• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da se vratim na vrtnju kardana što je bio rekao Savoris, vjerojatno je mislio na neovisno vratilo koje se inače na manjim traktorima masno ekstra plaća. Poanta priče je da kardan vrti na istu stranu kada voziš unaprijed i unazad, kada staneš... tj. ne staje, malčiram unaprijed i krenem u rikverc pa onda naprijed opet, a kardan se stalno vrti istom brzinom i na istu stranu.S time bi mogao malčirati i unatrag. Kod AC je to doplata od oko 17000 kn, jako dobra stvar tko si može priuštit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@karlom.
Svaka čast , hrabar si , sve završio a nisi puštao u probni rad.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Ma mora to radit,nije prvi. Samo me brine redukcija 1/4 da ne bi bilo teško vrtit. Na prvom je 1/3.6 pa mi je djelovalo malo. Tu je i zamjena remena lancem i dorada nosača noževa.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Roto malčer u akciji.
 

Prilozi

  • IMG_20160421_085250.jpg
    IMG_20160421_085250.jpg
    83 KB · Pregleda: 191
  • IMG_20160421_085408.jpg
    IMG_20160421_085408.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 176
  • IMG_20160421_171545.jpg
    IMG_20160421_171545.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 175

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Je , Strojometal je ,150 cm.Kupio sam ga u Gudovcu.Treba mi za čišćenje puteva oko parcela i za košnju trave u aroniji.Možda i za usitnjavanje kukuruzovine iza berača .Inaće samo sam ga isprobao jedno popodne, jer još nemam nešto veliko za kosit, i prezadovoljan sam viđenim.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam ja kupoval malčer, ustanovil sam da Faićev ima profesiomalno izrađeno kućiste. nije heftano, nego su sve kontinuirani zavari. Ako je teren jako neravan bilo bi dobro uz postojeće šinje još dodati zadnji valjak. Šinje kompenziraju uzdužne, a valjak poprečne neravnine.
Ja sam se ipak, prvenstveno zbog kuruznice, odlučil za klasični malčer. Mogu reči da i travu jako lijepo odradi.

Imbro, tebi želim da te dugo i dobro služi.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Fala na lijepim željama,ne mogu još nešta posebno komentirati ,jer nisam još praktčki ni upoznat sa strojem,ali onak na prvu,jako lijepo kosi.
 

loki1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
6
pozdrav svima i molim za savjet ili iskustvo.
u nabavci sam malčera cca 160 za unija od 45 ks
od ponuda mi jako pao za oko Tehnos Mul 170 zbog robusnosti i pomaka.
Tierre Tigra 160 i pod zadnje Zanon 160 cm. mislim da je TFZ.
s time da zadnja 2 talijana nisam vidio na oko kako izgledaju.
Cijena mi je tu negdje.
i važan mi je pomak, radi nagiba parcela i siposti zemlje odnosno izbjegavanje jaraka.
Hvala
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Jel zna netko jel radi tko roto malčere sa diskom na pogon preko remena (bez hidomotora) osim Čalopeka?
Čiji biste roto malčer preporučili Mega-ing, Faić, Čalopek, Metal-ko... ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
yKZwbPV.jpg

Evo moj drugi pokušaj rotomalcera gotov. Ostalo je još obaviti probni pogon i vjerojatno balansiranje.
daj malo sočnog mesa , od čega su glavčine (ako si koritio gotiove , koji je promjer vratila .kao sad izgleda nož ...kakav je dosjed osovine i lančanika ..koji je ležaj "na nožu"....?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jel zna netko jel radi tko roto malčere sa diskom na pogon preko remena (bez hidomotora) osim Čalopeka?
Čiji biste roto malčer preporučili Mega-ing, Faić, Čalopek, Metal-ko... ?

Mislim da i Faić radi, probaj pogledati na njihovoj stranici, a i rade oni svašta po naruđbi. Po istini da ti velim, svi su tu negdje po kvaliteti, reduktori klasika Comer Italija, sad treba gledati završnu obradu, varove, kakva je zvezda i tak neke sitnice.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Puknuti,radio sam sve sam. U izradi mi je pomogao brat. Nema ništa gotovog osim reduktora i lancanika. Razradio sam sve nacrte i uglavnom ništa nisam kopirao od drugih. Zato mi se je sad i dogodilo da brzo vrti. Prvi malcer ima omjer 1/3.6 a ovaj 1/4.2. Sad moram smanjit pogonski lancanik.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mislim da i Faić radi, probaj pogledati na njihovoj stranici, a i rade oni svašta po naruđbi. Po istini da ti velim, svi su tu negdje po kvaliteti, reduktori klasika Comer Italija, sad treba gledati završnu obradu, varove, kakva je zvezda i tak neke sitnice.

Faić radi ali sa hidromotorom ( 8000kn) koji je kod Tomo Vinkovića problem, Čalopek radi preko reduktora/remena (4000kn) ali ove godine ih više neće radit, u gužvi su.
Ima sad na njuškalu brdo tih malčera, jel vrijede navedeni 1000kn više (isti zahvat) od ovih anonimusa sa njuškala?
 
Posljednje uređivanje:

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=AMvPZVXiyFI[/YT]

Evo video puštanja u rad. I kao što sam rekao pre brz je. Ima okretaja za košnju kad traktor radi gotovo u leru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda će ti faliti još jedan natezač sa druge strane kad pustiš gas da dotegne lanac dok se ne zaustavi, tako su imale bcs kosilice na aparatu za žetvu riješeno jer se kreće u dva smijera.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Mislim da neće.jer imam glavu na kardanu koja se slobodno vrti kontra pa u drugom smjeru nema otpor. Ali svejedno hvala na savjetu,ako bude trebalo napravit ćemo.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Re: Malčeri-Pitanje?

Jel se brzina vrtnje kardana mijenja sa dodavanjem gasa na motoru(povećavanjem broja okretaja) ili je konstantna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh