• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Onaj žićani zeger, osigurać je očito preslab da drži poluosovinu na mjestu kod dizanja i spuštanja malčera pa je ispala van. Di bi ju moral ja zavariti?
7186e0166925f28496f46b283d73b0f9.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zoki, a kakav ti je ovo nazubljeni kotač ? Mislim ..... Za kaj on služi ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kawasaki je na pola u pravu, disk za piljenje kamena naravno potrošeni i zbušene 4 rupe na koje idu noževi. Ne trese ništa i samo se nadam da neće letjeti disk ko frizbi[emoji14]

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moguće !? A pitam zato kaj mi izgleda da nije rupa u centru. Ili je to zbog kuta slikanja :icon_scratch:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zoki a tko bu zalaufal?

kawasaki ..napravi nešto kao vilicu..s vanjske strane , malo bronce ili gusa ...kaj kad bude i ako bude trebalo rastavljati ..
još bolje vani jedan ležaj ..tu su očito dosta velike radijale sile od kardanu ..jer ako jesu opet bude štete
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
zoki a tko bu zalaufal?

kawasaki ..napravi nešto kao vilicu..s vanjske strane , malo bronce ili gusa ...kaj kad bude i ako bude trebalo rastavljati ..
još bolje vani jedan ležaj ..tu su očito dosta velike radijale sile od kardanu ..jer ako jesu opet bude štete
To sam i ja si počel nešt mozgati jer ako osovinu zavarim a semering propiša danas sutra, onda sam naj...., samo me muči kaj mi osovina kardana malo ima aksijalnoga lufra jer nisam baš 100% u centar uspel zavariti na drepangu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
popravi kaj si zajebal , nalakše napraviti novu prirubnicu nego da sve sjebe .

isped flanđe stavi jedan ležaj a kučište vijčano veži za konstrukciju , polako ...isplatilo se bu dok trava zazeleni i ne bude vremena za poravke
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je disk debljine 4mm i zavrti ga bez nekih problema ali isto tako uskladišti puno kinetičke energije u njega.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ti opravdano trebaš kardan s frajluft spojkom
a jel na njega sad još idu nožiči ili piliš travu?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zašto ne uradiš ovak,napraviš rupu u poluosovinu,urežeš navoj i stegneš sa šrafom.Lako se razkopa ak procuri semering a i drži poluosovinu da ne ispada,samo još zavariš zupčanik sa kučištem tanjirastog da se ne okreče u prazno.
10012014625_Kopija.jpg
[/url][/IMG]
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
31ce171d766250e8d016e3b61884cbd8.jpg

Znači ovo plavo bi bil feder, a ovo crno bi išel komad flaha sa rupom za osovinu kardana i zašrafil bi ga na nosać tak da bi stalno pritiskal osovinu prema nutra. Čak sam razmišljal da ispred prirubnice ubacim lager na osovinu koji bi taj feder pritiskal tak da bi se lager vrtel, a feder bil na mjesti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
2f5cc16cd4d2def7c649b2b62816c268.jpg

Abarth, tu mi smeta ova poprečna osovinica sa ovim zupčanicima, osim ako se to može izbaciti onda nije problem, to rešim sa navojem bez problema.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa da izbaci tu osovinicu i mala zupčanika jer su samo višak za tu namjenu koju bu sad dif imo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sutra ima da dif scepam u komade. Jel jako tvrda osovina za urezat ili je samo površinski cementirana i koji promjer šarafa si ubacio.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja sam je bušio sa svrdlom za beton kojem sam vidiu nabrusio kao svrdlo za železo.Fi 10mm i šraf malo boljeg kvaliteta.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
ti opravdano trebaš kardan s frajluft spojkom
a jel na njega sad još idu nožiči ili piliš travu?
Slažem se, a nemam ju trenutno pa mislim koristiti kardan sa tarnom zaštitom, a idu "nožići" gore od 40cm.
I ja sam probao bušiti poluosovinu i to sa cobalt svrdlom i išlo je do jedne mjere pa stalo i nikako dalje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh