• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Neznam, vidjet ćemo, mislim da bi meni bilo neisplativo kupovat s tolikim zahvatom i tak skupo neki manje,može i rabljeni da je dobar. Mislim da takav stroj treba dosta radit da bi bio isplativ, a kod mene mu to neće biti slučaj. Eventualno ak ljudi nebi zvali za usluge.

Pa ne znam ja sam u sustavu pdv-a tako da sam dobio pdv nazad. Možeš pitati i za ove gramipove manje malčere recimo 55k ili 55. Kod mene je čovjek kupio Gramipa 55k 160cm i došao ga je 10 000kn bez pdv-a. Tako da si pogledaj i neke nove jer ipak novo je novo.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Pa ne znam ja sam u sustavu pdv-a tako da sam dobio pdv nazad. Možeš pitati i za ove gramipove manje malčere recimo 55k ili 55. Kod mene je čovjek kupio Gramipa 55k 160cm i došao ga je 10 000kn bez pdv-a. Tako da si pogledaj i neke nove jer ipak novo je novo.

Slažem se s tobom da je novo novo, ali tata je glavni ja sam još ipak klinac što se toga tiče, samo se želim informirati, nego reci kako se to dobije povrat pdv-a. Treba imat opg ili što ?

A što se tiče ovog od 160 cm, to bi isto bilo ok. Znam da je tata govorio za nekakvog od 13 000 kn samo neznam dal novi, a vjerojatno je i koja marka.

Ova dva Maschio bi bez problema tjerao i IMT539, a za ova dva druga veca treba bar 45ks za normalan rad, a IMT 560 bi sa svima sa lakocom radio, stavise ovi masio su mu i premali.
Jeste da je novo novo, ali ovaj novi Maschio mi djeluje kao laganija verzija jer moj INO Elite 160 ima cini mi se 362kg, a sad gledam na stranici INO da ova vjerovatno novija verzija ima 405kg, a to je neka srednja, normalna verzija.

@Ranko hvala na odgovoru, to sam samo tako stavio da se vidi otprilike što i za koju snagu. Vidjet ćemo što će se i kad kupit ako će se kupit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
bježi od GEO ko ovca od noža, ako ti neko poklanja takav stroj,odbij poklon i učini sebi veliku uslugu. One koji to prodaju treba zatvoriti na 20 godina

Pa zar su tako loša iskustva sa GEO
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Slažem se s tobom da je novo novo, ali tata je glavni ja sam još ipak klinac što se toga tiče, samo se želim informirati, nego reci kako se to dobije povrat pdv-a. Treba imat opg ili što ?

Pa da moraš imati firmu i plaćati mjesečno za taj pdv i onda ti se pdv vrati nazad od onog što kupiš naravno vezano uz firmu.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Slažem se s tobom da je novo novo, ali tata je glavni ja sam još ipak klinac što se toga tiče, samo se želim informirati, nego reci kako se to dobije povrat pdv-a. Treba imat opg ili što ?

Pa da moraš imati firmu i plaćati mjesečno za taj pdv i onda ti se pdv vrati nazad od onog što kupiš naravno vezano uz firmu.

E onda niš od povrata kod mene:(shake):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Par sličica iz današnjeg malčiranja strnjaka:
Glavni akteri:Zetor 6245 i malčer Tehnos 2,20m:


ovako je to bilo kad sam krenuo raditi:


i gass




i u tu je bio jedan grm i evo šta je ostalo od njega:


i krajnji rezultat:


i još jedna od 62-ke i malčera u garaži:
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Super ti ide svaka cast!!!
Koje je godiste zekan,ljepi je.
Jesi zadovoljan malcerom i jel ima koju manu?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Super ti ide svaka cast!!!
Koje je godiste zekan,ljepi je.
Jesi zadovoljan malcerom i jel ima koju manu?

Ma Zeko je 89. godište i ima 7500 rs. Malčer nema nikakvih mana šta god da sam dosad radio prezadovoljan sam kupovinom. Samo što vrata nisam ništa dirao otkad je kupljen, ali trebalo bi ih malo otvorit za jedan stupanj jer gdje ima puno mase teže je traktoru i mislim da bi išao lakše.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Malo se radio servis na Kuhn malčeru i umjesto orginal lopatica (koje su za mene čisto sr...e) kupljeni zamjenski noževi od INO Brežice i sad to leti, manji otpor, manje traktor osjeti,deblje busene samo "pojede", a iza mene ostaje samo tepih... :D

Jedino sam morao dati izraditi "puškice" i distance da bi noževi lijepo sjeli i radili kako treba.
Cijena:
1 nož 2,5€ (x48 kom)
25 puškica - 250 kuna (treba 24 ali je jedna za rezervu) :)
skoro 3 sata šrafanja (skidanje i montiranje) :)

Stara verzija desno i nova lijevo
DSC_0044.jpg


DSC_0045.jpg


puškice za noževe

DSC_0046.jpg
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Baš čudno kak su ovi čekići tanki...zato ni ne rade kak treba.

Ma radili su oni dobro, malčer je više predviđen za travnate površine i radio je super nemam nekih primjedbi.Nije jako opterećivao traktor, manja potrošnja, dobro su radile posao, samo kad bi lupil u neki komad drva il kamen puca.... i to me ubijalo....i odah gubis balans... :(
Sad nema boga da taj nož pukne kad lupim u nešto... odmah napravio teksaški masakar u voćnjaku u kojem je bilo svega...... :)

test uspješno položen!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam imao gramipa GS 60 2.5 m širok,malčer je odličan.Ja sam s njime jedne godine potarupirao preko 50 hektara i nikakvih problema nije bilo samo maži i teraj a tarupirao sam u sve i svašte.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Malo se radio servis na Kuhn malčeru i umjesto orginal lopatica (koje su za mene čisto sr...e) kupljeni zamjenski noževi od INO Brežice i sad to leti, manji otpor, manje traktor osjeti,deblje busene samo "pojede", a iza mene ostaje samo tepih... :D

Jedino sam morao dati izraditi "puškice" i distance da bi noževi lijepo sjeli i radili kako treba.
Cijena:
1 nož 2,5€ (x48 kom)
25 puškica - 250 kuna (treba 24 ali je jedna za rezervu) :)
skoro 3 sata šrafanja (skidanje i montiranje) :)

Stara verzija desno i nova lijevo
DSC_0044.jpg


DSC_0045.jpg


puškice za noževe

DSC_0046.jpg
To je slabo za ambroziju.Ja sam od kolege posudio za probu sa takvim noževima al ništa od toga,noževi su lagani i mali pa kada prođeš kroz ambroziju s punim gasom u prvoj sporoj iza tebe ostanu stabljike stajati,samo lišče pokosi i neku stabljiku sijebe al večina ostane.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ja sam imao gramipa GS 60 2.5 m širok,malčer je odličan.Ja sam s njime jedne godine potarupirao preko 50 hektara i nikakvih problema nije bilo samo maži i teraj a tarupirao sam u sve i svašte.

To je živa istina taj gs60 je napravljen odlično moj je dva metra i melje sve od trave pa do grana od 8 cm
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Koji bi malčer bio dobar za slamu u redovima,kukuruzovinu,visoku travu ili npr.raolu za zelenu gnojidbu te možda sitno granje i šikare.Da li to mogu svi malčeri ili npr. za slamu treba poseban.Kolika bi bila odgovarajuča širina za traktor 80 KS?
Hvala.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
To je slabo za ambroziju.Ja sam od kolege posudio za probu sa takvim noževima al ništa od toga,noževi su lagani i mali pa kada prođeš kroz ambroziju s punim gasom u prvoj sporoj iza tebe ostanu stabljike stajati,samo lišče pokosi i neku stabljiku sijebe al večina ostane.

Hehe ja nemam tu ambrozije :p
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Koji bi malčer bio dobar za slamu u redovima,kukuruzovinu,visoku travu ili npr.raolu za zelenu gnojidbu te možda sitno granje i šikare.Da li to mogu svi malčeri ili npr. za slamu treba poseban.Kolika bi bila odgovarajuča širina za traktor 80 KS?
Hvala.

sikaru mozes zaboravit sa 80 konja po bi idelno bilo ti za kukuruzu i slamu nekih 2,20 sa ipsilon nozevima oni super rade travu i te stvari
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
sikaru mozes zaboravit sa 80 konja po bi idelno bilo ti za kukuruzu i slamu nekih 2,20 sa ipsilon nozevima oni super rade travu i te stvari

Pa ja radim sa 60 ks traktorom i 2.20 malčerom i ide.... Samo manju širinu uzeti ako treba deblje i to mora ići
 

Najnoviji postovi

Na vrh