• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Imageshack se u zadnje vrijeme jako čudno ponaša , kada klikneš na liku u novom TABu u godnjem desnom ćošku ima opcija GO TO MEDIA , moraš preko toga do pune veličine slike
To važi za ovaj slučaj mada kopirajte DIRECT LINK kada postavljate slike , to je najbolje

HVALA , tako se ipak vidi ,,, :eek::
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Bok dečki!

Eto, nabavio sam reduktor, odnosno diferencijal s poluosovinom.
Isti je s Mercedesa 123, omjer je onako otprilike 1:2:4.
Plaćeno 400 kn.
Čovjek ima jedno 5-6 diferencijala pa čisto ak će kome trebat.
Nabavio sam i noževe tako sad imam glavninu dijelova.

Hvala na savjetima!
reduktor11.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/706/reduktor11.jpg/
reduktor12.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/716/reduktor12.jpg/
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pogledajte ovu grdosiju koja je bila kod kolege na remontu :icon_eek:
photo0143d.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Savo jel ima kakav uteg s lijeve strane ili nista kak se ponasa jel znas kad ispruzi kran:icon_question:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ima brdo utega sa lijeve strane:wink:
Isto tako ima i hidraulični stabilizator na prednjem desnom točku da i on primi dio tereta pa još tome dodaj i pomoćni prateći točak kojeg nema na slici a montira se izmežu traktorskih točkova
Uglavnom nije baš prijatan za pružanej ruke jer nismo znali da aktiviramo taj prednji stabilizator , ljulja se dooobro :icon_eyes:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zato sam i pito jel ima sta od utega jer vido sam puno manje malcere s puno utega na traktoru i pomocnom gumom a ovdje fali to je za odrzavanje nasipa ili
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ovo je sve poskidano vjerovatno zbog transporta pošto je došao na labudici
Neznam šta sa njime održavaju pošto je došao iz daleka
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ovo je sve poskidano vjerovatno zbog transporta pošto je došao na labudici
Neznam šta sa njime održavaju pošto je došao iz daleka

Sa takvim malčerom se ( barem kod nas ) koriste za održavanje rječnih korita , idu po tri u kompletu , jedan sa zadnjim roto malčerom i kosi ravnimu , drugi sa malom rukom i treći takav sa velikom rukom pa kosi do vode :(clap):
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
1.U kom se smjeru vrti kardan na autima sa zadnjim pogonom, gledajuci od prednjih tockovama prema nazad (smjer kazaljek na satu ili obratno).
2. Namjeavam iskorititi diferencijal od nekog auta kao kutni ubrzivac, pogonio bih ga tamo gjde i ide kardan od auta, e sad trebam na obadvije osovine da se vrte, kako ih blokirati da se vrte obadvije (usperati)
3. Koliko imam na osovinama okretaja za jedan okretaj kardana na pogonu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vBm-SzO3ggE[/YT], tu su odgovori na moja pitanje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
1.U kom se smjeru vrti kardan na autima sa zadnjim pogonom, gledajuci od prednjih tockovama prema nazad (smjer kazaljek na satu ili obratno).
2. Namjeavam iskorititi diferencijal od nekog auta kao kutni ubrzivac, pogonio bih ga tamo gjde i ide kardan od auta, e sad trebam na obadvije osovine da se vrte, kako ih blokirati da se vrte obadvije (usperati)
3. Koliko imam na osovinama okretaja za jedan okretaj kardana na pogonu.

1 smijer kazaljke na satu (čekaj , mozak mi stao , ne uzimaj ovo u obzir)
2 zavariš trkače u srcu
3 zavisi od vozila , otprilike 1:4 za lakša vozila pa do 1:4.8 za teža i kombije

Kažeš da ubrzaš a pogonio bi ga tamo gdje ide kardan , tako bi ga usporio , ako ga pogoniš sa strane poluosovine onda može da posluži kao ubrzanje
 

juričMF

Član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
48
Pogledajte ovu grdosiju koja je bila kod kolege na remontu :icon_eek:
photo0143d.jpg

pozdrav,imam ja ovakav tj slican,kod mene je pozadi jedan je kuhn a drugi je marolin oba su po 5 m,koristim ih za nasipe i bankine. jeli ovaj za prodaju ili??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ne vjerujem da je na prodaju , bio je na remontu pa sam ga uslikao jer je zdravo ogroman
 
E

EarlVlad

Guest
Pozdrav svima,
evo čitam malo ovu temu, pa isprika u naprijed ako mi promaklo da je negdje ranije spomenuto.
U potrazi sam za roto malčerom za TV 420, 18 ks. E sad, ne vidim nigdje na forumu da je netko spominjao malčere koji se prodaju na njuškalu, a po oglasu mi se čini da bi mogli biti izrađeni ili u kučnoj radinosti ili u nekom manjem obrtu, mada da je obrt, vjerojatno bi bilo i ime obrta navedeno.
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/roto-kosa-malcer-tomo-vinkovic-oglas-8344905
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/roto-malcer-tomo-vinkovic-oglas-8389492
Jel netko kupovao od gore spomenutih? Iskustva, preporuke...
Vidim da su konstrukcijom slični me-ga ingovom modelu RM 100 http://www.megaing.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=5
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Uzmi ME GA ING 120 cm ima video na mojoj stranici sa tim malčerom pa pogledaj.:cool:
 
E

EarlVlad

Guest
Uzmi ME GA ING 120 cm ima video na mojoj stranici sa tim malčerom pa pogledaj.:cool:
mislim da je za 18 ks za 120 cm preslabo, a i preširoko mi za vinograd... ovi sa njuskala mi se čine dosta jeffiniji... jedino ne znam kakve su kvalitete...
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
mislim da je za 18 ks za 120 cm preslabo, a i preširoko mi za vinograd... ovi sa njuskala mi se čine dosta jeffiniji... jedino ne znam kakve su kvalitete...

Ako si pogledao video na mojoj stranici onda si vidio da je moj YM 15 ks i ide bez problema 120, no ti ako želiš uzmi 100 cm:8):
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Pogledajte ovu grdosiju koja je bila kod kolege na remontu :icon_eek:
photo0143d.jpg

Ovakvi strojevi ovino o težini imaju i različite utege sa suprotne strane:
-na starom torpedu 75 se nalazi cjelo brdo utega
-noviji teži traktori (100 i više kds) nemaju posebne utege osim jednog velikog unutar felge
s tim da traktor ima šasiju kojaj je ujedno i šasija za prednji utovarivač i napred imaju standardnu ploču za ralicu i slične priključke (a i ta sama šasija je dosta masivna)

postoje i malčeri koji se kače na 3 točke, dosta su laganiji od ovih centralnih na šasiji.

ja sam pomoćni kotač vidio samo na Unimogu, na traktorima nisam vidio.
s tim da na Unimog malčer ide naprijed ipred vozila pa sa stražnje strane ima utege (da se ne naginje previše naprijed)

a pojedina Unimog vozila mogu imati malčer smješten i iza kabine.
 

zoki_008

Novi član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
23
Bok dečki!

Eto, nabavio sam reduktor, odnosno diferencijal s poluosovinom.
Isti je s Mercedesa 123, omjer je onako otprilike 1:2:4.
Plaćeno 400 kn.
Čovjek ima jedno 5-6 diferencijala pa čisto ak će kome trebat.
Nabavio sam i noževe tako sad imam glavninu dijelova.

Hvala na savjetima!
reduktor11.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/706/reduktor11.jpg/

Pozdrav deksonja,

taj je prijenosni omjer dosta dobar. I ovi reduktori na kupovnim roto malčerima imaju sličan omjer (Megaing...). Ja sam napravio od Fiata 125p
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=830055&postcount=1656
i super sam zadovoljan.
Mali hint: trkače obavezno zavari. Ja sam u prvoj varijanti ostavio (samo zaglavio drugu poluosovinu), radilo neko vrijeme pa se nešt podropilo i zaglavilo. Kad sam zavario sve 5. Ako važeš točkovi/valjak za iza navijam za valjak. Mislim da bolje balansira u slučaju nekih rupa/neravnina.

Sretno sa samogradnjom!
 
E

EarlVlad

Guest
Ako si pogledao video na mojoj stranici onda si vidio da je moj YM 15 ks i ide bez problema 120, no ti ako želiš uzmi 100 cm:8):

Pogledao sam video i odlično to tebi ide, jedino što je razlika između megaingovog i ovog iz njuškala nekih 3500 kn. E sad, dal v rijedi toliko više? Zato bi me zanimalo dal je netko kupio/radio sa tima iz njuškala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh