• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

M.M.

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
marko hurlimann xa86 kaže:
Dobro obavljen posao :supz:
Još ako možeš od iza stavi naprijed 2 šlaufa za hidrauliku da možeš neku ralicu kapčit naprijed koja ima hidraulično okretanje 8)
Polako, tek je danas namontirana na traktor, a ti bi da ja već ralicu kapčim :D :mrgreen:
 
P

Poljodjelac

Guest
Dobro izgleda i nije skupo.
Pitaj tog svog majstora jel bi pravio još jednu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A zašto nisi dao napraviti sklopive poluge ..ima neki posebni razlog ili?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Poljodjelac kaže:
Dobro izgleda i nije skupo.
Pitaj tog svog majstora jel bi pravio još jednu.
Hehe...
Mogu ti nabavit njegov broj pa se raspitaj.
Možda bi ti čak odgovarala ph po ovom kalupu. Jel znaš koliko je širok traktor naprijed?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
puknuti kaže:
A zašto nisi dao napraviti sklopive poluge ..ima neki posebni razlog ili?
Razlog je taj što je ovo bilo jednostavnije za napraviti, a i majstor me uvjeravao da ih mogu skinuti ako će mi smetati ili mi neće trebati na neko vrijeme. I stvarno nije komplicirano skinuti poluge i ostanu visjeti cilindri, ali sumnjam da ću to baš često raditi...a čim sam ulazio u garažu danas vidio sam da bi bilo puno bolje da su sklopive.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odlično M.M., svaka čast majstoru, e sad je Landini potpun :mrgreen:
 
P

Poljodjelac

Guest
Pa ti ga prvo pitaj, ja mislim da je to ista širina, ali još moram provjetrit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Mislim da ih budeš skidal svaki dan. Nesmiješ se pojaviti na cesti s njima bez priključka ili onog trokuta za kosilicu.
Nedal ti Bog da se netko zaleti u tebe i pogine. Pogotovo jer nisu atestirane.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Poljodjelac kaže:
Pa ti ga prvo pitaj, ja mislim da je to ista širina, ali još moram provjetrit.
On ti ima i poljoprivredu doma, 2 kombajna, 2 traktora, 2 ona fastracka ili kako već se zovu ti traktori i da ne nabrajam dalje, i napravit će sve čega se sjeti i vidi, ali nisam siguran jel on to radi inače za novce. Moj stari i on se znaju tak da je nama to radio, a za druge stvarno ne znam...mogu ti sutra nabaviti broj pa pitaš čovjeka.
Moj Landini je naprijed gdje se šarafi ph širok 55cm.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ZJ kaže:
Mislim da ih budeš skidal svaki dan. Nesmiješ se pojaviti na cesti s njima bez priključka ili onog trokuta za kosilicu.
Nedal ti Bog da se netko zaleti u tebe i pogine. Pogotovo jer nisu atestirane.
Na kakav trokut misliš? Jel bi smio na cestu da stavim naprijed onaj trokut koji se inače stavlja iza na prikolicu i sl.?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ kaže:
Mislim da ih budeš skidal svaki dan. Nesmiješ se pojaviti na cesti s njima bez priključka ili onog trokuta za kosilicu.
Nedal ti Bog da se netko zaleti u tebe i pogine. Pogotovo jer nisu atestirane.
Jbg .ako idemo na to kaj je onda kad voziš vilice bez bale ... sad ovo oko atesta i ima smisla ..pitanje jesmo li mi dovoljno zrela država za to
 
T

tomonh

Guest
Pričali su mi serviseri kad su kod jednog čovjeka ugradili hidraulik i on uvaža traktor u garažu i gruf. zeznul se jer je naučil da je bil traktor krači i stal je u garažu a sad je zidić porbil.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
tomonh kaže:
Pričali su mi serviseri kad su kod jednog čovjeka ugradili hidraulik i on uvaža traktor u garažu i gruf. zeznul se jer je naučil da je bil traktor krači i stal je u garažu a sad je zidić porbil.
:D :D A meni u garaži ispred Landinija stoje bačve pune plavoga...
I do sad mi je bila prekratka garaža za dva traktora, jadan kinez je jednom trećinom vani, a sad baš da mi auto stoji vani pa da kineza stavim u drugu garažu :scratch :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
puknuti kaže:
ZJ kaže:
Mislim da ih budeš skidal svaki dan. Nesmiješ se pojaviti na cesti s njima bez priključka ili onog trokuta za kosilicu.
Nedal ti Bog da se netko zaleti u tebe i pogine. Pogotovo jer nisu atestirane.
Jbg .ako idemo na to kaj je onda kad voziš vilice bez bale ... sad ovo oko atesta i ima smisla ..pitanje jesmo li mi dovoljno zrela država za to
Nije riječ o zrelosti države, već o tome kaj advokati obitelji poginulog (svojom krivnjom) mogu smisliti da tebe proglase krivim.
Ovom promjenom si promijenio gabarite traktora, a to ne piše u knjižici vozila.
Ili recimo izlaziš iz dvorišta na cestu, traktor na mostu, vilice na cesti i zaleti se u njih motorist kojeg ni videl nisi, a on nije izbjegel vilice jer ih nije niti videl...i da ne kenjam dalje...
 
P

Poljodjelac

Guest
Ja sam mislio da je to ovako neki majstor koji radi bravariju i sl. ,
al kako ti pišeš izgleda da je on to vama radio zato što je dobar s tvojim ocem,
ipak kad nabaviš broj pošalji .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
M.M. kaže:
ZJ kaže:
Mislim da ih budeš skidal svaki dan. Nesmiješ se pojaviti na cesti s njima bez priključka ili onog trokuta za kosilicu.
Nedal ti Bog da se netko zaleti u tebe i pogine. Pogotovo jer nisu atestirane.
Na kakav trokut misliš? Jel bi smio na cestu da stavim naprijed onaj trokut koji se inače stavlja iza na prikolicu i sl.?
Moraš voziti onu šarenu dasku s kosim crveno bijelim reflektirajućim crtama ili trokut za brzo kvačenje prednje kosilice. Nemam sliku, no možda ju netko ima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ kaže:
Mislim da ih budeš skidal svaki dan. Nesmiješ se pojaviti na cesti s njima bez priključka ili onog trokuta za kosilicu.
Nedal ti Bog da se netko zaleti u tebe i pogine. Pogotovo jer nisu atestirane.

Pa na mom sameu su prve poluge non stop gore, imam samo onu poprečnu polugu na njima i nitko nikad niti riječo da se nesmije imati!
Bajo iz sela ima silvera 105 i 350 dana u godini vozi vilice naprijed, ide s time i u grad i bilo kam, opće ih ne skida, jednom je došel u centar s balom naprijed i nitko mu nikaj nije rekel ;)

ZJ, ja sam dobil s njim tu crveno-bijelu dasku kaj veliš, al to mi ne paše na prve poluge, kak da ju namontiram, stoji doma bezveze i nisam imao pojma čemu zapravo služi, budem ju poslikal pa budete vidli :!:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ZJ kaže:
Nije riječ o zrelosti države, već o tome kaj advokati obitelji poginulog (svojom krivnjom) mogu smisliti da tebe proglase krivim.
Ovom promjenom si promijenio gabarite traktora, a to ne piše u knjižici vozila.
Ili recimo izlaziš iz dvorišta na cestu, traktor na mostu, vilice na cesti i zaleti se u njih motorist kojeg ni videl nisi, a on nije izbjegel vilice jer ih nije niti videl...i da ne kenjam dalje...
Sve to stoji, ali reci mi jel znaš nekoga tko je radio atest na ph koju je sam napravio ili na neki drugi priključak koji mijenja gabarite traktora (prednji utovarivač npr.)?
Naravno da ću ja morati paziti kod izlazaka na cestu i nadam se da se neće dogodit nikakvo sranje (da izvinete).
I opet kad se sjetim kakave sve rage voze po mom selu svaki dan bez registracija, svjetala, s ikakvim ili nikakvim kočnicama pa onda ako ja dobijem kaznu za ovo onda stvarno nešto nije u redu s ovom državom.
A ovaj motorist da se vozi normalno i po ograničenju sigurno bi vidio i mene i traktor i vilice...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Šanana, ne lupaj.
Tvoje su original (imaju atest) i skinu se s dva bolcna, da ih nisi lijen skidati (a moral bi). Dobro kaj bar voziš štangu, jer bi šteta na eventualnom autu bila puno manja.
Tom idiotu iz tvog sela bi trebalo naplatiti takvu kaznu da mu više nebi palo na pamet izaći iz dvorišta (bez bale na njima).
Videl sam jučer jednog bisera s šiljkom za bale na frontladeru, pola metra odignutim od zemlje :shock:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
M.M. kaže:
ZJ kaže:
Nije riječ o zrelosti države, već o tome kaj advokati obitelji poginulog (svojom krivnjom) mogu smisliti da tebe proglase krivim.
Ovom promjenom si promijenio gabarite traktora, a to ne piše u knjižici vozila.
Ili recimo izlaziš iz dvorišta na cestu, traktor na mostu, vilice na cesti i zaleti se u njih motorist kojeg ni videl nisi, a on nije izbjegel vilice jer ih nije niti videl...i da ne kenjam dalje...
Sve to stoji, ali reci mi jel znaš nekoga tko je radio atest na ph koju je sam napravio ili na neki drugi priključak koji mijenja gabarite traktora (prednji utovarivač npr.)?
Naravno da ću ja morati paziti kod izlazaka na cestu i nadam se da se neće dogodit nikakvo sranje (da izvinete).
I opet kad se sjetim kakave sve rage voze po mom selu svaki dan bez registracija, svjetala, s ikakvim ili nikakvim kočnicama pa onda ako ja dobijem kaznu za ovo onda stvarno nešto nije u redu s ovom državom.
A ovaj motorist da se vozi normalno i po ograničenju sigurno bi vidio i mene i traktor i vilice...

Vrč ide na vodu dok se ne razbije... Nisam legalist, ali nastojim zaštititi sebe (tebe).
A glede atesta, nemrem registrirati traktor kojem sam promijenil broj pogonskih osovina i dimenzije prednjih guma, a nisam promijenil ni jednu dimenziju, pa si misli...

Prednji utovarivač se mora voziti u podignutom položaju, a i puno je uočljiviji od PH.

Za ovo boldano: on ima samo prekršaj brzine, a ti si mu (su)krivac za smrt. Čiji je prekršaj teži?
 

Najnoviji postovi

Na vrh