• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Probali smo ga malo zavrtit da vidimo kako funkcionira lančani prijenos i stvarno ga teško pokrenut,glava kardana se dobro ispreskace. Sad me malo i brine kako će to klapati i hoće li glava preskakati i u radu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nebi smjela kad se dobro zalaufa. Jedino ako dođe na nešto gušće, ili tvrđe. Oprezno pa češ vidjet s vremenom.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne preskače glava zbog lanca nego zbog velikog prenosa, treba zavrtiti masu na velike okretaje. Koliko mu poslije treba da stane? Probaj polako puštati kvačilo dok se ne zavrti tako da ne preskače, ja sam još uvijek uvjeren da je bolji prijenos na remenje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Znam da ne preskače zbog lanca a nisam ga ni zavrtio na radni br okretaja zbog debalansa koji sam kasnije valjda riješio. Što se tiče remena to je jedan od razloga što radim drugi malcer.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Karlo, evo obećane slike donjeg dijela malčera. Ovaj vinkl popreko je ukruta. Nek te ne buni.
maler%2092_zpspa9odgjy.jpg
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Spominjao sam već u ovoj temi kako smo balansirali malčer tj. bio je majstor i unaprijed je naglasio da trebaju biti ležajevi i poluosovina ispravna i naravno to kod nas nije bio slučaj iako su nedavno ležajevi mjenjani uspjeli su se potrošiti najvjerojatnije zbog debalansa stroja. Sad su svi ležajevi promjenjeni i naravno malčer radi ko sat ali nije balansiran do kraja upravo zbog tog velikog dihtanja u ležajevima. Šteta što ih nisam uslikao jer grozno izgledaju.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dgudek

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
3
Malčer DABAKI - iskustva

Pozdrav svima,

Planiram kupiti malčer DABAKI EFGC H 165cm sa hidro pomakom. cijena je cca 10000kn. Zanimaju me iskustva, robusnost malčera, njegove mogućnosti, kvaliteta, zadovoljnost radom... Malčirao bih do 5 HA godišnje s njim (kukuruz, travu, šikaru bez debelog granja)

Hvala svima unaprijed na odgovorima
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Re: Malčer DABAKI - iskustva

Ja sam ga kupio prošlu godinu i zadovoljan sam sa njim, problem po meni je jedino valjak koji je unutar bubnja i čistać je krivo postavljen, to sam promjenio i od onda radim bez problema
 

dgudek

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
3
Re: Malčer DABAKI - iskustva

Može neko detaljnije objašnjenje ili možda slika? o kojem čistaču se radi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Re: Malčer DABAKI - iskustva

O čistaću na valjku, jer rotor baca sve po njemu i okrenut je taj L profil na valjak i kad se on zapuni prestane valjak se okretati, slike mislim da nemam al vidim po profilu da nismo daleko pa se možemo dogovoriti da uzivo pokažem ak treba
 

dgudek

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
3
Re: Malčer DABAKI - iskustva

Može, došao bih onda do Vas kad kupim da vidim kako ste to izveli. Koju širinu malčera imate i s kojim traktorom pogonite?
Ja ima UTB 445DTC, mislio sam uzeti širinu 165 cm

Molim vas broj da budemo u kontaku. Moj je 0914595854
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
jocc,

prosim bar jednu sliku gdje se vidi korigirano rješenje.
Imam sličan malčer i jednake probleme. Čistač je iz hladno piganog L profila 30*30*3. Lani sam ga skinul i išlo je malo bolje. Bar je lakše očistiti valjak kad se nakupi na njega. Bilo bi puno bolje kad bi valjak bil većeg promjera, ali to je već investicija. Slika je od pretprošle godine, bilo je malo vlažno.

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Tino taj malčer je dosta velik zalogaj univerzalu tako da nema potrebe za večim jer ga nebu mogel tjerati. Iwanho budem poslikal i postavim ovdje, iako budem i ja još moral malo prepraviti al je za sad super u odnosu na ono njihovo rješenje. Kod njega je problem da se ispuni prostor iznad valjda i ne baca više van kroz otvor i muči se traktor. Evo slikal sam moje rješenje, bilo je dobro al čistač bude išao pravi flah jer se ovo svija i nije im baš neko rješenje
http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=75068553923838100958.jpg&file_imgur=XIqOg3z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ti se šališ jel? IMT 539 radi sa ORSIjem 160 cm koji je daleko kvalitetniji malčer od tog kineskog poluproizvoda, da ne znam kaj je univerzal za traktor nebi ti ni reko da more terat više...
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Da univerzal ima 60 ks i može sve. De nemoj molimte čovjek ima 5ha i čemu silit i nakraju uništit traktor 165 muje puna kapa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tino taj malčer je dosta velik zalogaj univerzalu tako da nema potrebe za večim jer ga nebu mogel tjerati. Iwanho budem poslikal i postavim ovdje, iako budem i ja još moral malo prepraviti al je za sad super u odnosu na ono njihovo rješenje. Kod njega je problem da se ispuni prostor iznad valjda i ne baca više van kroz otvor i muči se traktor. Evo slikal sam moje rješenje, bilo je dobro al čistač bude išao pravi flah jer se ovo svija i nije im baš neko rješenje
http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=75068553923838100958.jpg&file_imgur=XIqOg3z.jpg


Nema slike. Link ne dela. :(

Kaj bi možda trebalo i valjak potegnuti 10 - 20 cm prema otraga?
Trgovec u Panexu mi je rekel da na tim kineskim malčerima treba napraviti veći otvor, ali to je problematično je onda ostane bez zadnje poprečne ukrute.

Ja sam razmišljal da strugač napravim od jačeg toplo valjanog kutnika, npr. 45*45*5 i još dodam flah kojim bi se od kutnika napravila trokutasta cijev.
Možda bi bil dobar i jaki flah, npr. 50*12. Flah debljine 5 mm bi se savijal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh