• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evogac i ja malo malciro neki da, ali sam mozda pretjero sa izborom malcera jer mi je malo malo bio prednji kraj u zraku, a nemam ni izvode za hidrauliku, pa sam ga rasklopljenog transportiro do polja, bio sam sirok 3,5 metara na cesti...:)

pjt5.jpg


1jtl.jpg


umu9.jpg


xb4s.jpg


a evo i video...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=946undeRNIA[/YT]
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
evogac i ja malo malciro neki da, ali sam mozda pretjero sa izborom malcera jer mi je malo malo bio prednji kraj u zraku, a nemam ni izvode za hidrauliku, pa sam ga rasklopljenog transportiro do polja, bio sam sirok 3,5 metara na cesti...:)

Ovaj mulcer se ubio za odrzavanje raznih kanala pored njiva i puteva. :drink:
Kolik ovidim sem sto ima hidrulicno dizanje i spustanje, ima i hidraulicni pomak u stranu
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
je, ima pomak od metra lijevo-desno, i moze se podici i upustiti u knal, posudio sam ga od kolege, on radi s njim s deutz-om od 100 konja i ima milion izvoda hidraulike, tako da sebi savrseno uredi kanale i puteve na njivama... meni je samo trebao za manju povrsinu i nije mi igralo ulogu ni posmik no nagib, ali je strojcina samo taka! :)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
da vidis kako 533 pjeva pod 220cm :icon_lol:
NE CITIRATI SLIKE!

za cca 4h posla je posrkao sigurno 25l plave. iznenadio me malo..
MF bi garant manje potrosio za isti posao ali nemoze se on zavlacit ispod krosnji a i zao mi ga tjerat u taj drac..

Kako si uspio ista napraviti z njim? :-D Ja sam svojega IMT-533 ubio prosle godine pod malcerom ORSI 120 po krumpiru i kukuruzovini kasnije, a radilo se v prvoj sporoj brzini na ful gasu... Jadnik... :D Sve me strah sta bi bilo sa 220cm. Cilidri bi poskakali iz bloka.. :-D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kako si uspio ista napraviti z njim? :-D Ja sam svojega IMT-533 ubio prosle godine pod malcerom ORSI 120 po krumpiru i kukuruzovini kasnije, a radilo se v prvoj sporoj brzini na ful gasu... Jadnik... :D Sve me strah sta bi bilo sa 220cm. Cilidri bi poskakali iz bloka.. :-D

i mene to zanima, vidim da u suhoj kukuruzovini traktori s 80 konja imaju kaj raditi s 2 metra malčerom, tak da je ovaj imt skroz nestvarni s 220.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo da se prikljucim, ja sam s ovim malcerom od cini mi se 1,70 metara, posto mi je traktor sirok oko 180, a s rasklopljenim malcerom sam bio oko 3,50 metara...
ja sam ga dero u prvoj brzoj, probo sam i u drugoj brzoj, ali nije to bilo to, prva spora je napravila posao kako treba, nisam na zalost slikao, ali iza mene je ostao teniski teren, mozda sam ga cak i malo previse spustio, sta ces, ucim se... he, he, he... :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vecinu vremena je 1. spora u pitanju, kad poce gubit dah pridrzim mu kvacilo da se zalaufa i ide. radim na 1500-1600okr da mi se malcer ne razleti.
kad termometar predje 85 stupnjeva stanem, skinem lisce s kilera i radim dalje. svi su instrumenti ispravni tako da pratim sta se desava i nema prevelikog forsiranja.
u kuruzovini nema malac sta raditi s tolikim malcerom, ali nisam probao jos. a budem sigurno :icon_smile:

ima situacija da i mf treba svih 100ks da bi vrtio taj malcer ali ima i djedica jos stosta za pokazat :icon_wink:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
krvo sam napisao, radio sam u prvoj brzoj i to su komadi korova letili 10 metara ispred mene, mozda je razlika kod malcera u brzini rotacije nozeva, a isao sam s 3/4 gasa jer mi neradi rpm, pa nemam pojma koliko je to okretaja, mozda 1500/1600! :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
eto danas sam vozil ploče krovne i kad sam z dvorista van isel eto ti skladištara s hurlijem i malcerom...nadam se da ima par slikica za nas ;)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozz. malčeristi. :(handshake):Evo i moj bijesni stroj.:icon_eyes:Brzina i do 5000 obrtaja, siječe ko britva.
21032758_z.jpg

21045926_z.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=498RGtCoXiI[/YT]
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
eto danas sam vozil ploče krovne i kad sam z dvorista van isel eto ti skladištara s hurlijem i malcerom...nadam se da ima par slikica za nas ;)

Nema prevec sam se trudil sluziti penaze :)

A i na mojem glupom androidu krepala kamera.... :)
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
krvo sam napisao, radio sam u prvoj brzoj i to su komadi korova letili 10 metara ispred mene, mozda je razlika kod malcera u brzini rotacije nozeva, a isao sam s 3/4 gasa jer mi neradi rpm, pa nemam pojma koliko je to okretaja, mozda 1500/1600! :)

Kak si uspio radit u prvoj brzoj ja sa 95 konja to nemogu a da ostane iza mene kak ti velis teniski teren
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
nemam razloga lagati, prva brza, a na nekim mjestima i druga brza... zemlja i korov su frcali na sve strane, cak sam morao stati par puta jer od prasine nisam vidio prednji kraj haube na traktoru... neznam kako vi ostali to radite, ali ja sam sada prvi put malciro, bez uputa, radio sam instinktivno, znaci slusao sam kako mi traktor radi, jel ga gusi nesto ili ide kako treba... prva brza, 3/4 gasa i posao fantazija, malcer je jeo korov i partizanku... nevidim razlog za manjom brzinom, ja inace radim s frezom u 1. sporoj kada zelim napraviti posao da nemoram mjesec dana u njivu... :)

neznam, ili je ovaj malcer zvijer ili je nesto drugo u pitanju....
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Imam pitanje, vidim u jednom katalogu da ima šumarskih malčera, pa se pitam jel ga ima neko od vas, jel se isplati kupit i kakva su iskustva
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Imam pitanje, vidim u jednom katalogu da ima šumarskih malčera, pa se pitam jel ga ima neko od vas, jel se isplati kupit i kakva su iskustva

Prvo dogovori za koga ćeš raditi.... Onda razmišljaj o min 130 i više ks.....Malčer ti je prek 100 000 i dost kuna....
I onda odlučiš da tu nema kruha..... :)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Tražim nekakvog za krčenje zarasle zemlje, imam dosta zemlje, a pol nje je zaraslo pa mi treba nešto tek tak da mogu čistit šikaru
 

Najnoviji postovi

Na vrh