• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa jel' moguće da uz novi stroj nisi dobio nikakve upute?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mala privreda.
Nemaš tu neke velike matematike, naštelaš si željenu visinu košnje, kardan na standard 540 okretaja i teraš.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Ta ''preko mjenjača'' ti je kao što recimo IMT ima mogućnost režma rada kardana da radi zavisno od točkova , znači izlazno vratilo je u direktnoj vezi sa mjenjačom.
Dok klasično bi bilo da tvoj kardan radi konstantno zavisno od motora a nezavisno od mjenjača.
A to što imaš tri brzine kardana je još bolje.
Kad si spomenuo več ovo za kardan, čemu služi kad radi prek točkova? imam i ja na 402 isto tak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I za cirkular,kalač drva,mlin,elevator,frezu...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
oficir kaj buš u hodu pilil drva ,kalal, mlel ko mlin ..a nafrezal se buš , hihi..bože dragi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sve se u hodu radi...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
oficir kaj buš u hodu pilil drva ,kalal, mlel ko mlin ..a nafrezal se buš , hihi..bože dragi
Puki, oficir valjda misli na kardan prek brzina kak zetori i ursusi imaju. Ako se ne varam ferac ima sinkro kardan kojim se mogu uz odgovarajuću redukciju koristiti kardanske prikolice za pogon?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa brzine kardana preko mjenjaču su što?

Ako stavim reduktor u ler kotači se ne vrte,a kardan???
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jedno je pogon kardana preko kotača, znači sinkroniziran je omjer vrtnje kotaća i kardana, a drugo je pogon kardana prek getribe tj. povečanje okretaja vratila prebacivanjem u veče brzine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Kavač, griješiš. I ovaj Zetorov kardan je sinkronizirani. Prijeđeni put je uvijek isti u odnosu na broj okreta kardana (zapravo imaš dvije grupe: sporu i cestovnu).
Jednako možeš tjerati pogonsku prikolicu, baš poput IMT-a. Ako to treba u reducirani brzinama, prikolica mora imati redukciju u istom omjeru.
Jedino kaj na ostalim traktorima nemreš isključiti pogon kotača kad koristiš sinkronizirani kardan prek brzina, kak na Zetoru/v Ursusu, no oni zato imaju vše brzina kardana.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Vidiš to nisam znal da se može koristiti i za prikolicu, ja sam mislil da je to eventualno za neke priključne strojeve kojima treba veča brzina kardan. Sad sam opet malo pametniji! ☺
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Uhvatih slobodnog vremena pa poceh praviti malcer ili sto bi u mom kraju rekli tarup.Diferencijal sam nabavio pre2-3 ali nikako nisam mogao da se nakanim da pocnem.Dif je od lade rive,redukcija 1/2, blokirao na trkacima i dobio1/4.
Svaki savet je dobodosao,tek mi je18 god i sve apsolutno sam radim,a u mom kraju ih veoma malo ima i svi su veoma lose odradjeni da bi ih kopirao.


 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo da se pohvalim ,došao novi stroj.Na probnom radu se pokazao odlično.
 

Prilozi

  • stroj.jpg
    stroj.jpg
    76.8 KB · Pregleda: 203

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Sumadinac, pretpostavljam da je zahvat 1500 mm pa će omjer 1/4 bit previše. Potreban je 1/2 da bi dobio obodna brzinu oko 80 m/s.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Zahvat je 140cm,ja sam isao logikom da obicna kosilica za dvoriste ima 2800obrtaja pa da treba biti priblizno tome.Sad je gotovo jer sam izvario sve unutra.Trebace manji gas traktora da postigne brzinu,pa nek ide dok ide,pa kad se raspadne ubacicu novo srce difa.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Šumadinac, nije bitno koliko godina imaš, nego je volja i praktično znanje bitno. Ja sam kuhar po struci, sad več 8g u bravariju, ali me zanima sve živo i de se šarafi, vari... sam nosa držal pokraj i polako upijam sve, a kaj neznam pitam tu na forumu. Sretno sa malčerom, malo jeste jača redukcija ali ako imaš mogučnost kardana preko brzina ga usporiš jer na slabome gasu bi ti moglo zagušavat traktor.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
yKZwbPV.jpg

Evo moj drugi pokušaj rotomalcera gotov. Ostalo je još obaviti probni pogon i vjerojatno balansiranje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh