• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Nesmije se vrtiti na šarafu, već na Ms/Bz piksi, koja ima s donje strane šajbu bar 5mm debelu.
Ja nebi išel na šaraf tanji od M20.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa to baš i trebam za pikse. Znači m20 šaraf, piksa barem 25mm.
A inox pikse bi bile dobre ili pretvrdo?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Znam da je INOX žilav, ali kakav je na habanje - nebi znal.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
Molio bih forumaše na razmjenu mišljenja u svezi malčera:


-Broj krakova-noževa rotora (dvokraki ,trokraki ili četverokraki) i snaga traktora,da li lakši je rad sa dva kraka ili sa četiri?

Iz osobnog iskustva na trimeru sam stavljao glavu u koju se umetala dupla nit (četiri kraka -pod 90 stupnjeva) misleći da će brže kositi ,ali kosilica je puno gubila na snazi-tako da sam odustao od te glave .
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Vise krakova, vise snage potrebno da vrtis, ali ako imas dovoljno snage, mozes brze ici u malciranju, a uspjet ce sasjeci svu travu (ili sto vec malciras).
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam u planu staviti rotor od diska za piljenje kamena promjera 125cm i na njega 4 noža isto odrezana od diska dimenzija 8x100x400 na vijak m16 10.9, a piksnu staviti od kugličnog ležaja. Kuglični ležaj raspiliti izvana i maknuti kuglice pa samo unutarnji dio iskoristiti kao piksnu. Imat će mali utor od kuglica ali mislim da to neće biti previše bitno. Ležaj je u trgoagenciji 5kn.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
Vise krakova, vise snage potrebno da vrtis, ali ako imas dovoljno snage, mozes brze ici u malciranju, a uspjet ce sasjeci svu travu (ili sto vec malciras).

Znači ,bolje mi je staviti trokraki i polako malčirati!-nema toga puno kod nas u Dalmaciji.
Koliko veliki malčer može pogoniti Iseki TU 1600 (16 kw-20KS) na njemu je freza SA 1300 (širina zahvata noževa je oko 120 cm-nisam mjerio)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja bi išao na 120 cm radne, trokraka elisa.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi zanima me koji šaraf staviti na osovinu redukrora di ide gore kardan pošto bude sad za početak osovina okrugla? Znači sigurnosni vijak za preopterečenje!

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Misliš umjesto kajle?
Nije to baš dobro rješenje.
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za početak stavi M8 čvrstoće8.8. Koliko je vijak udaljen od osi osovine?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa namjeravam danas sutra stavit gore onaj nastavak da bude ko kardanska osovina ali sad bi za prvu silu stavil vijak kao osiguranje od loma jer nemam niti kardan sa sklopkom. Mislim ja bi kupil, ali bu me žena spakirala jer sam ovaj mj. vek zlupal u taj malčer, kabinu, plavi i ostale piz.. oko poljoprivrede lepu sumu dinara pa me več malo grdo gleda! :)

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da, kroz kardan i osovinu, ako de zapne kaj pukne šaraf.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ali onda je opasno da kardan izleti? Nemaš kardanski izlaz na reduktoru?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemam, do je dif od trojke, sad sam na prihvat poluosovine napravil prirubnicu i osovinu u srdini na koju bi išao kardan, a pošto nemam kardan sa sklopkom ili lamelom bi stavio vilak kao osiguranje protiv preopterečenja. Ako bu sve to funkcioniralo oko malčiranja onda bi kupil u trgoagenciji onaj nastavak ricnovani i kardan sa sklopkom. Ovo bi bilo samo privremeno rešenje.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Nemoj se igrati s tim. Na tak malim primjeru mi M12 nebu dovoljan.
A kad ga odsječe, ak ti kardan ne zleti u glavu, buš gaskidal z brenerom.
Napravi kajlu i Bog te veseli.
Na tom stroju ti je važnija frajlauf spojka od preopteretne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh