• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mislim da je konstrukcija mojega malčera jača od ovih danas samo što je reduktor identičan. Ako hoćeš nije mi ga teško poslikati.
Mislim da za malog IMT-a i Vladimirca koje imam ne treba veća širina jer u gustoj travi i ovaj mu je puna kapa.
 
K

Kmica27

Guest
Ima na otpadima tabli lima svakakvih debljina i vecinom racunaju po 3kn kila tak da se to bolje isplati kupovati nego u ducanu gdje kost oko 9-10 kn....
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ja imao danas uslužno jedan manji komad za izmalčirat.
seri88.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
danasnje malciranje prije oranja za psenicu:







radna brzina je cca 9 kmh na nekih1800okr motora. iduca brzina je 11,5kmh a to je ipak malo prebrzo.
nemogu vise od 3 reda kukuruza u prohodu skidat, uzak mi je malcer ili presirok traktor.. za ovo polje na slici od 1ha mi treba 40 minuta
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Jel ima ko riješenje za štopanje hladnjaka, kad se malčira?
Probo sam s ventilatorom(suprotneg smjera), nije uspješno!
Jel ko probo metnut mrežicu ili tako nešto?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ja sam nakon svakih 6 prolaza pustio traktor da radi malo i da se ohladi i usput sam napred očistio kiler
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@tibor: za tu širinu malčera je najbolje 3 reda,2 idu ispod traktora a jedan s desne strane..Tak i ja isto malčiram..Dosta brzo ti malčiraš..:^): Malčirao sam sad kaj je brano kombajnom bez sečke i brzina mi bila večinom oko 5km/h..A gdje bere kombajn sa sečkom idem do 6-7km/h.

Dal ti malčer dobro samelje masu??
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
ja sam nakon svakih 6 prolaza pustio traktor da radi malo i da se ohladi i usput sam napred očistio kiler
Ja imam oko 5h livade sa travom oko 1m za malčirat.
Ti me razumiješ oko ovog, pa kakvo je tvoje mišljenje oko mrežice( sa tim mislim na onu sitnu, veci modeli t
aktora je imaju na haubi), jel bi to riješilo problem?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
trebalo bi al ja sam malčiro kuruznicu pa se više štopalo nego od trave
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
@tibor: za tu širinu malčera je najbolje 3 reda,2 idu ispod traktora a jedan s desne strane..Tak i ja isto malčiram..Dosta brzo ti malčiraš..:^): Malčirao sam sad kaj je brano kombajnom bez sečke i brzina mi bila večinom oko 5km/h..A gdje bere kombajn sa sečkom idem do 6-7km/h.

Dal ti malčer dobro samelje masu??

neznam sta smatras dobro samljevenom masom. bitno mi je da se moze lijepo zaorati, da se ne stopa i ne ostaje vani kukuruzovina. stavio sam 2 slike u temu oranje, zaorava se bez greske. radi prilicno dobar posao s tom brzinom a i ucinak je prihvatljiv. jasno, sve ovisi i o tome kakvo je polje. ako je neravno idem sporije jer skace malcer previse.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jel bi mogao 533 tjerat gramipov malčer sa čekičima gs55, 140 cm širine ima oko 320 kg težine?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moze tjerat za travu i kukuruzinu nemas brige a za raslinje tu bi vec moglo bit frke al islo bi i tu u tanjem!!
 

Kustura

Novi član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
14
Ja sam na svojem mulčaru orsi imao one sanjke sa strane kad sam ga kupio ali se lovila kukuruzovina na njih i štopalo se pa sam ih ja uzeo dole. I sad je uredu ali mi je sad jedan susjed počeo pričat da to nije dobro da bi se mogla nekako oštetiti osovina s batima. Jel to istina ja neznam meni je to čudno pa i ovako se sve vozi po zadnjem valjku. Jel zna netko nešto o tome?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
http://s24.postimg.org/927y5u8dd/DSC00035.jpg?noCache=1383313944

Moj malčer - ovo je proba da vidim jel se bude vidla slika

Probam postavit neku sliku ovdje - trebal bi se videti Malčer

bhorv
Hvala !! Ovo je uspjelo na tvoj način ! Nek mi Moderator oprosti što slika ne spada u ovu temu, al moral sam probati barem neku staviti
 

Prilozi

  • DSC00032.jpg
    DSC00032.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 230
Posljednje uređivanje od moderatora:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
evo kako je zavrsilo jedno malciranje radi se o povrsini od 4hektara ostane mi jos 200m2 i upadnem
9ovc.jpg

jhmo.jpg

vb0c.jpg

3c8p.jpg

twqk.jpg

epyz.jpg

9srh.jpg

ux1e.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Turopolec to je kolega @zgzac sam radio i stvarno ga je masivnog napravio svaka mu cast ja sam ga vidio:icon_thumright:

@massey 595 stvarno si ga lijepo zaglibio kaj neko mocvarno podrucje??
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh