• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Koji je radni obrtaj tim malcerima, hocu sebi napravit jedan od 1m za tomu vinkovica za malciranje ostatke kukuruzovine, paprika, paradajza, granje u vinograd
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
koliko je širok taj tehnos, koliko para je bio, i jesi imao kakvih problemčića s njim ? I mene tehnos zanima
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
bio je 27 000 kn sa sajamskim popustom bez kardana. Širok je 2.20m i nikakvih problema nisam imao sve što ti mogu reći kupuj ako imaš novce. Malčer je stvarno odličan. Čekići su mu po 1.6kg i ide samo tako. Po papirima piše da može do 10cm debljine, e sad u praksi je to manje jer nije svako drvo jednako tvrdo. Ja sam ga tjerao u jako gustom crnom trnu i ne posustaje ni malo. Možda bi trebao koji ks više za neku deblju šikaru,a ovo šta ja radim ni ne osjeti. Ovdje sam ga tjerao 5 sporohodnom, a može i brže probao sam 2 brzom i ide. Samo što ne žurim nigdje pa netreba toliko brzo, a njiva je neravana svinje su sve prerovale. Težak je 630kg i zadnja vrata možeš podešavat znači otvarat ili zatvarat po želji. Ima original talijansku getribu sa lamelom ugrađenom unutra tako da mu treba samo jači obični kardan. Ma sve preporuke kolega ima ga i kolega MatijaCase pa ti i on može reći svoje dojmove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Lani na proljetnom sajmu sam pitao za 2 metra i ženska kaže 21 000 kn ako se dobro sječam , a za hidraulični pomak neznam kolika je doplata. Koliko sam čitao što je pisano za tehnos svi ga hvale i prva zarada ide za njega. za sada posuđujem od jednog kolege od sicme 1.60 m ali svaki put kad ga posudim nešta moram variti ili popravljati na njemu. dosta njih ga posuđuje a niko izgleda nema ili nezna zašto služi mazalica
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
A gle za neki ozbiljniji posao moraš uzet kvalitetniji malcer koja preporuka ti je ili taj tehnos ili gramip gs 60 i taj jedini i valja od gramipa za pravi posao isto su mu batovi 1.6 kg al mislim da je skuplji moj je 2m i koštao me u hidrospoju 26000 kn a u gramipu 31000 kn i da stroj je odličan samo mazi i teraj
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Lani na proljetnom sajmu sam pitao za 2 metra i ženska kaže 21 000 kn ako se dobro sječam , a za hidraulični pomak neznam kolika je doplata. Koliko sam čitao što je pisano za tehnos svi ga hvale i prva zarada ide za njega. za sada posuđujem od jednog kolege od sicme 1.60 m ali svaki put kad ga posudim nešta moram variti ili popravljati na njemu. dosta njih ga posuđuje a niko izgleda nema ili nezna zašto služi mazalica

Kažem ti ak imaš novce uzimaj i ništa ne razmišljaj. Koliko ja znam ovakav model kao moj 2m širine dođe 25 600kn, a imaš ovdje u temi slike tog malčera jer isti ima kolega MatijaCase. Doplata za hidraulični pomak je 2500kn, a to se može i naknadno ugraditi bez ikakvih problema. Bio sam gledao i Gramipove gs60, ali su oni bili par tisuća skuplji i koliko sam vidio getriba nije original talijanska kao što je to u tehnosa i on je fiksno zatvoren i dosta je težak skoro 900kg jer sam ja gledao širinu 2.20m. Tehnos na sebi ima 5 remenova i oni se mogu zategnut i kad sam kupavao rekli su nakon 50 sati rada, a do tog samo tjeraj. Malčer nije težak Zetor 3511 ga nosi bez problema i vrata si možeš podizat i spuštat kako želiš. Ja sam prije posuđivao neki malčer uglavnom čekići su bili dugi i Zetor 6245 mi je krepavao pod njim, a kad sam probao ovog Tehnosa Zeko ga uopće ne osjeti jedino u većoj šikari prva spora i onda to ide. Pričamo o cijenama sa pdv-om, a tko je u sustavu kao ja dobije pdv nazad i malčer ga uopće ne dođe puno i ima jako koristan priključak.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Daj mi reci koliko batova ima taj tehnos??i dali imaš lance napred ili ko na gramipu lamele one ja ću morat stavit lance jer ove lamele se spigaju brzo
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo ja imam tehnosa točno jednu godinu , mogu ga svakome preporučiti , malčer je izvrstan , bez ikakve greške , pomalčiral nekih 50 ha , samo maži i vozi , provjeril remene još su ko novi napinjati ih netreba opče, po mojem su još i malo previše napeti , al dobro nek budu tako ,moj ima 18 čekića ,a ovaj od 220 ima 20 čekića , al ako se uzima malčer onda treba uzeti taj profi , ima dvostruki lim , jači rotor , itd , sad zamjenim ulje u getribi i teraj dale :icon_super:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Takav model je i moj kao što si rekao ima 20čekića i profi je malo jest skuplji od običnog, ali je puno bolji. Napred imam one limove valjda se to zovu lamele, da mana im je da se brzo iskrive, ali se lako i isparave :). Meni su dvije uhvatile gumu od traktora jer nisam zategao španere i malo se iskrivile i kad sam došao kući stavio panj ispod i ispravio ih i tjeraj dalje :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki jel je moguće da taj tehnos ima i dupli prihvat, znači da može i na PVH, hidroulični pomak nije toliko bitan. Kolika bi bila cjena tome??
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Dečki jel je moguće da taj tehnos ima i dupli prihvat, znači da može i na PVH, hidroulični pomak nije toliko bitan. Kolika bi bila cjena tome??

Ima, to je dodatna oprema.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dečki jel je moguće da taj tehnos ima i dupli prihvat, znači da može i na PVH, hidroulični pomak nije toliko bitan. Kolika bi bila cjena tome??

Ima dupli prihvat ali mislim da je dosta skuplji. Nisi gledao gramip, ne sviđa ti se ili?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tehnos 2,5m sa hidraulicnim pomakom, prednje i zadnje kopcanje je nesto vise od 35tkn
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gramip me ne zanima, Tehnos ili INO bi uzimali, 220 cm, s duplim prihvatom bez hidro pomaka i s podesivim zadnjim vratima, naravno profi poljoprivredni malčer.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Gramip me ne zanima, Tehnos ili INO bi uzimali, 220 cm, s duplim prihvatom bez hidro pomaka i s podesivim zadnjim vratima, naravno profi poljoprivredni malčer.

Mislim da bi bolja opcija bila da umjesto duplog prihvata uzmeš hidraulični pomak,mislim da je puno korisnija stvar..
Neznam zašto ti je bitan dupli prihvat?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Gramip me ne zanima, Tehnos ili INO bi uzimali, 220 cm, s duplim prihvatom bez hidro pomaka i s podesivim zadnjim vratima, naravno profi poljoprivredni malčer.

moj je bio oko 27 000 kn bez duplog prihvata i bez hidro pomaka. Doplata za hidro pomak je 2500kn, a za dupli prihvat nezz. A zašto ti baš treba dupli prihvat? Kapčićeš ga na pvh od Same-a?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa najviše zato da ga kopčam na PVH na Same, to definitivno. to mora biti obavezno na malčeru, hidro pomak mi nije bitan uopče.
 

Najnoviji postovi

Na vrh