• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Pa ja radim sa 60 ks traktorom i 2.20 malčerom i ide.... Samo manju širinu uzeti ako treba deblje i to mora ići

slazem se ali koja gustina je te sikare ako su sibice ide,moj malcer je predvidjen do 10 cm sirok je 2m i pogoni ga fiat-agri 90-90 pa kad ga zapeljam u sikaru di je debljina od 5cm i jedna na drugoj su pa i prva super spora mi je prebrza
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
slazem se ali koja gustina je te sikare ako su sibice ide,moj malcer je predvidjen do 10 cm sirok je 2m i pogoni ga fiat-agri 90-90 pa kad ga zapeljam u sikaru di je debljina od 5cm i jedna na drugoj su pa i prva super spora mi je prebrza

Pa i moj je predviđen do 10 cm, ali ja radim oko njiva negdje gdje imam znači crnog trna(glogića), strnjake ili bilo šta drugo što trebam očistiti. Moram poslikati kad budem radio nekakvo raslinje...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Pa i moj je predviđen do 10 cm, ali ja radim oko njiva negdje gdje imam znači crnog trna(glogića), strnjake ili bilo šta drugo što trebam očistiti. Moram poslikati kad budem radio nekakvo raslinje...

Glog je dobar vrba je zeznuta jer je elastična
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Glog je dobar vrba je zeznuta jer je elastična

Ja koliko sam shvatio kolegu njemu treba slične namjene kao i meni pa zato kažem da traktor od 80 ks može dobro uraditi posao sa malčerom.
 

tarabasa

Novi član
Tu od
23 Sij 2012
Poruka
28
postovanje! procita san cilu temu o malcerima i imam ino 900 sa y nozevima za malog goldonia od 14 ks i nije bija los jedino sto mu je pucalo je spojnica duga 20-ak centi izmedji izlaznog vratila traktora i prikljucka na malceru a sad san uzea primu 830 s pa me zanima dali mu je zanon tml130 prevelik u predhodnim postovima su sve veci strojevi pa nisan naisa na odgovor obzirom da mi roto kosa ili helikopter nisu opcija pokusat cu stavit sliku iz mesisova kataloga pa ako neko ima iskustva s njim sve primjedbe su dobrodoslemislim da sa kardanom dodje oko 17500 kn to bi triba bit ovaj veci na slici
 

Prilozi

  • U6VrrLDrH86d1Y452JSTfT4H.jpg
    U6VrrLDrH86d1Y452JSTfT4H.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 164
Posljednje uređivanje:

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Malo smo jurili ovih dana i pržili se po suncu :)
Kod ovog "malog" brežuljka uspio sam natjerati da mi lagano zatitra lampica od temperature ulja...(zračno hlađenje)
To mi se do sad nije NIKAD dogodilo :)
Očito je i njemu bilo malo pretoplo jer sam to malčal prema gore....
Onda na vrhu stao na par minuta i ostavio ga da se raspuse na cca 1000 o/min :)
I dalje je bilo ok jer ga više nije bilo potrebe tako tjerati (ovo brdašce ga skoro dotuklo) :)


DSC_0094.jpg


DSC_0090.jpg


DSC_0086.jpg


Druga lokacija...
Kud sad? :)

IMG-20130731-WA0000.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
skladistar?? od kud si ti??
pa to je moj kraj xD
krapinske toplice
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Evo, roto kosa je pri kraju, širina reza je 172 cm.
Lanci su postavljeni ali nisu na ovim fotkama, prijenos također.
Lanac je 8mm, ali za svaki slučaj će bit gurnut u okiten cijev.
Na remenice još dolazi zaštita.
Na prednji kraj kućišta ide metalna šipka na kojoj sam nanizao lanac.
Iza najvjerojatnije neće ići ništa.

Prilikom puštanja u testni rad trebalo je malo pobrusiti šarafe na noževima jer su pri većim okretajima strugali po gornjem dijelu kućišta.

Podešavanje visine je moguće u 6 točki.
Na srednjoj visini kosi na 5 cm.
Kotači ne ostavljaju trag.


Prilikom testiranja raspao mi se kardan.
Ok, taj je varen davne 1988 i ne vjerujem da je od tad korišten.To je onaj koji ima četvrtastu cijev, brijem da se već godinama ne proizvodi.
Kupio sam drugi, jači za 550 kn.

Nadam se da ću danas još malo isprobat kak se ponaša u višoj travi :)





 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sviđa mi se priroda, a i krajolik....moram priznati da meni malo fali akcije po brijegovima, kod nas sve sama ravnica, gdje koji brežuljak ili udubina...
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Završen.
Isprobao sam ga na travnjaku, malo višoj travi i ambroziji od 2.5 m.
Kosi bez problema.
Recimo klasičan travnjak čak u prvoj normalnoj brzini.
ambroziju sam kosio u drugoj sporohodnoj.

Jedina stvar koja me smeta je to što gornja matica na jednom letećem nožu kad dignem okretaje na nekih 400 okretaja kardana što iznosi 1360 okr/min lupka o gornji dio kućišta što proizvodi izrazito iritantan zvuk.
Tako da cu ju malo pobrusiti možda će prestati.
EDIT: Izbrusio malo vijke i stavio nešto nižu maticu i puno je bolje, sad se okreće bez problema do 2000 okr/min.

Ostalo je sve 5.

bnk7.jpg


vu0e.jpg



Hvala svima na savjetima!
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ovo mi se čini jako dobrim malčerom
Zili


[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WTiUUMd3Ulc[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh