• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Pogledao sam video i odlično to tebi ide, jedino što je razlika između megaingovog i ovog iz njuškala nekih 3500 kn. E sad, dal v rijedi toliko više? Zato bi me zanimalo dal je netko kupio/radio sa tima iz njuškala.

S obzirom da imam vinograd i imam malčer i kad več kupuješ malčer preopručio bi da ne šparaš ja nemam taj rotaciski ja imam pravi malčer ali nema batiće nego noževe...nakon rezdidbe porezano stavim u red i samo prođem sa njime a to sa ovim nemožeš koliko ja znam a kosi i travu odlično i sve..imas i kod mene videa na youtube poslat cu ti na pp pa vidi kako radi......evo prije se več nešto spominjalo ovo je pogonio sam TV 523...to ti je moj savjet,a novac je tvoj

 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Znači zadovoljan si??

Kak brzo si išel?
Se jako praši?


Slijedim tvoje radnje, al u pšeničnoj slami! :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
oduševil sam se kak to lepo ide , idem nekih 6-8 km/h , zavisi od slame , praši se al ne pak preveč kak sam si mislil da se bude...ja te radnje sljedim i u pšenici i u tritikalu , zobi , grašku...

gore se vozi odmah gnojnica i prohod gruberom , jedino sad tu sam zaoral jer budem sutra sijal gore proso, a ostatak ide gruber , pa onda sijetva zelenog materijala u 8.mj ...
mogu reč da nisam danas mogel sijat da je zemlja premokra ...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
oduševil sam se kak to lepo ide , idem nekih 6-8 km/h , zavisi od slame , praši se al ne pak preveč kak sam si mislil da se bude...ja te radnje sljedim i u pšenici i u tritikalu , zobi , grašku...

gore se vozi odmah gnojnica i prohod gruberom , jedino sad tu sam zaoral jer budem sutra sijal gore proso, a ostatak ide gruber , pa onda sijetva zelenog materijala u 8.mj ...
mogu reč da nisam danas mogel sijat da je zemlja premokra ...


Odlično, odlično!
Čul sem to za malčiranje slame od drugih, evo sad si mi i ti potvrdil!

To je to!
Ma ovo bude odlično, bitno je čim više organske tvari ostavljati na tlu, pogotovo kod gospodarstava koja nemaju stajski gnoj! :)

Još jednom, odličan posel Matija! :)
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Bok,
rekoh da se malo javim.
Malo je zapelo ali sve ui svemu roto kosa napreduje.
Reduktoru je jedna strana blokirana, istokaren mu je nastavak za kardan.

Remenice su istokarene.
Vrlo sam zadovoljan budući da djeluju masivno i kvalitetno napravljene.
Predviđene su za remen 20.

bpmk.jpg



Nabavio sam i rabljene noževe (BCS), za početak.
Imam i tri nova, moram nabavit još jedan tak da imam komplet.
Do tada ću malo isprobavati kosu ;-)

Bitan dio u cijeloj priči je i vijak na fotki.
kao što možete primjetiti ima zaobljenu glavu, a sama konstrukcija omogućava sigurnost i laganu zamjenu noževa.

b52o.jpg


Sad je faza određivanja koliko će noževi biti udaljeni od kućišta.
Mislim ih staviti na 1cm.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Kakav malčer bi trebao biti da može malčirat sve, znači travu kukurozovinu, žbunje, grmlje ?
Otprilike cijena novi/rabljeni.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Tražio si za teže uvijete rada kukurozovinu,žbunje,grmlje,znači treba ti za otežane uvijete rada.
Tu bi ti prošao onaj zadnji link,ne zato što preferiram na zanon kojeg imam već 7 god i nikada ništa,nego zato što ti treba teški stroj i dobra konjaža traktora za njega,za gore navedene površine koje bi malčao.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
I meni se sviđaju ti zanon i maschio mislim da bi ovaj novi maschio bio bolji. Taj malčer bi uglavnom čistio njive nakon prestanka bavljenja poljoprivredom, eventualno kakva kukuruzovina
i šikara ako uleti ali ne baš stalno rijetko kad gore se nisam baš izjasnio najbolje. Nadam se da bi traktor tipa imt 560 bio dovoljan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
I meni se sviđaju ti zanon i maschio mislim da bi ovaj novi maschio bio bolji. Taj malčer bi uglavnom čistio njive nakon prestanka bavljenja poljoprivredom, eventualno kakva kukuruzovina
i šikara ako uleti ali ne baš stalno rijetko kad gore se nisam baš izjasnio najbolje. Nadam se da bi traktor tipa imt 560 bio dovoljan.

Kolega uzmi Tehnosa i miran si. Meni su ga preporučili tu na forumu i malčer je stvarno odličan. Tjera ga Zetor 6245 i s njim malčiram sve i svašta. Ako ti treba za 560 uzmi manju širinu neznam 2m. Moj je 2.20m i tjera ga Zeko i ne osjeti ga u radu,a kad je neko veća šikara onda ga pomalo osjeti. I kolega Matija Case ti ima Tehnosa samo 2m širine i može ti on isto reći nešto o tom malčeru.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Kolega uzmi Tehnosa i miran si. Meni su ga preporučili tu na forumu i malčer je stvarno odličan. Tjera ga Zetor 6245 i s njim malčiram sve i svašta. Ako ti treba za 560 uzmi manju širinu neznam 2m. Moj je 2.20m i tjera ga Zeko i ne osjeti ga u radu,a kad je neko veća šikara onda ga pomalo osjeti. I kolega Matija Case ti ima Tehnosa samo 2m širine i može ti on isto reći nešto o tom malčeru.

Kolko si ga platio ak nije tajna i gdje su kupio.
To su za sad samo planovi, kroz god dana bi vjerojatni trebao doći neki jači traktor tipa ovog što sam napisao, a taj malčer nebi kod mene puno radio bitno da je dobar sa sve malčirat i netreba biti čak ni 2m širina.

Daj nabaci koju sliku svojega. I ak imaš koju sliku iz malčiranja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kolko si ga platio ak nije tajna i gdje su kupio.
To su za sad samo planovi, kroz god dana bi vjerojatni trebao doći neki jači traktor tipa ovog što sam napisao, a taj malčer nebi kod mene puno radio bitno da je dobar sa sve malčirat i netreba biti čak ni 2m širina.

Daj nabaci koju sliku svojega. I ak imaš koju sliku iz malčiranja.

Imaš tu nekih slika prelistaj temu. Ja sam svoj platio oko 27 000kn na sajmu u Gudovcu, a 2m je bio 25 600kn i to je cijena sa sajamskim popustom. Uz njega ne dobiš kardan, ali kardan košta oko 600 kn jer malčer u sebi ima lamelu tako da ide obični kardan. Evo imaš ovdje
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16140&page=195
i ovdje http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16140&page=201
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Neznam, vidjet ćemo, mislim da bi meni bilo neisplativo kupovat s tolikim zahvatom i tak skupo neki manje,može i rabljeni da je dobar. Mislim da takav stroj treba dosta radit da bi bio isplativ, a kod mene mu to neće biti slučaj. Eventualno ak ljudi nebi zvali za usluge.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240

Ova dva Maschio bi bez problema tjerao i IMT539, a za ova dva druga veca treba bar 45ks za normalan rad, a IMT 560 bi sa svima sa lakocom radio, stavise ovi masio su mu i premali.
Jeste da je novo novo, ali ovaj novi Maschio mi djeluje kao laganija verzija jer moj INO Elite 160 ima cini mi se 362kg, a sad gledam na stranici INO da ova vjerovatno novija verzija ima 405kg, a to je neka srednja, normalna verzija.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh