• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

M.M.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ kaže:
Šanana, ne lupaj.
Tvoje su original (imaju atest) i skinu se s dva bolcna, da ih nisi lijen skidati (a moral bi). Dobro kaj bar voziš štangu, jer bi šteta na eventualnom autu bila puno manja.
Tom idiotu iz tvog sela bi trebalo naplatiti takvu kaznu da mu više nebi palo na pamet izaći iz dvorišta (bez bale na njima).
Videl sam jučer jednog bisera s šiljkom za bale na frontladeru, pola metra odignutim od zemlje :shock:

Ma sve to štima, al daj mi reci kak budem ja kriv ako idiot pređe na moju stranu i zabije se u mene :?: :?: :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ kaže:
Vrč ide na vodu dok se ne razbije... Nisam legalist, ali nastojim zaštititi sebe (tebe).
A glede atesta, nemrem registrirati traktor kojem sam promijenil broj pogonskih osovina i dimenzije prednjih guma, a nisam promijenil ni jednu dimenziju, pa si misli...

a pazi ovo!
Meni u knjižici od 565 piše da je DV i da su mu prednje gume 7,50-20, a one nema prednju vuču i gume su 7,50-16 i sve se normalno registrira i da masa mu je ko za 577 i piše da su gume zadnje 16,9-28, a on ima 14-ice, pa ko tu koga :scratch :scratch
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ZJ kaže:
Vrč ide na vodu dok se ne razbije... Nisam legalist, ali nastojim zaštititi sebe (tebe).
A glede atesta, nemrem registrirati traktor kojem sam promijenil broj pogonskih osovina i dimenzije prednjih guma, a nisam promijenil ni jednu dimenziju, pa si misli...
Ugradio si prednju vuču, na koji traktor?
A gle, nije mi problem jednom godišnje skinut poluge, riješit registraciju i opet ih namontirat gore i kažem ako me policija zaustavi i kazni zbog poluga onda stvarno nema pravde. Ne znam kakvi su atesti kod traktora, ali kad sam išao s autom jer sam ugradio plin nisam mogao vjerovat šta sve provjeravaju...uzeo tip kredu i na podu ocrtava dimenzije mog auta (a auto izvana isti kakav je i bio prije ugradnje). I šta je najbolje, kad je usporedio te svoje izmjerene dimenzije i one koje pišu u knjižici naravno da se nisu poklopile u cm i onda je u onaj svoj zapisnik opet prepisao dimenzije iz knjižice(pa mislim stvarno :scratch ).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
ŠANANA kaže:
ZJ kaže:
Šanana, ne lupaj.
Tvoje su original (imaju atest) i skinu se s dva bolcna, da ih nisi lijen skidati (a moral bi). Dobro kaj bar voziš štangu, jer bi šteta na eventualnom autu bila puno manja.
Tom idiotu iz tvog sela bi trebalo naplatiti takvu kaznu da mu više nebi palo na pamet izaći iz dvorišta (bez bale na njima).
Videl sam jučer jednog bisera s šiljkom za bale na frontladeru, pola metra odignutim od zemlje :shock:

Ma sve to štima, al daj mi reci kak budem ja kriv ako idiot pređe na moju stranu i zabije se u mene :?: :?: :?:

Na jednak način i na koji si kriv ako se netko zaleti tebi u kuku na autu (jer ju nisi skinul) a ti nemaš prikolicu: sukrivac za štetu.

Dečki, prestajem:
htio sam vas upozoriti da postanete svjesni stvari kojih se niti ne sjetite.
Nemojte dozvoliti da vas se proglasi (su)krivcem za nekaj kaj možda niste niti znali. Samo sam na to htio ukazati.

Prosječno dnevno vozim >200km (uz 8-satno radno vrijeme) i svačega se nagledam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
M.M. kaže:
ZJ kaže:
Vrč ide na vodu dok se ne razbije... Nisam legalist, ali nastojim zaštititi sebe (tebe).
A glede atesta, nemrem registrirati traktor kojem sam promijenil broj pogonskih osovina i dimenzije prednjih guma, a nisam promijenil ni jednu dimenziju, pa si misli...
Ugradio si prednju vuču, na koji traktor?
A gle, nije mi problem jednom godišnje skinut poluge, riješit registraciju i opet ih namontirat gore i kažem ako me policija zaustavi i kazni zbog poluga onda stvarno nema pravde. Ne znam kakvi su atesti kod traktora, ali kad sam išao s autom jer sam ugradio plin nisam mogao vjerovat šta sve provjeravaju...uzeo tip kredu i na podu ocrtava dimenzije mog auta (a auto izvana isti kakav je i bio prije ugradnje). I šta je najbolje, kad je usporedio te svoje izmjerene dimenzije i one koje pišu u knjižici naravno da se nisu poklopile u cm i onda je u onaj svoj zapisnik opet prepisao dimenzije iz knjižice(pa mislim stvarno :scratch ).

Na Štore 402. Sad je 402DT (kad već nemre biti 404).
Znači, imaš iskustva s atestom. Odlično!
Nitko te nebu kaznil, već pročitaj kaj sam prije napisal. Advokati mogu čuda...(pogotovo oni s vezama)...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pametno je da je neko popustio :supz:
Kolega mi je na traktor stavio utovarivač i na tehničkome je prošao ko da ga ni nema...Nisu ga uopče pitali kaj mu je to....
Tako da sve ovisi o tome kakv je čovjek..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Eto M.M., jesam li ti odmah rekao za sklopive poluge... šteta... Ma neće se ništa dogoditi, al moraš biti stalno pažljiv i uzeti pod normalno da je traktor duži, pogotovo kod skretanja...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ZJ kaže:
Na Štore 402. Sad je 402DT (kad već nemre biti 404).
Znači, imaš iskustva s atestom. Odlično!
Nitko te nebu kaznil, već pročitaj kaj sam prije napisal. Advokati mogu čuda...(pogotovo oni s vezama)...
Dobar posao si napravio, uvijek su mi se sviđali ti štoreti.
Ma taj atest mi je bio totalno smiješan, sve mi se čini da oni pregledavaju gluposti samo da bi to duže trajalo da mogu opravdati onih 1050kn koje uzmu :D
Susjed mi sad ima problema sa zakonom. Skretao je u svoje dvorište, lijepo dao žmigavac i u prednji kotač ga udario pametnjaković koji je prestizao dva auta na punoj crti (koji su bili iza susjeda u traktoru) i normalno da nije vidio taj žmigavac. Znači on je htio preteći 2 auta i traktor što se smatra kolonom i zabranjeno je pretjecanje. Obojica su napuhali 0.0, a mom susjedu neki dan došla kazna od 3000kn. I to je dokaz šta advokati mogu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
M.M. kaže:
ZJ kaže:
Na Štore 402. Sad je 402DT (kad već nemre biti 404).
Znači, imaš iskustva s atestom. Odlično!
Nitko te nebu kaznil, već pročitaj kaj sam prije napisal. Advokati mogu čuda...(pogotovo oni s vezama)...
Dobar posao si napravio, uvijek su mi se sviđali ti štoreti.
...
Susjed mi sad ima problema sa zakonom. Skretao je u svoje dvorište, lijepo dao žmigavac i u prednji kotač ga udario pametnjaković koji je prestizao dva auta na punoj crti (koji su bili iza susjeda u traktoru) i normalno da nije vidio taj žmigavac. Znači on je htio preteći 2 auta i traktor što se smatra kolonom i zabranjeno je pretjecanje. Obojica su napuhali 0.0, a mom susjedu neki dan došla kazna od 3000kn. I to je dokaz šta advokati mogu...

Daleko smo od teme, ali eto, zadnji put:

Ispravno su postupili, tvoj susjed je kriv 100%. I nema veze s advokatima. Drugačija bi bila situacija da ga je udaril u zadnji kotač. Tad bi krivnja bila podijeljena, jer nebi bilo moguće sa 100%-tnom sigurnošću utvrditi tko je prvi započeo radnju.
Tvoj susjed je oduzel prednost prolaska nekome tko zadržava pravac, jednako kao i da je skrenul pred njega a da mu je išel ususret. Dakle, tvoj susjed nije smio početi skretati dok se nije uvjeril da to smije (tj. da već netko nije započel radnju pretjecanja, a je). Dakle nije se okrenul ili gledal u ogledalo, ili nije razmišljal da bi mogel doći takav jer je netko iza čekal.
On, "pametnjaković", je kriv SAMO za pretjecanje na punoj crti i za pretjecanje kolone (iako je i to upitno, jer je mogel pretpostaviti da kolona stoji). I da je videl žmigavac, ako je već bil na lijevoj strani imal je prednost. A kaj da ovom žmigavac nije radil (izgorila žarulja)?
Nećeš vjerovati, ali je tako. Nalazil sam se u obje situacije, hvala Bogu bez posljedica.

Mojeg Štorea malo potraži po forumu ili na FP-u.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
M.M. kaže:
Susjed mi sad ima problema sa zakonom. Skretao je u svoje dvorište, lijepo dao žmigavac i u prednji kotač ga udario pametnjaković koji je prestizao dva auta na punoj crti (koji su bili iza susjeda u traktoru) i normalno da nije vidio taj žmigavac. Znači on je htio preteći 2 auta i traktor što se smatra kolonom i zabranjeno je pretjecanje. Obojica su napuhali 0.0, a mom susjedu neki dan došla kazna od 3000kn. I to je dokaz šta advokati mogu...

Da i sad ako ga ovaj tuži i uzme dobrog advokata i optužio ga bude da ovaj nije smio skretati jer nije bila prekinuta crta.
Govorim iz iskustva jer je nešto takvo imao moj prijatelj, ne znam koliko je plati samo znam da su a proglasili krivim jer je skretao na punoj crti (na kojoj nije dozvoljeno), a on ih je na sudu pitao kako da ide u svoje dvorište na što mu je sudac odgovorio da ide do prvog mogućeg mjesta gdje se može okrenuti polukružno bez opasnosti za druge i da uvijek ulazi u svoje dvorište sa one polovice ceste do koje je ulaz da ne prelazi punu crtu. Kasnije se žalio cestama na što su one izašle van i ispred njegovog ulaza su stavili kratku isprekidanu crtu (par kvadratića) inače taj dio ceste je pregledan i ravan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
zbalija kaže:
Da i sad ako ga ovaj tuži i uzme dobrog advokata i optužio ga bude da ovaj nije smio skretati jer nije bila prekinuta crta.
Govorim iz iskustva jer je nešto takvo imao moj prijatelj, ne znam koliko je plati samo znam da su a proglasili krivim jer je skretao na punoj crti (na kojoj nije dozvoljeno), a on ih je na sudu pitao kako da ide u svoje dvorište na što mu je sudac odgovorio da ide do prvog mogućeg mjesta gdje se može okrenuti polukružno bez opasnosti za druge i da uvijek ulazi u svoje dvorište sa one polovice ceste do koje je ulaz da ne prelazi punu crtu. Kasnije se žalio cestama na što su one izašle van i ispred njegovog ulaza su stavili kratku isprekidanu crtu (par kvadratića) inače taj dio ceste je pregledan i ravan.
TOČNO!!!!
Jebiga, logika i pravo nisu sinonimi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Molim moderatore da ovu zadnju stranicu prebace u prikladnu temu, propisi ili nekam drugam, jer ovamo ne spada...
Ili nek obrišu ako misle da treba.

Hvala!
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Evo prvih fotografija moje ph u radu. Morao sam dati servisirati cilindre jer su puštali, a sada rade kao novi. Iznenadilo me kako lagano pumpa diže balu i na ler gasu. Za sad sam zadovoljan. Sad još neka dođe toplije vrijeme i za koji tjedan prvi otkos i onda će ph imati pune ruke posla :D


 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
A od čega su cilindri? Koliki im je hod, odnosno mjera uvučeni/izvučeni? Koliki je promjer batnice i vanjske cijevi?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ZJ kaže:
A od čega su cilindri? Koliki im je hod, odnosno mjera uvučeni/izvučeni? Koliki je promjer batnice i vanjske cijevi?
Cilindri su od nekog viljuškara, bili su od nagiba vilica, a hod im je mali, mislim da 12cm, vanjska cijev je nekih 10cm (možda i više), a batnica (ako sam razumio na šta misliš) je 3cm.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
M.M. kaže:
ZJ kaže:
A od čega su cilindri? Koliki im je hod, odnosno mjera uvučeni/izvučeni? Koliki je promjer batnice i vanjske cijevi?
Cilindri su od nekog viljuškara, bili su od nagiba vilica, a hod im je mali, mislim da 12cm, vanjska cijev je nekih 10cm (možda i više), a batnica (ako sam razumio na šta misliš) je 3cm.
Hvala! Malo sam pogledal na prijašnjim stranicama i zaključil (po završecima batnica) da su od nagiba na viličaru, čini mi se INDOS po boji istih.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Lijepo napravljen posao ,ki original, nebi čovjek reka da je kućna radinost. Koliko te sveukupno izašla hid s materijalom i radom ako si kog platio da ih izradi???
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
toma84 kaže:
Lijepo napravljen posao ,ki original, nebi čovjek reka da je kućna radinost. Koliko te sveukupno izašla hid s materijalom i radom ako si kog platio da ih izradi???
Sveukupno sa materijalom, servisiranjem cilindara (puštali su) i majstorom me izašla 6600kn. Onog tko ima potreban alat, znanje i vremena da si ju sam napravi došla bi naravno puno jeftinije.
Boja je original boja šasije traktora pa i zbog toga izgleda kao "original" :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bravo M.M., to je sad posel, odmah traktor drugačije izgleda :mrgreen:
Ja imam napred 14-tice gume, tvoje mi se čine da su 13 il me slika vara :scratch
ovak to kod mene izgleda, jako slično, samo su boje drugačije :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh