• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Radio sam sa ručnom bušilicom i samo mu je lagano skinulo vrh i nema dalje a i teško je poslije krenuti sa ručnom a da ponovo ne ošteti svrdlo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kavasaki , jeli ti druga poluosovina blokirana ili je srce blokirano?
Znači koja ti je trenutno redukcija?

Ja sam pokušao da bušim tu poluosovinu i jedva sam je nekako malo zabušio ali urezivanje navoja je bila debelo nemoguća misija.
E onda sam na to mjesto zavario vijak koji je virio kroz drugu poluosovinu i navrtao maticu napolju i to je po meni najbolje rješenje ali je uslov da je redukcija 1:4 odnosno da nije blokirana druga poluosovina nego blokirano srce.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Blokirana je poluosovina iz vana.
cc1b51e04617b543a1980b1bc645f5d8.jpg

Imam doma neka svrdla od titana koje mi je pajdo na poslu dao. Ako izbuši kobalt svrdlo i potrgani ureznik onda bude valjda uspelo i osovinu.
Tu se bolje vidi kak sam blokiral.
81a9131187dc5e04a1df86b912f7746d.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prvih par mm ide malo teže a posle se dobro buši samo da pređeš cementaciju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ako je blokirana poluosovina onda je to malo problem jer unutra mora biti ovo osovinica sa trkačima a tu i nema baš mnogo prostora za manipulaciju.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nije to još završen projekt do kraja, sve se to da još preraditi zato i nisam još ništ pofarbal. Sutra ga rasturim, pa budem videl što leti van,a što ostaje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Da ali ako ti treba redukcija 1:2 moraš unutra imati trkače osovinicu i sve ostale ceremonije.
A puna brzina ti možda bude previše.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da ali ako ti treba redukcija 1:2 moraš unutra imati trkače osovinicu i sve ostale ceremonije.
A puna brzina ti možda bude previše.
Savo, redukcija može biti i 1:4 nije pod obavezno da mora biti 1:2.
Kawasaki, kako ti izgleda rotor i noževi?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Zoki, evo slike samo šo su umjesto ravnih noževa sada stavljeni savinuti.
8dc83525660726d5991176b0f1710887.jpg
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Ne znam koliko ti je promjer elise, ako je 1500 mm onda ti je omjer 1/2 naj taman. Ako je br. okretaja kardana 540x2=1080 o/min onda je obodna brzina oko 85 m/s sto je sasvim dovoljno. Naravno da je veća brzina povoljnija za košnju ali smatram da bi bilo previše zbog debalansa i same čvrstoće konstrukcije.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam to, meni je prednost što mogu tjerat kardan preko brzina pa ga po potrebi mogu tu usporiti. Promjer je 150cm
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Onda ako možeš birati bolje 1/2. Jel traktor možda Zetor? Kad vrtiš preko brzina ne radi uljna pumpa znaci hidraulik.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Znam to, meni je prednost što mogu tjerat kardan preko brzina pa ga po potrebi mogu tu usporiti. Promjer je 150cm

Ali za taj malčer i je najbitnija brzina. Ne znam gdje bi ti koristio manji broj okretaja i kaj bi postigel s tim ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dobro jel ima tko neki ozbiljnii stroj da koristi blokiranu osovinu ..?
meni ta igra sa satelitima izgleda prnježno
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Ne volim pametovati drugima ali i meni to izgleda prenjezno,pogotovo direktno spajanje elise na osovinu tog diferencijala. Al da je moje şad bi bas probao tako da vidim kako ce vozit.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zašto nebi vozilo? Vozi to dobro, elisa ima tokareni centar koji sjeda u šlic na prihvatu, to ju drži u centru da nema posmaka u stranu, a prićvršćsena je sa 4 šarafa m10.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Kad sam se upustio u izradu malcera nisam htio ovjesit elisu na reduktor i zbog zahvata od 1800 mm pa sam radio ovako
LwJaxwg.jpg

Nisam bio siguran koliko je čvrsto ali ispalo je odlično za granje i trnje. Međutim napravio sam malo mjesta ispod malcera pa teško kosi veću travu. Za travu trebaju tanjuri,manji noževi i više mjesta pa sad radim novi i opet se nadam da bu dobar.
cXmiaSs.jpg

Kad to počne lupati ako zahvati nešto deblje to je strašno. Hoću reći da za tako nešto nikad nije na odmet pojačati konstrukciju.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sad imaš nešto slično kao ja, samo što ja imam jedan veliki disk a ti dva manja. Prilično je to veliki zamašnjak za pokrenuti ali i jako upija udarce i motor ima poslije manje posla.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ugalvnom je kod svih tako. Kod jednih manje izraženo, a kod drugih više. Zato ja jako polako puštam kvačilo dok se zalaufa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh