• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja s Imt 542 radim s gs55 180 cm radnog zahvata kukuruzovinu, travu, tanje zbunje ide dobro nesto deblje neznam kak bi islo jer nisam ni probo!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malčirnje strništa od neki dan...IMT 565 & INO Elite 225
Brzina 3. spora i samo gasss i ide sasvim solidno! Ako je gušća i veća trava samo brzina niže!!









 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
ŠANANA, traktora guši ili malčer lošije malčira!? Ne znam kako se malčeri ponašaju u radu, nikada ga nisam vidio u živo u radu i nemam pojma tko ga ima u mojoj okolici..a ja kada bi si kupovao kupio bi si onaj bočni da mogu kanale malčirati..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Traktora guši, malčer ni nda mrdne.
Malčer najbolje radi kad ima puno mase u sebi, kad je rijetka trava lošije je samelje nego kad je gusta, samo kaj onda moram ići skroz polako jer mu je teško.

Evo i video.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=gVDbnNGR4x8&feature=c4-overview&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XLNDBPMDvlc&feature=c4-overview&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
UHH Šanana,čiji je to malčer??
Loše podešeno kopčanje istog,nije zdravo kaj ti kardan stoji tak ukoso,zato je i na malčeru složeno kaj se kopčanje dade selit ljevo desno,trebalo bi pomaknut skroz ljevo kopčanje...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
a koliki bi malčer bio idealan za traktor 60ks!?

P.S. ŠANANA o kojoj pjesmi se radi u prvom videu!?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Marko....malčer od kolege Belca, tak su ga podesili i tak rade od prvog dana.
Ja bi radije da ide s unutarnje strane lijevog kotača, ali....nije moj.
Ok je i ovak, nikaj se nebude kardanu desilo, samo križevi moraju biti podmazani i ide tak 100 godina.
Uostalom za to i služi kardan.

Inače, s malčerom sam super zadovoljan i radi odlično i nekih 75 ks traktor bi bio idealan za njega.


Sima...napiši na youtube "Bonita Band - Harmoniko stara", imaju odlične pjesme, trenutno jedan od najpopularnijih bandova u virovitičkom kraju!
Za 60 ks bi ja uzel 200 ili 205 cm, to bi bilo idealno. Sve ovisi kaj radiš.
Za strništa i kukuruzovinu ide ovih 63 ks s tim 225 cm bez brige.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Malčer je odličan marke INO AL NIKAK DA SKUŽIM ZAKAJ GLEDAJUČ OD IZA NIJE POMAKNUT V DESNO...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Gramip je za svoju cijenu dobar malčer,pogotovo gs 60 koj još ima jači rotor od gs 55.Gs 60 može do 10 cm debljine tarupirati,tako mu u prospektu piše.Zanoni i ino nisu mogli tako kvalitetno odraditi posao kao ja sa tim gramipom,kada smo na fakultetu tarupirali prosijeke,amorfu i trave svakakve,a zenoni i ino su bili ganc novi,i kada to vidiš na licu mijesta isti posao koj rade njih tri,onda vidiš naj bolje koj je kakav.Ja sam sa MF-om 95 ks terao 2.5 metra gramipa,jasno gs 60,jel gs 55 je najveći 2.20.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ide moj rudek ;)
180 cm rotomalcer,isprva sam bio skeptican i mislil sam da nebu islo kad ono,mali se igra s tim


1377183_595391810507313_507121199_n.jpg


1376372_595352810511213_1152967115_n.jpg
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jel to tvoj rotomalčer? kojom brzinom ga tjeraš?jel dobto usitni il samo povalja? Počeo sam ozbiljno razmišljat da kupim to čudo,možda se čak upustim i u neku samogradnju,duga je zima:(wasntme):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
nije moj,posuđen je

ME-GA ing malcer,ima 225 kg
180 širok,teram ga u 1. sporoj
taman tri reda stanu al malčamo po dva jer bi traktor gazil dva reda
tu i tam malčamo po jedan red jer tak najlepše napravi posel
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam sličan malčer kupljen u AGM-u prije 15 godina tek kada su se pojavili u prodaji.
Zadovoljan sam sa njim, samo sam noževe mijenjao i kardan.
Sa malčerom sam kupio kardan proizvođača "Kardan spoj" koji je preskakao kada naiđe na otpor. Jednom sam malčirao sa Ursusom C-360 i cijev kardana se savila i razdvojila budući da su u kvačilu popucali elementi i zablokirali tako da je bio fixan. Poslao sam kardan u tvornicu gdje su zagubili moj predmet i za 700 kn mi poslali novi sa kvačilom ali ne pravi. Ne preskače pri otporu, samo preskače u suprotnom smjeru.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ovaj je 2010. proizvodnja

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=FsZ9TccuzCE&list=UUwGOlluBA22ZaWY0ruMZa9g[/YT]
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Danas se olakšao za 400 kn i pala definitivno odluka da na prolječe kupujem ovaj čudesni helikopter(malčer),nije to neka lova a za moje potrebe če bit dobar,možda koja kuna uslužno i za 2 do 3 sezone če se otplatit pošto dr godine bu toga više za malčirat nego što sam ove imao
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
koji ono traktor imas?

ja sam htio ic i usluzno malcirat dok je jos bil posuđen al tata neda jer ipak je to prevec za fergija i mucenje traktora
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
IMT 540 kojemu trenutno ne fali snage jer je dobio generalku,a i malčer budem uzeo od 1,5m a tvoj je bio nešto širi ak se ne varam,mora to on tjerat bez puno muke
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam malčer (helikopter) 1,2 m i koristio sam ga dugo godina sa IMT 533. Kosio sam visoku travu, grmove, korov, i nije mu bilo teško. Kod opterećenja se spojka kardana aktivirala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh