• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
lijepo dela, al kaj je da je, malo mu je velik, kak je ZJ rekel, vidiš i po kardanu da je predviđen za veći traktor, a i u nošenju mu problem, malo jači gas prema bregu i imt bu brojil oblake..
inače, neki dan sam videl suseda s takvom kombinacijom, samo mislim da nema vrata na orsiju, moral je dva put po tragu da dobro napravi...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
Da se začudiš,niš ga nije digalo
Al zato kad dignes malcer stisneslevu kocnicu i doslovno se na mjestu okrenes :p
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
Kardan ne lupa kad se digne,valjda je ok onda...
Der mulcher kostet fast 19 000 kn :p
Panex AGM Cerje
 

majkabogova

Novi član
Tu od
12 Lis 2013
Poruka
18
poštovanje svima...ja bi molio savjet u vezi odabira malčera. Dakle imam IMT 539..imam oko 1500 kvadrata okučnice u travi i oko hektar zemlje...ponekad je kukuruzovina a ponekad sve ostalo. Za nima me dali bolje kupiti roto-malčer ili onaj sa batima...ovisi koji više opterečuje traktor...npr...jel bolje uzeti roto-1.50 m. radne površine ili ovaj sa batima 1.40.m. radne površine. Molim sve koji mi mogu pomoči savjetom...dakle čim manje opterečenje za traktor me zanima...ovo če biti za vlastitu upotrebu a ne za usluge. Hvala
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
Za travicu je rotomalcer dobar al za kukuruz bas i ne,ne dopada mi se jer ne sasjece ave kak treba i nemore pobrat zgazene stabiljke
 

majkabogova

Novi član
Tu od
12 Lis 2013
Poruka
18
To sve ja znam...mene samo zanima koji je opasniji za traktor..tj. koji jače opterečuje imt-a...jel roto ili batičar....???
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
Susjed je sad kupil 160 orsi na bate i osjeti ga samo kad dođe na zemlju...rotomalčer je lakse tjerati al ak ti neki panj dođe po njega il tak nešt nekaj bu puklo garant
 

majkabogova

Novi član
Tu od
12 Lis 2013
Poruka
18
fala i jednom i drugom na odgovoru...i kaj bi mi vi sad na kraju preporučili..roto od 1.50 metara širine ili batičar od 1.40....ili tu negdje....ista širina....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
Na bate 140 ali ovisi koji proizvođač...npr. gramipov gs55 140 ne valja čika,universal od 64 ks ponekad izgubi gas na njemu
a napravil sam nikak! lupinke opce nije izmalciral
 

majkabogova

Novi član
Tu od
12 Lis 2013
Poruka
18
To sam i čul ovih dana...dakle nisu ni svi isti...jedan kolega mi je rekel da je s jednim pričal koji je kupil 140 ( neznam čiji proizvođač ) i da 539 radi s njim čuda...a kaj misliš o kinezima..nekakvi su u panxu...kineski i dobra im cjena....za 8100 kuna ga dobim i s kardanom....jel to kaj valja ????
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,154
kolega.koliko novaca imaš na raspolaganju za malčer?
ako ćeš travi u šiblje malčirati kupi roto
ako ćeš kukuruzovinu malčirati kupi čekićar.
Koji traktor imaš?

ali jedno me poslušaj,nepomišljaj na kineza!!!
 

majkabogova

Novi član
Tu od
12 Lis 2013
Poruka
18
dakle seljačiču...imam imt 539..imam oko 1500 kvadrata travnate površine za malčirati i oko hektar zemlje..nekad je kukuruzovina a nekad ništa..dakle treba njivu održavati...isključivo za vlastite potrebe....ne vjerujem da ču raditi usluge....pa me zanima stroj s kojim si nebudem odmah uništil traktor... ako bi roto ljepo pokosio travu a lakši je za tjeranje onda bi možda on bio bolji izbor jer me ne muči kod kukuruzovine ako če i nekaj malo ostati..pa do sada sam kukuruzovinu rješaval tanjuračama pa je išlo...dakle glavni uvjet mi je da ne mučim previše traktor.......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ako ne želiš jako mučiti traktor staviš ga u brzinu manje i njemu odmah lakše a ti nečeš puno duže sjediti na njemu jer nemaš puno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh