• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Tražim nekakvog za krčenje zarasle zemlje, imam dosta zemlje, a pol nje je zaraslo pa mi treba nešto tek tak da mogu čistit šikaru

E sad to je drugi par cipela.... ak si bacio malo racunicu kolko je zemlje i kolko bi to otprilike kostalo..... Ak imas neki malo jaci traktor onda nađeš donekle rabljeni malčer, al moras znati da rabljeni šumarski malčer nije pažen ni mažen.... :)

Sve bacis na papir, pa ak ti je skoro isto ili jeftinije kupiti i sam napraviti i možda poslije jos nesto zaraditi okolo :)

A o kolko se zemlje radi?
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
za normalan rad sa sumskim malcerom ispod 150ks nemoj ni razmisljat mnogi su potrgali traktore jer su mislili da mogu sumski malcer od seppi m model midiforst 250m radnog zahvata ti je 40 i nesto tisuca eura ima ga moj frend i 200 konja traktor ima kaj sa njim radit,po meni ti je isplativije nekom platit da ti to iskrci sa sumarskim a mozda ni netreba sumarski i da onda odrzavas to sa poljoprivrednim
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ako se radi o ovak necemu onda ti treba sumarski ili polu sumar inace ovo je traktor od prijatelja i malcer koji sam naveu u gornjem postu i tog i valtru oba dvoje imaju duple komande a hollland ima i sumarske gume gore no medjutim radi vecinu posla sa valtrom posto je laksa skoro za dvje tone
a i ona je narucena sa pojacanjem na kardanu
fcu3.jpg

ovo nemoze radit ni polu sumar
osgz.jpg
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
U kakvom je stanju zemlja da ti treba šumarski, što je na njoj i kakav je teren?

Mislim nema 30 ha zemlje nego na svakom komadu je nešto zaraslo jer je većina zemlje uz šumu, zaraštena je sa šikarom i teren je uglavnom ravan
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Mislim nema 30 ha zemlje nego na svakom komadu je nešto zaraslo jer je većina zemlje uz šumu, zaraštena je sa šikarom i teren je uglavnom ravan

Mislim da u tom slučaju je najbolje da ti to netko napravi uslužno i nemaš brige.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
:icon_hang:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=n135FrA3oSc[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7mr3mWtz0QY[/YT]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@massey 595 daj mi reci kolko kolega uzima po kvadratu ili se pogada po parceli i koju najmanju povrsinu uzima za ciscenje??
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
@massey 595 daj mi reci kolko kolega uzima po kvadratu ili se pogada po parceli i koju najmanju povrsinu uzima za ciscenje??

a gle sve je stvar dogovora trava je 13lipa kvadrat nekakvo zbunje do nekih 1,5m visine ti je oko35lipa kvadrat ak sudrveca moze bit i 1,30kn tak da sve se mora prvo vidjet
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Mislim da u tom slučaju je najbolje da ti to netko napravi uslužno i nemaš brige.

to ti je i moj savjet pa si radje kupis neki poljoprivredni i onda snjim svake godine i tebi ce bit dobar za kukuruzovinu i mozda neka uslugica padne i super jer se sumarski ne isplai tjerat za neku kukuruzovinu ili travu
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Poštovanje dečki. Trebao bi par informacija i vasa iskustva s malčerom GEO. Naso sam na njuskalu malčer geo 165cm koji moze ici pod nagibe. Pa me zanima kakva su vasa iskustva i savjeti u vezi te marke jer na izgled je napravljen ko Gramip izvana su isti. Trenutno imam malčer koji je kupljen u Panex-u i radi dobro ali bi uzeo malčer koji ide pod nagib jer imam dosta obala za malčirat. I ovaj malčer koji je kupljen u panex-u je napravljen ko gramip i ne srami se niceg.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Poštovanje dečki. Trebao bi par informacija i vasa iskustva s malčerom GEO. Naso sam na njuskalu malčer geo 165cm koji moze ici pod nagibe. Pa me zanima kakva su vasa iskustva i savjeti u vezi te marke jer na izgled je napravljen ko Gramip izvana su isti. Trenutno imam malčer koji je kupljen u Panex-u i radi dobro ali bi uzeo malčer koji ide pod nagib jer imam dosta obala za malčirat. I ovaj malčer koji je kupljen u panex-u je napravljen ko gramip i ne srami se niceg.

Kolko para tolko muzike nisam baš čuo da su se proslavili
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Mene zanimaju dali ko ima kakva iskustva. Jer sam u dosta slucajeva dozivio da nije bitna cijena jer mi je znalo biti da jeftinije stvari koje nisu toliko na glasu bolje rade nego ove markirane.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
kolika ti je širina malčera vidim da imaš univerzala koji broj ja imam isto univerzala 643 neznam kojeg bi uzeo malčera za njega hvala
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Kojim traktorom si radio?

Mi radimo sa ovim



 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Molim pomoč trebao bi nagibni malčer za kanale međe itd.jel bi valjalo kupit polovni
pošto je novi nagibni 50000 kn

Našo sam ovaj:http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/malcer-zanon-1.90m-oglas-8720373
Ja imam takav nagibni širine 2 metra,polovni sam kupio,nosio ga i radio MF prije,a sada ga kopčam za renola,i ne treba veči po mom mišljenju,jel je veči i teži,i kada radiš negdje na kosini i izbaciš ga u stranu,i ako je malo mokro hoče te odvuč u kanal,to se meni s masejom događalo i jedno mi je renola odvuklo.Za nuždu mogu ga i za zetora zakopčati 6718,ali tarupiram samo sa sklopljenim onda.Malčer ako kupuješ samo uzmi sa šapama,noževi ne rade dobro u ambroziji ili koštanu,jel su lagni i ne naprave ništa,probao sam to pa znam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh