• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
ovaj moj je 180 bil i kad se on zalufta ne staje...teral bi ga 540 ko od sale

e da,ovaj kuplung na kardanu moras obavezno imat,inace ak zadenes ode traktor u ..khm... :eek::
sve bu potrgalo nutra
 
K

Kmica27

Guest
Ja sam novi i drago mi je sta sam clan ovog super foruma...za pocetak imam jedno pitanje sta se tice malcera kojega bi htjeo doma napraviti onako jednoga maloga da mogu malcati 2 reda kukuruza sa svojim ursusom c-360....e sada molim savjete dali bi bio dobar reduktor od samoutovarne prikolice Mengele kojega imam doma tj.da li bi to sljakalo???Hvala unaprijed!!!!
 

Kustura

Novi član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
14
Pozdrav svima na ovom forumu!!
Ovako imam mulčer Orsi wlo 1600 drugu godinu znači praktički nov ali me brine što se kučište od reduktora jako zagrije jel to normalno ili nekaj nije u redu ulja ima provijerio ! ima ko kakva iskustva s tim?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja sam novi i drago mi je sta sam clan ovog super foruma...za pocetak imam jedno pitanje sta se tice malcera kojega bi htjeo doma napraviti onako jednoga maloga da mogu malcati 2 reda kukuruza sa svojim ursusom c-360....e sada molim savjete dali bi bio dobar reduktor od samoutovarne prikolice Mengele kojega imam doma tj.da li bi to sljakalo???Hvala unaprijed!!!!

Takvo nesto se spremam i sam napraviti od istog reduktora. Trbalo bi dobro funkcionirati s tim da nozevi moraju ici na onajkraj gdje se kopcao kardan od prikolice. Znaci mora stajati obrnuto u odnosu na prikolicu. Na taj nacin dobijes prijenosni omjer 1-2 koji ti treba za malcer.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pozdrav svima na ovom forumu!!
Ovako imam mulčer Orsi wlo 1600 drugu godinu znači praktički nov ali me brine što se kučište od reduktora jako zagrije jel to normalno ili nekaj nije u redu ulja ima provijerio ! ima ko kakva iskustva s tim?
Imam AGM-ov malčer 1,2 m staroko 15 godina i reduktor se jako grije od prvog dana, ali za sada nisam imao problema.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Pozdrav svima na ovom forumu!!
Ovako imam mulčer Orsi wlo 1600 drugu godinu znači praktički nov ali me brine što se kučište od reduktora jako zagrije jel to normalno ili nekaj nije u redu ulja ima provijerio ! ima ko kakva iskustva s tim?

po meni je normalno,pa i na frezi se zagrije
 
K

Kmica27

Guest
Takvo nesto se spremam i sam napraviti od istog reduktora. Trbalo bi dobro funkcionirati s tim da nozevi moraju ici na onajkraj gdje se kopcao kardan od prikolice. Znaci mora stajati obrnuto u odnosu na prikolicu. Na taj nacin dobijes prijenosni omjer 1-2 koji ti treba za malcer.
Hvala na savjetu...jedva cekam da krenem sa izradom ja se nadam sljedeci tjedan....odmah saljem slike....
 
K

Kmica27

Guest
Ovako,ima moj susjed ja mislim da je 180 onakav kakvog ima Tino7530 na prethodnoj stranici sta vuce sa ferkijem ja sam se u taj malcer zaljubio i to mi je dosta da malcam samo svoju kukuruzu a i nije toliko kompiciran....a imam ursusa c-360....
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ne treba ti tolki. Napravi 150 traktoru bude lakse a i brzi si s njim. Pokriva tri reda kukuruza isto ko i 180. Ja sam posudival od 135 i 150. Ide dobro sa 150 ali 135 je puno bolje za mene. Posto imas jaci traktor moja preporuka ti je 150. Jeftiniji ti bude traktoru lakse i mislim da bus s njim brzi.
 
K

Kmica27

Guest
Da u pravu si ti....150 je dosta sve vise mi je nepotrebno.....za svoje potrebe to ce biti prava stvar,hvala na savjetima....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
pa zast si ne posudis od susjeda? jeftinije ti je,jedino ak si bas niste dobri ili je škrt
 
K

Kmica27

Guest
Nije stvar u tome kao prvo on je to kupio zajedno sa jednim drugim susjedom a gdje su dva gazde to je malo problem znas i sam kak je to a i ja imam bas zelju i nadam se vremena da si to slozim tak da nemam brige malcam si kad hocu i koliko hocu....
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja sam namjeravao krenut u izradu tog čuda sad kroz zimu al na kraju pala odluka na kupnju novog,nešto ču ja dat nešto starci pa nešto možda i uslužno odradim sa njime pa nebu to tolko opteretilo đep
Al podržavam samogradnju,moja ideja je bila sljedeča,možda netko iz nje izvuče sebi kakvu ideju,mislio sam radit sa dva rotora i na svakom po dva noža,također sam mislio stavit reduktor od prikolice sa sijeno te na njega uštekat onu veliku remenicu od bočne strižne kose,a na kučište malčera montirat od stražnje strižne kose osovinu di se kopča kardan zajedno sa remenicom i kučištem ležaja,tj jedan takav par,te to sve povezat sa dva remena 17,ideja je bila zato takva jer imam dvije takve osovine sa kučištem i remenicom te sam uvijeren da dva rotora,tj 4 noža bi bolje usitnjavali nego 2,i zato da dobim neku zaštitu reduktora pomoču remena jer mislim da možda na duže staze taj reduktor nebi mogao izdržat kad bi direktno na njega puknuo rotor i dva noža od ccaxxx kg,neznam kolko je jak ležaj na ulazu u reduktor,evo to je bila moja ideja,al pošto nemam reduktor,nemam noževe,nemam lim za samo kučište,trebam tokara platit nisam se našao u računici,al ak uleti nešto od navedenog potrebnog matrijala ne znači da neču sklepat to čudo,ak ništ dr samo zato jer uživam u nekim inovacijama
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako se hoćeš zezati, ako imaš vremena evo ti primjer:

Po kopiji mojega malčera 1,2 m koji je koštao 8000 kn kolega je radio sam identičan samo što je stavio reduktor od vozila (lada ili sl.) i kada je sve stavio na papir materijal, obrada i izrada su ga koštali 1600 kn (tako on kaže).
Ja osobno nikada nebih koristio reduktor koji nije originalan.

Novi reduktor sa držačem noževa i noževima košta 1500 kn pa mislim da ostali materijal nebih smio koštati više od 1000 kn.
Od materijala trebaš:
-reduktor
-lim 1,5 - 2 m2
-flah 60 mm 2 m
-cijev 60 x 40 oko 4m
-okrugla cijev za prednji mosač-klizač debljine oko 20 mm 1m
-prednji klizači su od flaha
-cijev za valjak promjera oko 100 mm oko 70 cm
-cijev - držač valjka 30 x 30 oko 40 cm
-bolcn za kačenje na traktor 2 kom
-lanac 1,5 m
-par vijaka
-boja
Ovo su dimenzije od oka da ne mjerim, ali nema velikih odstupanja.

To kvalitetan zavarivač sa pomoćnikom nema što raditi 2 dana.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Ajde stavi koju sliku,sa svih strana
Usput pitanje,za 539 roto malcer kosa -sirina,
Normalni -sirina?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ako se hoćeš zezati, ako imaš vremena evo ti primjer:

Po kopiji mojega malčera 1,2 m koji je koštao 8000 kn kolega je radio sam identičan samo što je stavio reduktor od vozila (lada ili sl.) i kada je sve stavio na papir materijal, obrada i izrada su ga koštali 1600 kn (tako on kaže).
Ja osobno nikada nebih koristio reduktor koji nije originalan.

Novi reduktor sa držačem noževa i noževima košta 1500 kn pa mislim da ostali materijal nebih smio koštati više od 1000 kn.
Od materijala trebaš:
-reduktor
-lim 1,5 - 2 m2
-flah 60 mm 2 m
-cijev 60 x 40 oko 4m
-okrugla cijev za prednji mosač-klizač debljine oko 20 mm 1m
-prednji klizači su od flaha
-cijev za valjak promjera oko 100 mm oko 70 cm
-cijev - držač valjka 30 x 30 oko 40 cm
-bolcn za kačenje na traktor 2 kom
-lanac 1,5 m
-par vijaka
-boja
Ovo su dimenzije od oka da ne mjerim, ali nema velikih odstupanja.

To kvalitetan zavarivač sa pomoćnikom nema što raditi 2 dana.

Jel tvoj malčer roto-malčer?1,2 širine 8000kn? Koji proizvođač? I reduktor sa noževima i rotorom za 1500 kn? možda sam pun pitanja al malo mi cijene ne štimaju
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ma ne znam postaviti slike, ali mi na pp pošalji mob. i ja ti pošaljem slike, ali...

Isti je kao u trgovini ili sličan, ovisi od proizvođača, moj je AGM-ov.

Pazi na noževe - kada su prvi noževi dotrajali pravili su mi ljudi privatno - na crno po 70 kn/kom i bili su kratkog vijeka (mekani, naoštreni sa jedne strane) onda sam otišao u jednu firmu (ne smijem ih reklamirati) gdje su mi napravili noževe naoštrene sa 2 strane 40 kn/kom sa PDV-om

Jel tvoj malčer roto-malčer?1,2 širine 8000kn? Koji proizvođač? I reduktor sa noževima i rotorom za 1500 kn? možda sam pun pitanja al malo mi cijene ne štimaju
Ako ne pitamo ništa nećemo znati idemo po redu:
-roto malčer (neki ga zovu helikopter) širina zahvata 1,2 m kupljen prije 15 godina tek kada su se pojavili na tržištu i ja sam ga prvi kupio i koštao je preko 8000 kn sa kardanom, To mu je bila cijena koju sam platio sa PDV-om, ali sada im je cijena manja.
-imao je samo naljepnicu AGM bez drugih podataka
-1500 kn je cijena reduktora sa noževima na njuškalu

Pošto sam ga prvi imao svi sljedeći vlasnici su dolazili kod mene da vide stroj.

Ako mogu pomoći samo pitaj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Aha sad je več malo jasnije,mislio sam da je novijeg doba pa mi je bila malo velika cijena za tu širinu,pošto se sad nađe 1,5 za 6 i neke sitno tisuča
Gledao sam ja po njuškalu reduktore sa rotorom i noževima i ispadalo mi za širinu od 1,5 preko dvije tisuče,doduše nisam več dugo gledao pa se možda pojavilo i neke jeftinije
Da se složit jeftino taj malčer i nije to neka nauka za nekog tko se zna služit aparatom za varenje i sl alatima,treba samo tražit matrijal jeftino po otpadima i sl,jer računaj da ak ideš kupit tablu lima od 3 kvadrata debljine 4-5mm novu u dučan da ti samo za to trba skoro 1000kn a di je još flah i koješta,prije 10-15 godina je stari dijelio željezo po selu đabe a sad ga kupujem,da smo to onda znali,tj mislili malo sad bi imao matrijala i za malčer i prikolicu i još pokoji izum
 

Najnoviji postovi

Na vrh