• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ima, ta žica na kraju osovine ti je osigurač koji dok nabiješ poluosovinu nutra skokne u mali šlic i to ga drži na mjestu. Bez njega bi teoretski osovina mogla izletjeti van, mada na zadnjem kraju nema toliko hoda. Ja sam flanđu moral na svojem malčeru osigurati jer mi ju je u radu izbacivalo van.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Najverovatnije je osigurano tak ko na zastavi(101,jugo)homo zglob.Kod montaže osovina sama uskoči kroz osigurač a kod rastavljanja treba razširit osigurač da izskoči iz utora.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Eto neki dan sam imao priliku da se družim sa INO ELITE-160.

Lijepo je odradio svoj posao , sve frijeme je fergonja išao 1bh ali na većoj masi je znao dosta puta da izgubi obrtaje , žurio sam pa sam tako tjerao jer je trebalo 2,5ha voćnjaka izmalčirati.
Da je malo veća masa morao bi ići sa 3sh.
Lijepo je uredno okretan a nije mu ni pretežak za nošenje.

Moji utisci su dobri.
 

Prilozi

  • IMG00271.jpg
    IMG00271.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 249

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Il me oko vara, il to baš i nije do zemlje očišćeno !? Izgleda mi da je još mase ostalo iza malčera.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ne vara te oko , ovo je sredina reda i tu je uvala od naoravanja na voće , ovo je srednji prohod i malčer nemože sredinom da legne dole jer je već krajevima naslonjen.
Kada sam odradio i krajnja dva prohoda u sredini je ostao samo mali dio koji je visočiji.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Znam da iza takvog malčera ostaje "pustoš" pa mi je bilo malo čudno da toliko ostaje mase iza ovoga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Motor je u dobrom stanju a prvo sam išao prolaz kroz sredinu gdje nije bilo mnogo mase a samim time sam oduzeo širinu od krajnih prolaza pored voća a tamo je bilo prilično mase.
Kao što rekoh , podosta puta je ''umirao'' ali ga malo zeznem na kvačilu dok oživi i deri dalje.
Najviše ga šokira neravnina i zadiranje u zemlju na neki brijeg ili slično a kada je sve regularno ide solidno.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja kad sam kosio 1.bh bubrege mi izbi...

najljepse je 3.sh i na 1700 okretaja...
nit drma, nit se traktor duši

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Moja praksa je s 539 2.sh s malčerom INO 130 Elite L i kad naleti na povišenja zemlje skoro stane. Veličina je bila preporuka tvornice.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
539 ide sa INO 160, samo treba brzinu prilagoditi, komsija ima Berti 180cm i goni ga sa 539, malo sporije ali ide.
Zemlja mu je naj gori neprijatelj
Ja recimo muliciram sa Europardom 45ks i INO Elite 160 i mogu ga najerati u kakav god trnjak ili vecu kolicinu jacih grana u vocnjacima, nista nije problem, ali samo neka uhvati zemlje odma se osjeti, a ako uhvati vise utusi ga.
Da mu nesmeta zemlja za taj mulcer, traktor bi morao imati 70ks, mulcirao sam sa Steyr-om 70ks onda zemlja nije nikakav problem
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Re: Malčeri-Pomoć

Stigao novi roto malčer za Isekija-radni zahvat 100 cm ,tri noža.

Ima li netko kratke upute za rad sa sličnim strojem,ako nema može i negativna i dobra iskustva stjecana u radu sa istima?
Kako se kosi unazad?(valjda može jer nož ima oštrice sa obe strane?)
Zanima me samo malčiranje veće trave jer drugo kod nas nema.

Nisam još probao kositi sa njime jer moram raditi preinake na kopčanju.

unaprijed hvala
 

Prilozi

  • IMG_20160411_153118.jpg
    IMG_20160411_153118.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 169

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kosio unazad ili naprijed ista oštrica noža ti kosi , naravno ako ti je direkt kardan a ne preko mjenjača.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
4000 kn

@savoris

nije mi jasno to ako ima mjenjač?

Imam mjenjač za tri brzine kardana!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako ti ubacivanjem u rikverc kardan vrti kontra onda ti dobro dođe brušene oba dvije strane noža.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ta ''preko mjenjača'' ti je kao što recimo IMT ima mogućnost režma rada kardana da radi zavisno od točkova , znači izlazno vratilo je u direktnoj vezi sa mjenjačom.
Dok klasično bi bilo da tvoj kardan radi konstantno zavisno od motora a nezavisno od mjenjača.
A to što imaš tri brzine kardana je još bolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh