• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

M.M.

P

Poljodjelac

Guest
koliko te košta ta hidraulika,
šta misliš raditi s njom, kolika je nosivost.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
marko hurlimann xa86 kaže:
PH večinom nemaju pojačanja do zadnjeg mosta..Ako imaju imaju do kabine ;)
Tak i moja ima nosač od kabine. Na prvoj slici se vidi i pojačanje točno iznad prednjeg mosta zato jer se morala oslabiti pločevina zbog samog gibanja prednjeg mosta.

Ne znam koliko će me koštati jer ju ne radim sam tako da na materijal moram dodati i rad majstora. Kad bude gotova znati ću točno :D
Prvenstveno mislim na nju kapčiti vilice za rolo bale (znači cca nekih 600kg tereta) i mislim da bi ovi cilindri trebali to nositi bez problema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
te rolo bale imaju i cca 900 kg, pogledaj si moju temu, ja sem danas po dve vozil, čovječe, kaj je o teško, sao polako, inače puca traktor ;) ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Još kad pofarbaš, predivno će bit.
Da li možda sad znaš koliko će te sve skupa koštati?
Koliko košta originalna hidraulika s kardanom?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Znam da je susjed na Zetora platio samo hidrauliku 11 000kn s pdv-om. Inače je po 2500€ kad se uzima za traktor, toliko mi rekli kod kupnje kad pitali koliko samo ona dode. Za CASE PVH i PTO je mislim bila i 36 000kn.
@Šanana meni je balu koja je bila preko 1000kg lagano i spuštala prednja hidraulika kad sam išo po jamama...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
Znam da je susjed na Zetora platio samo hidrauliku 11 000kn s pdv-om. Inače je po 2500€ kad se uzima za traktor, toliko mi rekli kod kupnje kad pitali koliko samo ona dode. Za CASE PVH i PTO je mislim bila i 36 000kn.
@Šanana meni je balu koja je bila preko 1000kg lagano i spuštala prednja hidraulika kad sam išo po jamama...

To je točno, ja kadd sam vozio ove posljednje bale i meni je spuštala, svakih 300-500 m sam morao podizati malo :!: :!: :!: , inače ima ona naprijed one utore ispod poluga kad su skroz dignute da se stavi jedna osovina/osigurač tako da se rasterete cilindri i da ne može spuštat, to imamo toma i ja na explorerima ;) ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
ŠANANA kaže:
toma84 kaže:
Znam da je susjed na Zetora platio samo hidrauliku 11 000kn s pdv-om. Inače je po 2500€ kad se uzima za traktor, toliko mi rekli kod kupnje kad pitali koliko samo ona dode. Za CASE PVH i PTO je mislim bila i 36 000kn.
@Šanana meni je balu koja je bila preko 1000kg lagano i spuštala prednja hidraulika kad sam išo po jamama...

To je točno, ja kadd sam vozio ove posljednje bale i meni je spuštala, svakih 300-500 m sam morao podizati malo :!: :!: :!: , inače ima ona naprijed one utore ispod poluga kad su skroz dignute da se stavi jedna osovina/osigurač tako da se rasterete cilindri i da ne može spuštat, to imamo toma i ja na explorerima ;) ;)
Dečki, a čemu služi ona slavina iznad kiper priključnica???
Kad se vozi malo dalje, zatvara se protok ulja, tak da nema tlaka na razvodniku, pa nema ni propadanja.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kasnije sam se sjetil ventila, ali već tad bale bile doma :mrgreen: Max nosivost vilica je koliko se sjećam 800kg, tak da 200+ kg su izdržale, atestirane na tonu i nešto 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Točno, ja se isto nisam sjetil ventila da zaprem dok dignem balu :blackeye :blackeye :blackeye
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Šanana, tebi se ne čudim...kad možeš putem prikolicu izgubiti ... ali Toma? :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Slabe ventile na traktorima imate :lol: :lol:
Meni na claasu popusti nekih 2cm samo malo da trzne dok podignem 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
Slabe ventile na traktorima imate :lol: :lol:
Meni na claasu popusti nekih 2cm samo malo da trzne dok podignem 8)

A koliko ti misliš da nam na sameu popusti :?: :?: :?: , pol metra možda :shock: :shock: :shock: , pa popusti isto tak +/- 2 cm, isto samo malo trzne dok digneš ;) ;) ;) sve je to na isti kalup rađeno :!: :!:

@ ZJ
ma to su mi namjestili na mom 565, a znam i koji su bili, ta ekipa je 2 dana poslije kod mene natovarila i istovarila oko 2000 bala za kaznu :!: :!: (a svi smo skupa pili dan prije u gostoni,al oni se našli pametni... ;) ) :lol: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Marko, malo pogledaj razliku izvedbe na Same-u i na Claasu. Tvoj ima dvoradne cilindre, puno većeg promjera i uvlači ih dok diže. Same ima obične plunger cilindre, puno jednostavnije i manje, koji izlaze van pri dizanju. Imaju manji volumen, pa im je možda curenje bolje izraženo, i to nema veze s ventilima.
 
P

Poljodjelac

Guest
M.M. ajd nemoj zaboravit napisat cijenu kad budeš znao.
Ja imam 165 Landinija pa bi možda i ja dao pravit.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Evo konačno je i moja prednja hidraulika gotova, slikano je u sumrak pa su slike lošije. Inače došla me je sve skupa (dijelovi plus majstor) oko 5800kn. Original nova je skuplja barem duplo ako ne i više... Ja se nadam da će me i ova služiti.










 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobro obavljen posao :supz:
Još ako možeš od iza stavi naprijed 2 šlaufa za hidrauliku da možeš neku ralicu kapčit naprijed koja ima hidraulično okretanje 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh