• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Nejdi na manji zahvat od 180. Svi veći traktori od 50-tak ks su široki 180 ili više cm.
Za sad radi ili sporije ili s manjim zahvatom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ne znam ja bi ti savjetovao Tehnosa, ali bojim se da će mu biti previše. Inače kod mene je čovjek uzeo neki Gramipov malčer 160cm mislim da je gs50 i sad ga tjera sa Lambom od 75ks. Po meni za Imt 539 max. 160 zahvat jer će mu i to biti puna kapa. Ili kao što kaže ZJ uzmi 180cm zahvata i malo sporije tjeraj dok ne kupiš jači traktor. A što se marke tiče ja bi ti preporučio Tehnos-a kao i Maschio i Ino koji su jako dobri strojevi.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Moj susjed je uzeo GS55 mislim da 160 za Universala 643,vrag bu me nesel,ja bum došel gore i zakopčal ga,baš me zanima
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ako imaš para za TEHNOS kupuj, to je vrhunski malčer, uvijek mi bilo žao kaj nisam uzeo. No za TEHNOS treba ozbiljan traktor jer je stvarno stroj. TEHNOS od 180cm na 539 miss da bi trebao paliti kardan u zraku, jel ako ga spustis u travu i upalis bude ti crko traktor ili nakon par mj. ode traktor. Znam da će me ZJ ili neko sad kritizirat, ali znam kaje ZANON od 165 r. š. napravio 539 u malčiranju trave i pokoje grančice od loze, a čim bi išao malčirati granje to je bilo kreni, stani, kreni, stani, ponovo pali traktor... To je stariji malčerič s ravnim redom čekiča, a možda ovi u spiralu budu lakši. Ako budeš uzeo od 180, i ako sam pesimističan za to, onda il grabi 2/3 ili skini par čekiča i to sam vidio da rade..! :)
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
po cemu je tehnos taj o kome pricas bolji od gramipa jer taj tehnos o kom ti pricas je u klasi sa gs 60 i laksi u prosjeku 200 i nesto kila i ima vrata znaci automatski je slabiji frend je radil sa hollandom 200konja i gramipom gs70 u sumi i malcirao na zemlji i deblje od 15cm za ostalo je tu seppi bio malceru nije nis bilo pa daj onda nekog tehnosa da vidimo kak se bum on ponasal nemojte pricat gluposti tehnos ovo ono zna se da su fae i seppi vrh ovo ostaloje sve ispod
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Zato i kazem 180 moze, ali malcer koji ide do 5 cm.debljine jer Tehnos ide do 10 i to neces moci tjerati kako bi htio. Ovog Gramipa 160 cm sto covjek tjera sa Lambom 75 ks tjerao je jedan covjek sa 539 i to je njemu puna kapa jer je Imt propisao ulje nakon par sati rada s tim malcerom. Tako da moj savjet ti je da uzmes ili 160 ili 180 cm, ali laksi malcer koji ide do 4,5 cm debljine.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ukratko uzmi poljoprivredni malcer sad je dalje sve stvar ukusa na travi nebu nijednom nis pogledas kakvo je odrzavanje servis i rezervni dijelovi kolko su i kupi 539 radi sa 180 malo teze ali ide ak mislis kupit jaci trakotr uzmi tu sirinu i bok po mogucnosti sa posmakom
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Odkad se malčer pali na zemlji?

Ja sve skoro palim na zemlji, jel kad dignem priključak onda mi je kardan u dosta neugodnom položaju.
Znam da se pali u zraku, ali pošto imam viška konja palim na zemlji na nekoj čistini. Pošto ti nemaš malčer s čekičima ne znaš kakvo je startanje takveg stroja . Ja svojim palim na pol gasa od 540 o/min i osjeti se koliko mu je potrebno snage za startanje. Kod tebe na roto u zraku upalis uhvati brzinu i spuštaš, reko bi da vise radi na brzinu nego na snagu. U biti želim reći da će fercu em trgati hidr., ako pali podignuto, a u suprotnem ga može ugušiti.

Imam osječaj da će mu teže biti pokrenut malčer nego ga vrtit, ako bude trava jedini otpor.
Javi samo kaj si izabrao i na kraju kako 539 radi s tim... Sretno. :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Nema veze što nemam malčer,ista stvar i sa frezom,pališ u zraku ,kreces i lagano spustas,kardan ti u neugodnom položaju jer digneš do kraja
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ja malcer palim na ler gasu i dignes ga od poda kad zavrti spustis tak i sa RD i frezom i svim priključcima
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
ako se malo pripazi s kvacilom, 533 zavrti malcer od 2,20m bez problema, skoro na ler gasu.
ali isto tako ga mozes i ugasiti ako naglo pustis kvacilo..
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
ok,

hvala vam na savjetima...samo još jedno pitanje

Razmišljam u smjeru da je teži malčer automatski ozbiljniji i kvalitetniji te može radit u težim uvjetima. Uzeo bih malčer između 400 i 450 kila... sad širina od ovih kvalitetnijih sa tom kilažom se kreće između 160 - 180 cm.

Pitanje je; da li ima utjecaja ako je malčer teži 100 kila na snagu traktora, odnosno da li mi je ista snaga traktora potrebna za dva malčera iste širine ali razlike 100 kila ? Znam da je teže vuči teži malčer ali da li je samo stvar u tome ako uzmemo u obzir da je malčirana površina identična za oba malčera.

Želim reći da bih radije uzeo teži malčer od lakšeg jer smatram da je jači...
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
a normalno da ga je teze pokrenuti ali je bolji kad je tezi lakse radi obavezno si pogledaj debljinu stijenke rotora gledaj da ti nije ispod nekih 14mm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Teži malčer ima veću zamašnu masu za pokrenuti. Kad ju pokreneš, ta masa ti pomaže da traktor manje osjeća udarne terete. Za kositi trebaš podjednaku snagu.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Ljudi jel moguče da 533 tjera nekakvu mashio malčer od 3 metra jer sam to videl i nekak mi se čini puno previše za njega.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Joj daj,kumov carraro od 80 ks zna zahuškati sa onim rotomalčerom od 180 cm kamoli da mali tjera 3 metra...
 

Najnoviji postovi

Na vrh