• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Košnja lucerne 4-ti otkos:

21916398.jpg

21916397.jpg
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
super kombinacija, djetelina ekstra, čudi me samo kako nemaš blata ispod traga kotača :)

to budeš omatal u rolobale?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
To je bilo u četvrtak košeno..Po zemlji nije bilo blata da bi se nalovilo..
Da,zbalirano u rolo bale..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja čekam več 2 tjedna da skinem 2. otkos ove što je sijana u 5 mj, a vrijeme katastrofa, svaki 2-3 dana kiša i blato.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
To je bilo u četvrtak košeno..Po zemlji nije bilo blata da bi se nalovilo..
Da,zbalirano u rolo bale..

Marko koja j sorta lucerne I koliko si gusto sijao I kako to da nema nikakve trave osim ovo malo sirka?ja bi trebao sijati nesto ove jeseni,nest puno hvale os 66 sad el to ima veze kakve je sorte?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ove godine sam sijao os 66, 99 i 88 od te tri najbolja mi je 66, najbolje raste, a i najbolje je niknula.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
OS 66 je najprodavanija i najtraženija sorta u Hr. i to već dosta dugo vremena,pa vjerovatno i to govori dovoljno...dugovječnija je od ostalih sorata...
Prije tri dana sam sam ju sijao,sijeme uzeto na polj. institutu u OS,cijena 50kn/kg...i dosta teško je do sijemena,jel kažu da već imaju dosta naručeno....kiša ljepo pada pa bi moglo nešto i bit,nadam se...
Jel ima ko iskustva sa špricanjem poslje sijetve...s čim,kad,doza,cijena,iskustva????
Šanana kakva ti je ta što je sijana u 5mj. ,kako se drži,nikla....????
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Marko koja j sorta lucerne I koliko si gusto sijao I kako to da nema nikakve trave osim ovo malo sirka?ja bi trebao sijati nesto ove jeseni,nest puno hvale os 66 sad el to ima veze kakve je sorte?

E sad nebi znao koja je sorta,to je več starija lucerna sigurno je 3 godine več,sad bude se preorala..Uglavnom su mi sve lucerne čiste bez trava..
Sad u jesen budem sijao lucernu onda ču znat reč kak gusto i koja sorta..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
I ja sam kosio treći otkos lucerne, ali voda je učinila svoje i nije bilo nešto previše. No pokosilo se i omotalo prije kiše. I slike:





nažalost opet nema zvuka jer mi you tube izgleda ne dopušta da slušam narodnjake u traktoru :icon_e_sad:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=zOaoHwknSRw[/YT]

od grabljenja imam samo video:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=trw6v4r8-k4&feature=youtu.be[/YT]





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana kakva ti je ta što je sijana u 5mj. ,kako se drži,nikla....????

Ma dobra je, još ima malo korova u drugom porastu kojeg je več odavno trebalo pokositi, ali vrijeme mi ne dopušta, nadam se da budem idući tjedan, najavljuju neku stabilizaciju.
Također je OS 66.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Pa koliko znam 15.9. Inače ja sam imao u planu posijati 1ha, ali nikako da dođem do sjemena, tako da mislim da ću na proljeće.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
neki dan sam razgovarao s jednim čovjekom iz zagreba, posalo mi je cjenik krmnog bilja ljubljanske sjemenare, na hrvatskom. on, valjda, ima ovlaštenu distribuciju. pa ako ne možeš naći, poslat ću ti na pp, pa ga kontaktiraj.
 

Jackson1

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
14
E ovako prošli tjedan sam pokosio 2 kj lucerne. Bilo je podosta vlažno, ali se osušilo tijekom 5 dana. Jedna kratki pljusak ju je zahvatio dan nakon košnje. Pošto nije bila za baliranje morali smo sve ručno nakrcati i istovariti. Izašlo je 3 prikolice. To je bio 5 otkos ove godine, a najviše mase je izašlo u 3. otkosu. Evo slike direkt s polja :(yawn):
OAORje.jpg
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Dali pokosit dijetelinu i očistit njivu,ujedno to iskoristit za hranit zelenim ...il je već kasno i prijeti opasnost od izmrzavanja???
Prognoze za sljedećih dva tjedna su dosta visoke temperature pa sam u premišljanju:icon_e_confused:
 
Na vrh