• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imao bi i ja ovakvog drača za iskrčit ali koliko ja znam u blizini nema ovakvog stroja.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Malčeru je radna širina 2.20,inače radim usluge za šumariju,ima toga 10 hektara.Ide dosta lijepo,a brzina mi je 1.1 na sat,i stigne sve zdrobiti,a debljina ide po papirima do 12 cm,i malčirao sam tako debelo,ide samo treba polako iči da stigne sve izglodati.
Šanana,nije problem,veča drva režeš na više i izvučeš panj van,a manje izmalčiraš do zemlje i oreš,ali baciš ureje da do idučeg oranja što više strune tih žila,i kada oreš imaš tih manjih panjeva za pokupiti,nešto zaoreš i tako prvu godinu,drugu godinu je to več puno bolje,negdje nešto izoreš van pa opet pokupiš,a treču več ide bez problema.
 
Posljednje uređivanje:

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Vidim malčirate te šikare, ajte mi molim vas recite kak se to ore i obrađuje kasnije???

Mi uglavnom to tanjuramo,može se i orati ali pucaju sigurnosni vijci. I normalno kad preoreš ima puno žila vani. Sa tanjuračom je bolje odraditi jedno dvije godine da se isjeku žile i onda kad oreš poslije toga bude uglavnom čista zemlja...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja sam isto tako malciral pa sam se sarafa namjenjal ko lud i onda sam ostavio da se dignu mladice do koljena i onda totalac i onda umre korijen i puno ga je lakše iscupati van sa podrivacem i orati se da nepucaju tak sarafi
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zato kažem ostavim drvo na 70 visine od zemlje i vadim ga van sa traktorom i korijen ide sa njime,ako je nešto veče ima bager posla,a manje se zaore.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Koliko si platio malčer ako nije tajna?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
40 000 kn + PDV-e.Odličan je samo da je barem 2.5 m radne širine,nije ga bilo a trebalo ga je dasta dugo čekati,a ovaj je bio na lageru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Pa i nije tako opet skup, ako tako debelo unisti granje....
Kod mene sva teška mačiranja rade sa strojom za razminiranje. XD
200 m od kuce mi je bila ljepa šuma, visine od 3-4 m, i lik dopeljo stroj (platio je samo labudicu nekih 20 000kn), te sve pretvorio u prah + isao je 50cm u zemlju.... Nakon 1 god je izorao(ocistio), izfrezao i zasadio kukuruz.. Sad je posadio pšenicu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
I moj Tehnos je ovih dana imao posla čistila se jedna parcela, ali slika od rada nemam nego samo od traktora i malčera:


 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Pozdrav, imam jedno pitanje za vas kupujem malčer pa mi se oni Geo čine dosta povoljni u odnosu na ove druge, što mislite da li su to donekle dobri malčeri, ja trebam malo za svoje potrebe imam svega 2 hektara zemlje, a možda malo i uslužno ako uhvatim šta, kako vam se čine ti malčeri?

možda bi i tebi bio dobar, pogotovo ako ne malčiraš nešto predebelo i tvrdo, za 2 ha trave i kukuruzovine bi trebal izdržati godišnje..

ako se dobro sjećam, to je kinez neki, vidiš ga da je tanki ko šiba, a i na njuškalu imaš dva tri komada kaj se prodaju godinu dana rabljeni, izvana izgleda ko da uopće nije rađeno s njim, a nutra valjda groblje..
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
samo pogledak razliku u kilazi izmedju tog i nekog tehnosa, bertia ,fae, seppi m,gramipa gs 60 i bit ce ti sve jasno
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
pa da, više nego duplo je lakši od tih malo boljih malčera, to da zahači neku malo jaču granu rascval bi se..
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ne znam kakav traktor imaš, ali za taj malčer ti treba više od 40ks. Ja imam INO ELITE 160 i posudio sam ga prijatelju za kukuruzovinu, njegov zetor od 45 ili 48 ( nezzz) je morao ići jako sporo, jel u suprotnom bi ga krenulo gušiti.

Koliko sam pročitao o GEO malčerima, to bi trebali biti talijanski, ali miss da je to samo njihova licenca.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Mislim da malečr ima oko 380 kila, moj susjed ga je kupio nedavno ima univerzaa 64 i kaže da je malčer dobar, jedino kod prve probe uništil je remene. Nije tak slabašan prema tome kako izgleda na slici i lijepo radi kukuruzovinu i travu jedno jos nije probal neko granje, ali za to malo kaj ja trebam mislim da i nije tak loš, imam massey fergusona 274A.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ajde ovak pitaj koja je debljina rotora stijenke ,mora biti barem 14mm na dalje da li su spiralni rasporedjeni cekici ili nisu, cija je getriba gore i daj mi reci kaj je sused radil da je uspel unistiti samo tsk remene na rvoj probi
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
A debljina je više od 14mm sigurno, mislim da nisu spiralno, neka njemačka sad ne znam točno ima tri slova, ma išao je u blato i sve se nabralo, a on zna samo za gas i uništili su se, a i billi su nekakvi čudni remeni.
Baš je danas bio kod mene s malčerom, stavil ne nove remene i sad normalno malča bez brige.
 

Najnoviji postovi

Na vrh