• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Sadim dinje već par godina ali kupujem gotove presadnice,pa mi je to malo skupo .ove godine bi probao sam uzgojiti rasad iz sjemena pa me zanima- gdje kupiti sjeme,kad sijete sjeme da dođe za presadu početkom maja,

Sjeme siješ trideset dana prije presadnje, a kupuješ kod dobavljača sjemnja, Kadmo, Agromais, PGS, S$G, Z. hit. AM-agro itd....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sadim dinje već par godina ali kupujem gotove presadnice,pa mi je to malo skupo .ove godine bi probao sam uzgojiti rasad iz sjemena pa me zanima- gdje kupiti sjeme,kad sijete sjeme da dođe za presadu početkom maja,


Ako si do sada sadio krastavce onda si zamisli da sadiš krastavce umjesto dinja nema nikakve razlike, a sjeme dinja je jako skupo neznam koliko se to isplati na malu površinu.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ako si do sada sadio krastavce onda si zamisli da sadiš krastavce umjesto dinja nema nikakve razlike, a sjeme dinja je jako skupo neznam koliko se to isplati na malu površinu.

sadim oko 300 sadnica ,a isplati mi se jer kod kuće sve prodam na štandu po finoj cijeni,prodajem od prijatelja lubenice pa onda usput ubacim svoje dinje ,krastavce, rajčicu,šećerac...imam dobro mjesto pa ide ,a sad me zanima kako naručite sjeme,dobijete poštom pa platite pouzećem ili...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
sadim oko 300 sadnica ,a isplati mi se jer kod kuće sve prodam na štandu po finoj cijeni,prodajem od prijatelja lubenice pa onda usput ubacim svoje dinje ,krastavce, rajčicu,šećerac...imam dobro mjesto pa ide ,a sad me zanima kako naručite sjeme,dobijete poštom pa platite pouzećem ili...

Pouzećem sve ide samo naruči evo broj na pp ovi su najjeftiniji uzmi si centro f1 500 kom nešto više od 400 kn pošto tebi treba 300 kom kad dobiješ prodaj mi 15 sjemenki.
 
I

ihorzic

Guest
Pouzećem sve ide samo naruči evo broj na pp ovi su najjeftiniji uzmi si centro f1 500 kom nešto više od 400 kn pošto tebi treba 300 kom kad dobiješ prodaj mi 15 sjemenki.

siki te lepo puti
to sam ja lani napravio uz kornišone i sadio direkt u zemlju
odlično je bilo jer sam davao sve kroz navodnjavanje kad i krastavcima

zelene su ti super slatke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Iz višegodišnjeg iskustva preporučio bih sorte koje distribuira AMagro Chianty F1-ranija i Bari F1.Malo skuplje,zahtjevnije,ali u svakom slučaju vrate uloženo.Ako se bavite profesionalno jedini izbor.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Pouzećem sve ide samo naruči evo broj na pp ovi su najjeftiniji uzmi si centro f1 500 kom nešto više od 400 kn pošto tebi treba 300 kom kad dobiješ prodaj mi 15 sjemenki.

Danas sam zvao za sjeme dinje,pa mi to malo skupo za 500 sjemenki centro f1 580 kn, dosad sam radio Early dawn f1 i bio sam zadovoljan ,pa sam danas od jedne firme naručio sjeme imaju i manje pakovanje 10 gr,otprilike 250-300 sjemenki 100kn,naručio sam dva pakovanja .Planiram dinje posaditi u kontejnere od stiropora ,na katu kuće imam sobu s velikom staklenom stijenom pa planiram tu držati do nicanja jer je tu toplo,a poslije planiram iznijeti van pod neki mini plastenik koji planiram napraviti,e sad pošto već radim dinje žena me nagovorila da pošto u komšiluku nema niko rasad paprike i paradajza,da i to posadimo ,papriku sam naručio a sjeme paradjza nisu imali pa planiram kupiti u agrariji ono sjeme iz vrećice, riječ je o običnom sjemenu jer oko mene niko netraži hibrid nego što jeftiniji rasad (čupani) riječ je o vrlo malim količinama po par tisuća svega,zamisao je papriku i paradajz sijati u gajbice s supstratom i postupati kao s dinjom, poslije prepikirati u taj mini plastenik,sad bi zamolio ako mi neko može dati koji savjet na šta trebam paziti,koju zemlju kupiti(planirao sam kupiti onu za cvijeće po dućanima što se prodaje),čime tretirati,rokove itd..unaprijed hvala za savjete
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Za dinju je bila samo preporuka a ti sadi ono što ti odgovara a evo ti još jedan savjet baci to sjemenje po tri ili pet kuna Bos.Brod ti zbilja nije daleko samo pređeš savu i eto te pa potraži kod njih neke hibride nisu skupi al su hibridi a to što nitko ne traži pitanje je dali netko to nudi. I za klijanje nije ti potrebno svjetlo a polsle nebi trebalo biti u prostoriji bez obzira koliko svjetla ima zato što dinja kao i krastavac zaista brzo rastu treba pazit da ne odu u vis.
 

zvoneiv

Novi član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
22
pozdrav svima,ja sam sadio lubenicu dvije god za redom i u oba puta je priča bila poluuspješna:(.uglavnom je to bilo zbog nedostatka vode.i ove god planiram saditi lubenice oko 600 kom kalemljene.da li itko zna otprilike količine vode koje su potrebne za lubenicu?kad je naintezivnije zaljevanje?znam da je to otprilike u fazi cvjetanja i zametanja ploda.nemogu nigdje naći podatke,za to a pročita san puno toga.naišao sam na par podataka,di je količina po hektaru oko 400 kubika vode?pomagajte:)hvala unaprid
 
I

ihorzic

Guest
pozdrav svima,ja sam sadio lubenicu dvije god za redom i u oba puta je priča bila poluuspješna:(.uglavnom je to bilo zbog nedostatka vode.i ove god planiram saditi lubenice oko 600 kom kalemljene.da li itko zna otprilike količine vode koje su potrebne za lubenicu?kad je naintezivnije zaljevanje?znam da je to otprilike u fazi cvjetanja i zametanja ploda.nemogu nigdje naći podatke,za to a pročita san puno toga.naišao sam na par podataka,di je količina po hektaru oko 400 kubika vode?pomagajte:)hvala unaprid

ne razumim - da li si navodnjavao dovoljno
 
I

ihorzic

Guest
jesam i već sam negdje pisao o njima i nama

kad govorim o nama , to ti je nas 7 - 8 koje su zakidali u transportu jer je roba od Siska do Križevaca lagano falila i što je najgore na klasirki kod njih tamo su varali.

mi smo ih pratili i ustanovili da 4 klasu bace u van klasu i to na licu mjesta prodaju švercerima koji odmah otkupe za salatare
nadalje bilo je krastavaca koji su išli u extra klasu ali natrpaju puno na klasirku i jednostavno prenese ga u 1 ili 2 klasu.

nakon pola isporuke smo pratili robu i bili kod klasiranja pa je bilo ok.

ima tu još koječega ali ,..
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
jesam i već sam negdje pisao o njima i nama

kad govorim o nama , to ti je nas 7 - 8 koje su zakidali u transportu jer je roba od Siska do Križevaca lagano falila i što je najgore na klasirki kod njih tamo su varali.

mi smo ih pratili i ustanovili da 4 klasu bace u van klasu i to na licu mjesta prodaju švercerima koji odmah otkupe za salatare
nadalje bilo je krastavaca koji su išli u extra klasu ali natrpaju puno na klasirku i jednostavno prenese ga u 1 ili 2 klasu.

nakon pola isporuke smo pratili robu i bili kod klasiranja pa je bilo ok.

ima tu još koječega ali ,..

Ajme ljudi što se tu toga promijenilo od vremena kada sam ja radio prvo sa Marinadom a poslije s Euro voćem klasirao sam ručno oni su dolazili po krastavce vagali i odmah stavljali u boksove nikakvi kalo zakidanje na klasama i ostale stvari bilo je to na kraj onog i početkom ovog stoljeća radio sam 400 hvati samo jadne godine 800 .
Pozdrav!

P.S. Sada više ne sadim krastavce za preradu .
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
izgleda da nisam,to me i muči,zalijevanje je bilo oprilike svaka 4 dana po 15 kubika vode,na površinu od 1600 m2

Traži ti grešku dalje ovo ispada preko deset litara vode što je dosta vode možda i previše.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Onaj Darko kaže da su sa Siskom odradili dobar i pošten posao , ti valjda znaš što on misli.:lol:
 
I

ihorzic

Guest
Onaj Darko kaže da su sa Siskom odradili dobar i pošten posao , ti valjda znaš što on misli.:lol:

eto taj darko mi je rekao kad sam došao za svojom robom u Križevce da kaj bi štel ja - na kraju nsam mu poklopio slušalicu jer tak se ne odnosi sa kooperantima.
Pa i gđa Pofuk me je čudno gledala kad sam dokazivao nepravilnopsti

Znate ja sam pošten radnik i nisam seljo - beljo kojeg mogu vozati samo tak.

eto nek se uključe na forum i kažu istinu
 
I

ihorzic

Guest
:supz:

eto taj darko mi je rekao kad sam došao za svojom robom u Križevce da kaj bi štel ja - na kraju sam prekinuo razgovor sa njim jer tak se ne odnosi sa kooperantima.
Pa i gđa Pofuk me je čudno gledala kad sam dokazivao nepravilnopsti , znate nas je bilo nekoliko oštečenih

ja sam pošten radnik i nisam seljo - beljo kojeg mogu vozati samo tak.

eto nek se uključe na forum i kažu istinu[/QUOTE]

:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh