• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Puknuti ti bi trebao znt di je to ispod crkve u svetoj nedelji,kotaci su samo propali 5m nize je frajer sa kombinirkom nesto kopao on je propal do kabine i prijetelj je isto tam sa landiniem novim otisao unutra to je bas mocvara
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
radna brzina oko 6-7 km/h , više nemože , guši traktora u takvoj pravoj kukuruzovini...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam probao malčirati kukuruzovinu iza tornada 40 i traktoru je jako teško Zetor 6245 jedva ide 3 sporom sa Tehnosom 2.20m. Ali kad se izmalčira jako dobro se zaorava. Kukuruzovina se teško malčira zato što ima puno mase i malčer to treba izbaciti.

@Matijacase: Jesi ti ovo otvorio vrata za jedan stupanj? Meni su prvo bila zatvorena skroz i onda sam otvorio isto ovako kao i ti i sad ga teram puno lakše jedino vrata malo vibriraju kad se malčer zavrti.
 
Posljednje uređivanje:
K

Kmica27

Guest
Vecer ljud!!! Imam jedno pitanje za vas iskusne??? Naime,nasao sam reduktor od prikolice za gnojivo zbog izrade malcera i dok sam ja ha prvo rastavio reduktor zbog izmjene lezajeva te semeringa naisao sam na jedan problem....reduktor je u obliku T te ima naravno tri osovine i sad ova najbrza je bila za kardan te sam tu mislio staviti dolje za nozeve ova druga je malo sporija od ove te sam tu mislio skratiti te ostaviti jer pokrece onu trecu koja je najsporija a tu najsporiju sam mislio staviti za kardan da dobijem omjer 1/2 ali ta najsporija osovina se okrece na piksama a ne na lezajima pa sad neznam da li to bude izdrzalo tj dali te pikse budu izdrzale ili da maknem tu osovinu i ipak stavim kardan na onu drugu osovinu koja je malo sporija od one prvi ali omjer onda bude skoro 1/1??
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Taj reduktor nije predviđen za tolike okretaje koliko jih treba malčer.Pikse neče izdržat te okretaje kardana,bolje da potražiš dif. od (BMW,OPEL,MERCEDES,LADA) od ovih če i okretaji klapat za malčer.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
mogao bih traktor vrtjeti veči malčer al več sam objasnio prije zašto je taj od 2 m kupljen... 110 ks je traktor

meni su vrata otvorena do kraja kaj mogu biti , ništa ne vibrira

jedino moram zamjenit ulje u getribi i teraj dalje na zeleno gnojivo
 
K

Kmica27

Guest
Ok...onda sam mislio da tu najsporiju maknem a onu drugu cu staviti na kardan jer je ona na lezajima ali ce omjer biti skoro 1/1....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne znam jesi vidio par postova prije, malčer koji sam ja napravio ?? Moj je 140 i imam reduktor ( ne znam od čega je ) u omjeru 1 : 2,5 ! Kod takvog, Roto malčera, bitna ti je brzina vrtnje križa sa noževima ! Snaga ti kod njega ne igra preveliku ulogu, ali brzina vrtnje svakako DA ! Tako da si potraži reduktor sa takvim omjerima, jer ovo ti bude presporo i onda samo valja travu i grmlje... I obavezno sa tri nože ! Bolji je ! Ako trebaš još kakve podatke, slike.... pucaj
 
K

Kmica27

Guest
Hvala na savjetima....steta sta se na ovom mojem reduktoru ona najsporija osovina vrti na piksama a lezaj se nemoze ubaciti.....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Probaj malo proci ovdje po postovima pa budes vidio da su ljudi radili na svakakve nacine !! Vidi da li se da kako preko remenica rijesiti, ili probaj zamjeniti reduktor .... Na kraju krajeva, malo obidji otpade i ziher bus nasel neki reduktor !!
 
K

Kmica27

Guest
Da,budem nekaj skemijal makar promijenio reduktor na tim otpadima se svasta zanimljivog da naci...
 

Najnoviji postovi

Na vrh