• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

M.M.

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Uvijek označavamo bale s koje su livade, koji otkos i datum tak da se zna kad se može hranit s njima.
 
J

Jadranko

Guest
haj marko
daj onako u par rijeci kako te sluzi kinez.
ja sam samo sjedio na njemu i primjetio sam da se salta jaaako tesko.
doduse traktor je bio ugasen pa sad neznam dali je to razlog.
eto to mi je jedina zamjerka bila jos mjenjac.
sta ti kazes o tom traktoru posto si vec 300 njak sati napravio.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Jadranko kaže:
haj marko
daj onako u par rijeci kako te sluzi kinez.
ja sam samo sjedio na njemu i primjetio sam da se salta jaaako tesko.
doduse traktor je bio ugasen pa sad neznam dali je to razlog.
eto to mi je jedina zamjerka bila jos mjenjac.
sta ti kazes o tom traktoru posto si vec 300 njak sati napravio.

Moj se ne šalta teško, baš suprotno, šalta se lagano...nema mi neke razlike između njega ili IMT 540 ili IMT 542. mjenjač je mehanički ali može se šaltati skoro bez da zakrči kad se privikneš.
Moj opći dojam ti j: "koliko novaca toliko muzike"
Ne bih ga preporučio nekome da mu bude glavni traktor i da radi sve teške poslove. Ja ga koristim za okretanje sijena, prskanje, omatanje bala...nešto malo sam i orao s 2x12" i ide sasvim solidno i u 1. direktnoj jedino šta je tada još imao kabinu i buka je unutra bila pre prevelika. Najviše mi se sviđa motor koji ne troši ulja, ne dimi niti je mastan tak da mislim da je to najbolji dio traktora.
Problema imam stalno sa strujom i najvjerojatnije ćemo radit ponovno instalacije. Iz prednjih kotača mi je počelo kisati ulje i lijevi su mi iz servisa uspjeli popraviti, a desni su rastavljali već 2 puta i nakon par dana opet počinje kisati...i za kraj najveći problem, a to je da mi je postepeno kvačilo odvajalo kardansko vratilo sve dublje i dublje dok nije došlo do toga da ga sad uopće ne mogu odvojit. To su najprije štelali kroz one otvore šta se vidi na slikama, ali se opet vratilo na staro i sad kažu da se traktor mora rastavljat na pola da to srede...novi traktor i odmah na pola
Sve u svemu "koliko novaca toliko muzike". Ima još stvari o kojima bih mogao pisati, ali post je i ovako već dugačak zato slobodno pitaj šta te zanima.
 
B

Bobo

Guest
Zahvaljujem na slikama prikolice!

I mislio sam da su povisenja kucne radinosti, ali nisam htio nista pitati, jer je posao vrhunski obavljen ;)


Kako si s prikolicom zadovoljan? Koliko kg npr zita u nju stane s povisenjima, ako si ju ikad vagao? Znam da je 4t nosivost, ali nosivost i kapacitet nisu iste stvari ;) Da li se po neravninama jako uvija sasija, da li puca na mjestima i te stvari?

Zar nemaju sve majevise suber na podu, lijevo,iza?

Ja pucam na majevicu s full opremom, povisenja, rinfuz stranice, suber i sve ostale cica-boce, pa bih volio cuti i iz prve ruke dojmove o toj prikolici.
 
J

Jadranko

Guest
steta bas steta.
eto kazes motor je super stanje, mjenjac isto tako.
ali kao da sam znao da negdje nesto nece stimati.
ajd struja manje vise nije toliko veliki problem to se sredi.
ali to sa kvacilom uh takve stvari ne volim niti cuti.
pogotovo na novom traktoru..jooj odmah bi explodirao od muke :twisted:
al kao sto kazes koliko para jel.......

sta ja znam ja bi onda opet naseg domaceg imt 549 uzeo pa ako
treba sa njim muku mucio,.. nekako bi me manje bolilo,, ako znas na sta mislim.
na njih si uvijek naucio da nesto nevalja :lol:
ma ustvari neznam ni sam :scratch
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Hvala na pohvalama za povišenja. Radili smo ih stari i ja. "Kištra" ako razumijes na sta mislim ima točno 5 kubika, a stranice su 1m visoke (ili duboke). Vagana je samo jednom kad je bila uvrh puna kukuruza kojeg je bilo 4280 kg i morali smo pojačavati donju vuču na eurowolfu jer ju je prije već povinula:D
Nismo primjetili uvijanje šasije, a pogotovo ne pucanje. Kažem mana je uzak trag kotača pa ako punu voziš preko nekih jaraka ili međa treba bit pažljiv :D
Nije imala nikakav šuber. Ovo je valjda osnovni primjerak.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Jadranko kaže:
steta bas steta.
eto kazes motor je super stanje, mjenjac isto tako.
ali kao da sam znao da negdje nesto nece stimati.
ajd struja manje vise nije toliko veliki problem to se sredi.
ali to sa kvacilom uh takve stvari ne volim niti cuti.
pogotovo na novom traktoru..jooj odmah bi explodirao od muke :twisted:
al kao sto kazes koliko para jel.......

sta ja znam ja bi onda opet naseg domaceg imt 549 uzeo pa ako
treba sa njim muku mucio,.. nekako bi me manje bolilo,, ako znas na sta mislim.
na njih si uvijek naucio da nesto nevalja :lol:
ma ustvari neznam ni sam :scratch

Mi smo se isto dvoumili između 549DV (onakav kakav je Bobin) i između ovoga. Doma imam IMT 540, a 542 smo prodali nedavno tak da smo navikli na problemčiće s njima. :D
Na kraju je ipak presudila na prvom mjestu cijena, a i ovaj je malo jači i ipak ima i jedan klip više.Ja se nadam da kad riješimo to kvačilo da će ga proć te dječje bolesti i da će bit sve bolji i bolji :D
 
B

Bobo

Guest
Vjerovatno se radi o osnovnom primjerku (cjena cca. 24 000Kn) Ovaj model koji ja pikiram ima i okrugli suber s "leptirom", sve 3 rinfuz stranice, (ti imas samo zadnju) lojtre na prednjoj strani prikolice i jos sitnarija...

Jesu, stranice su prva liga, samo je jedini problem sto ne mozes u stranu kipat kad imas povisenja, tj, mozes, ali tko ce toliku stranicu pod teretom otvorit...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Moja je bila mislim oko 20 000 kn.
Da problem je šta ne mogu kipat na stranu sa nastavcima, ali to mi ni ne treba jer kad vozim zemlju ili šljunak onda skinem nastavke i opet na nju stane dosta i mogu kipat na stranu. Mislili smo o tome kad smo radili nastavke ali nije nam se dalo kemijat to kipanje jer smo znali da nam neće vjerojatno ni trebat.
 
B

Bobo

Guest
Drago mi je cut da si s prikolicom zadovoljan, jer ne mogu proljece docekat da odem po svoju ;)

U svojoj planiram voziti samo zrno, te svake prijestupne malo sljunka za napisanje dvorista. Koliko vidim da je tom poslu dorasla i drugo me nista ne zanima.

Na ovoj prikolici sto gledam se stranice otvaraju i normalno i odozdol, a nastavci se drze norlamno na kutevima sanduka a na stranicama imas po dva sarnira koji se lako rastave ako zelis skidati povisenja... sve u svemu, ni 5 minuta posla...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Tak i ja samo zrno vozim, a ovo ostalo kak kažeš svake prijestupne.
Koliko dođe takva koja te zanima, jel će bit za povrat kapitalnih? :D
 
B

Bobo

Guest
Ovakva kakvu ja gledam je 28-29 000Kn i jos cu uz nju uzet sjetvospremac i kuku za 549... To je i vise nego dovoljno za povrat kapitalnih, a kad god pare dodju, dobro su dosle ;)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Pa ne čini mi se onda preskupa u odnosu na osnovni model. Nek pare dođu i za godinu dana, ali nek dođu :D
Bome i mi predali zahtjev za kapitalna za Landinija i za kineza prije jedno mjesec dana i nadam se da bi za idući Božić mogla stići...
 
B

Bobo

Guest
Gle, u Gudovcu sam ciljano gledao prikolice, kako IMT 4t, tako i ovu majevicu, a za oko mi zapala i MLAZ 5t dvoosovinka, al su mi jednoosovinke na prvom mjestu, tak da MLAZ za sad otpada...

IMT-ova je bez povisica, bez rinfuz stranica, bez balonki bez regulatora kocnica, bez ICEGA kostala 29 000Kn a nezgrapnije je od majevice 15 puta... Cak je na mjestima bilo lufta izmedju stranica da bi prst mogao proturiti...

naletio na majevicu i pitao vrlo susretljivog decka na standu i odmah mi donio ponudu i sve mi o prikolici reko...

Sa svom opremom je na sajmu kostala 28 261Kn, a to je cjena s PDV-om i "sajamskim popustom".

U jednoj lokalnoj trgovini pitam i reko mi lik da je to cjena bez dostave ovo-ono i imo je pravo. Kod njega, praktiski u komsiluku, takva prikolica kosta oko 28 i sitno tisuca Kn, ato je opet jeftinije ot IMT prikolice.

Reko sam mu da se na proljece vidimo i da cemo najvjerovatnije trgovat...

Ove prikolice su mi se svidjele samo tako, vidim da necu pogrijesiti ;)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ista stvar kad smo i mi kupovali...kod IMT-ovih je lošija završna obrada i zrno bi curilo na sve strane.
Na ovoj mojoj zna samo na zadnjoj lijevoj strani nekad malo curiti i to samo pšenice ili ječma, kukuruza nema šanse jer se stranice dosta dobro poklapaju. Ja sam zadovoljan s ovom prikolicom i vjerujem da ćeš i ti biti.
Jel znaš možda koja je dubina stranica na toj s "full" opremom?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Nisam 100 posto siguran ali mislim da su na mojoj stranice 45 cm, a povišenja 55. Znam da smo radili povišenja veća nego stranice, baš s namjerom da dobijemo 5 kubika sanduk. Čini mi se da bi na ovoj sa slice sveukupno moglo bit oko 90 cm stranice. Znači ima malo manje od 5 kubika, ali opet stane 4 tone sigurno.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Evo da malo osvježim temu. Prve fotografije izrade prednje hidraulike za Landinija. Konačne slike će biti ja se nadam drugi vikend.



 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Daj mi reci jesi stavio pojačanja od prednjeg mosta pa do zadnjeg??? Da nebi bilo nismo znali kad ga opteretiš natrag i naprijed
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
PH večinom nemaju pojačanja do zadnjeg mosta..Ako imaju imaju do kabine ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh