novi stroj samo rođen 79e g. Bio sam tanjuro i počeo mi dimit i taman na kraju nešto lupat.Brže&bolje kući. Majstor skinio filter ulja a ono po dnu neke špene,kaže vjerovatno ležaj radilice...dobro je pa nema zlatne špene... ma još je to i super koliko ie godina i šta je sve prošo. Naračunali smo
nagrubo min.2000 kn samo dijelova (pod pretpostavkom da je hidr.pumpa gecrkt)...e danas sam ga umio u ivasolu i vodi. valja nam sad zasukat rukave i zamastit ruke. bitno da mi je majstorAnto optimističan lik koji zna znanje, Bog mu dao zdravlja 100g..za sve ostalo tu je mastercard :icon_super:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
I ja sutra moram zasukati rukave , pukao mi onaj jedan vijak na kvačilu mamicu mu :mad: evo danas sam nabavio sva tri nova , veliki je problem naći kvalitetne dijelove :(n):
Obični vijak i težak za naći , improvizacija je majka popravke kod ovako nekvalitetnih dijelova :(party):
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
majstor i sin mu u 2 dana raskopaše mi rusa božesačuvaj.dijelova na sve strane. on se samo smije i zajebava..sad sam to fino natopio u nafti pa ožežem sa minivošem sutra a u subotu jošmalo raskapanja,pa sastavimo popis dijelova i ako stignem u gibanj..neznam dal bi mi se isplatilo ić preko u bih možda po dijelove.radim trenutno skoro pa na granici (sl.šamac) pa sam čuo baš danas da ima u gradačcu čovjek trgovinu sa traktor dijelovima ??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Za tog u Gradačcu neznam , znam da ima u Derventi ali on pretežno drži MTZ
Sve zavisi koliki ti je spisak trebovanja
 

Najnoviji postovi

Na vrh