• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Postal je :)

Pukla osovina rotora na lageru, kod remenice. U travi malo većoj nek je na golf terenu :mur:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Kod remenice izvan lagera?
Jel rotor ostal na mjestu ili je i on pobegel van?
Ima li štete na rotoru, kućištu...?
Mogel je ozbiljno razbiti traktor ili nekoga ubiti.

Imaš li gdje slika?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Postal je :)

Pukla osovina rotora na lageru, kod remenice. U travi malo većoj nek je na golf terenu :mur:

Se vidi na lomu dal je friški,ili je napuknuto od prije? Ak nij bil pod jakim opterećenjem,vjerojatno je stari lom... Nadam se da te nebu jako oplelo po džepu,i da se sve skupa bude vrtjelo čim prije!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Onda mu ja dopelam i svoga kad se strga,nek ga da složiti... :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kod remenice izvan lagera?
Jel rotor ostal na mjestu ili je i on pobegel van?
Ima li štete na rotoru, kućištu...?
Mogel je ozbiljno razbiti traktor ili nekoga ubiti.

Imaš li gdje slika?

Sve je ostalo na svojem mjestu, samo je osovina zveknula. Isprva sam mislio da se otpustili španeri na remenima, nije ni glasa pustil samo je prestal raditi :)

Evo slika:

upload image online


upload images free

Ma daj, vrijeme je idealno, mi malciramo vec od 7 ujutro :icon_eyes:

Meni je sasvim ok i doma danas, i da mi složen malčer, pitanje dal bi radil kaj ovih dana.
Se vidi na lomu dal je friški,ili je napuknuto od prije? Ak nij bil pod jakim opterećenjem,vjerojatno je stari lom... Nadam se da te nebu jako oplelo po džepu,i da se sve skupa bude vrtjelo čim prije!

I ja mislim da je otprije, kolka bu cifra, ne znam, jer još uvijek ne znam dal ide osovina van iz rotora ili je fiksna u rotoru.

Ma ima on predobru plaću pa mu to nebu neki trosak, kolki god da bil :(mm):

Tko o čemu, Sanader o poštenju... Kak ja govorim o sto kuna, tak ti o miljun kn, tak da ovo nema smisla komentirati :) :icon_fU:

Onda mu ja dopelam i svoga kad se strga,nek ga da složiti... :)

Nedaj Bože da ti se strga, a još više nedaj Bože da mi ga dopelaš :) Imam dosta železovja doma :)

To nije lepo tak povedati i potpiknuti na taj nacin, taman da je direktorska plaća...

Slažem se. Al svaka rit dojde na šekret :icon_butt:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Imal si sreće više neg...
Da je pukel koji cm bliže rotoru, iskal bi ga bar 100 metri iza i cijeli bi malčer bil za staro željezo.
Osovina je zavarena za cijev rotora.
Treba staru iztokariti, napraviti novu u grubo, te na lineti obraditi na mjeru, da bi bila u centru kak treba. A za to mora biti junački drehbank i strpljiv meštar. Sve drugo nebu pravi posel.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Nezgodan kvar,ne mozes ga rijesiti sam ukoliko nemas strug kao sto napisa @ ZJ.ali nista nije ne rjesivo,para vrti gdje burgija nece.Nego me zanima dimenzija i vrsta lezaja na ovom malceru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Trebali bi biti bačvasti samoudesivi. Negdje fi osovine 40...45mm.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Bosilj, jel to onaj malčer kaj si nedavno kupil??? Maschio??

p.s....onaj kaj si meni nudil za 2000€?? :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Šanana, koliko se vidi na slici, to je tzv. trajni lom.
Dakle, dok se ne dogodi pravi lom (poput ovoga), ni ne znaš da postojal.
Trajni lom nastaje radi zamora materijala.
Najlogičnije je da je pukel na tom mjestu, jer je tu veliko naprezanje na savijanje rukavca vratila (osovine), koje uzrokuju remeni.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Imal si sreće više neg...
Da je pukel koji cm bliže rotoru, iskal bi ga bar 100 metri iza i cijeli bi malčer bil za staro željezo.
Osovina je zavarena za cijev rotora.
Treba staru iztokariti, napraviti novu u grubo, te na lineti obraditi na mjeru, da bi bila u centru kak treba. A za to mora biti junački drehbank i strpljiv meštar. Sve drugo nebu pravi posel.

Ima na rotoru pikse sa svake strane, a tu više nije tak opterećen, kak si rekel, pukla je osovina na najvećem opterećenju, pametniji bum dok nađem vremena da skinem to dolje.
Znači, ipak nejde osovina samo tak van? Ako se i nekim slučajem to da složiti, vjerojatno će trebati balansirati rotor, kaj ne? Sumnjam da bu to sve ostalo u centru nakon svega.

Nezgodan kvar,ne mozes ga rijesiti sam ukoliko nemas strug kao sto napisa @ ZJ.ali nista nije ne rjesivo,para vrti gdje burgija nece.Nego me zanima dimenzija i vrsta lezaja na ovom malceru

Kad rastepem mogu ti dati točne brojeve lagera.

Bosilj, jel to onaj malčer kaj si nedavno kupil??? Maschio??

p.s....onaj kaj si meni nudil za 2000€?? :D:

Šanana, ni u ovom stanju ga nebreš dobiti za 2000 € :Kiss:

Malčer je inače prva liga, i ako je težak i napravljen za teške uvjete rada, lakše se tjera od tehnosa 200 cm.

Šanana, koliko se vidi na slici, to je tzv. trajni lom.
Dakle, dok se ne dogodi pravi lom (poput ovoga), ni ne znaš da postojal.
Trajni lom nastaje radi zamora materijala.
Najlogičnije je da je pukel na tom mjestu, jer je tu veliko naprezanje na savijanje rukavca vratila (osovine), koje uzrokuju remeni.

Tako je, iskusni malčeristi mi rekli da je to to, jer on je postal u stvarno maloj travi, da je to napuklo i s vremenom puklo do kraja. Nebi mi bilo žal da sam nekaj zahačil, al opet, da jesam, onda bi moglo biti i veće sranje.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Haha, kolega, ovo na kaj ti aludiras je specifican primjer, nazovimo to iznimka :)

Ima i ona stara: "Nije p**ka sapun da se trosi!" :icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Kad smo već pri tome i ona se troši, no postoji definicija: ak se za 100 godina upotrebe podere za debljinu novinskog papira, možemo ju smatrati vječnom :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh