• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam gustu travu i siblje u 2-oj sporoj, a kukuruzovinu u 3-oj sporoj. Niska trava ide u 4-oj brzoj.
Ne znam kak ekipa naziva brzine na Urrusu ??!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
IMT 533 i mega-ing 180

Bome si mu onda posal dal! :D

Zgzac, ok za sporije, ali 4 brza !!!???
To imaš 8 brzina ili ???
Ja imam 3x4, sporohodne, normalna, brzohodna!
Ne razumim se bas u starije traktore, a kamooli u ursusa! :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam 6 + 2 rikverc. 1, 2, 3 su spore, a 4, 5 6 su brze. Od 2 rikverca, jedan brzi, jedan spori. Al u 4-oj perem nizu travu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Pa neam ja traktor za gledeti :(rofl):
prvi put je sad malčiral,jeftinije mi je to neg dat 600-800 kn susjedu i znam da ga to uništava al jbg
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Aha, skonto! bas se sjetio mog jednog poznanik ubaci na imt u neku grdu brzinu i hvali se kako brzo kosi, a kosilic iza skače! Hahaha
Budem vidio jel ima još video na yt!

Tino, ako oni prije tebe nisu imt uniştili neces ni ti!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nema ga kaj unistiti ako pametno radis ! Nema forsiranja, stani, odmori i sebe i strojeve . . .
Tino, kak kod tebe racunaju malciranje ?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,072
Što se muke tiče, moj traktor se fakat ne muči. Ja sam zbog toga i uzeo roto jer se sa batičarem jače muči.

Radio sam uslužno 150 kuna po satu za kukuruzovinu i visoku travu.
Za sat vremena mogu odrati oko 3 - 3500 m2 u prvoj brzoj, red po red.
Susjed s velikim Lamborginijem i 250 cm širokim malčerom to odradi za 20 minuta i uzme 200 kuna.

Rad u prvoj sporoj se ne isplati ni za sebe samoga, a kamoli uslužno.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
neznam kak racunaju

ja sam u kukuruzovini zmalciral 4-6 redova,stal,pustil da malo dela i ohladi a za to vrijeme sam skinul masku i kileč očistil i teraj dalje
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,072
Tino, a koliko redova ti odjednom malčaš kad drobiš kuruznicu? Ja idem red po red i čistim kiler svakih sat vremena jer mi se digne temperatura za 10 stupnjeva za to vrijeme.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
sat vremena? meni se nakupi 2 - 3 cm smeča za 10 min.
ovisi,idem 2 a najvise 1 red ...ipak je to traktor star 45 godina
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Što se muke tiče, moj traktor se fakat ne muči. Ja sam zbog toga i uzeo roto jer se sa batičarem jače muči.

Radio sam uslužno 150 kuna po satu za kukuruzovinu i visoku travu.
Za sat vremena mogu odrati oko 3 - 3500 m2 u prvoj brzoj, red po red.
Susjed s velikim Lamborginijem i 250 cm širokim malčerom to odradi za 20 minuta i uzme 200 kuna.

Rad u prvoj sporoj se ne isplati ni za sebe samoga, a kamoli uslužno.

ja kad radim travu uzimam po kvadratu 0,10 to 0,13 lipa mi je trava do nekih 1 i nesto sitno sikaricu do 1,5 mi je 0,30 do 0,35 lipa m2 a nesto se i penje do 1,30 m2
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Ja za jutro zemlje uzmem od 400 do 500 kn... Ili radim po satu od 200 do 250 kn... Sve zavisi kolika je trava,dali je brdo i jel ima kakvih voćaka pa da moram paziti na njih...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
dali netko zna kakav je tarup Poljostroj Odžaci u kukuruzovini, tj dali može malčirati iza berača da još više usitni. Ima noževe kao berač, i nema regulaciju visine osim na traktorskoj poluzi, pa si mislim da nemože dohvatit kukuruzovinu koja je na zemlji kao normalni nošeni malčeri s valjkom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh