• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ovo crno je vaga, pa mu ne treba ni sajla ni šlic rupa.
Inače, to nije malčer, već kosilica za nisku travu (RFM Rear Finish Mower).
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
pa ne moraš sve kupovat , odreži kardan , svije pločice ...s rupom gdje puca vijak ..kroz sredinu vijak da se ne razvoji i gas

Lijepo molim može li skica-nacrtana ručno da bolje skužim na šta si mislio kako da imam zamjenu za sklopku sa prekidnim vijkom, Novi kardan kategorije 1 je kupljen u trgoagenciji (prvi od ponude od 300 kn.)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Kad je vec Razinekop postavio to pitanje pa cu i ja.
Kosio prekjucer sa traktorom koji ima posebno kvacilo kardana. S reverzerom nemam problema ali stisnem kvacilo i pustim gas pocne cijeli traktor trest.
Koristio sam obicni kardan od malcera koji ima tu jednosmjernu spojku u reduktoru.
E sad skupo mi kupovat jos jedan poseban kardan. Oce sta smetat ako stavim na taj kardan jos jednu spojku pa ga koristim za tu kosilicu i malcer. I jel ima ta kosilica kakvu zastitu od udarca?

O ovome se radi
roto-malcer-me-ga-ing-cakovec-slika-23918673.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ak nemaš frajlauf spojku, nemoj spuštati gas kad se okrećeš.
Inače, možeš ju ugraditi umjesto obične vilice na postojeći kardan.

Nema zaštite od preopterećenja. Ta zaštita su pomični noževi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A jel ti ima kardan frajlauf ili preopteretnu?Jer po onome kaj sam imao za vidjet sa preopteretnom dok stisneš kvačilo i opet pustiš dogodi se kao neki kontra efekt, noževi još vrte, kardan traktora več usporava i onda opet uhvati pa počne trest dok ne zalaufa nazad na radnu brzinu. Neznam kak bi to drugačije objasnil.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa ima takav original Cerjakov kardan za malčer. Taj kaj ne gura traktor kad stisneš kvačilo. Meni su ga gurali da ga kupim, jer je taj baš za to namjenjen, al sam si jamkupil kaj sam htel i kaj mi je bolje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Kardan je obicni malo jaci. Bez iceg. A taj efekt je isti takav.

Tako sam i kosio. Rucni gas na 1500-600. No nije bas udobno tako 4-5 ha kosit. Pogotovo sto je visa brzina, pa nije jednostavno okretat.
Znaci nema veze kad stavim frajlauf spojku na kardan i spojim na malcer koji je vec ima. Mada ni ona sama nije bas jeftina.


Ima ih kakvih hoces samo treba platit. Ovako bi prosao barem malo jeftinije. Dosao je s njim ja mislim cerjakov ali isto obicni i to jos kratak. Ne znam sta salju onda uopce ista s njim i to ne primjeren.
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sto se tice one crvene kosilice sa tri noza, ispod zutog poklopca je 4 remenice, velika na reduktoru sa dva remena i tri male, s tim da je je za prvi noz remenica za dva remena, to sve pogone dva remena, ako stignem uslikacu sad koji dan da se vidi, inace to je kineske proizvodnje.
Sistem za topling je takav da su one usi za kosilicu pricvrscene sarafom pa se gibaju, pa tako kopira teren.
Otac je jednom kosio kaze ide solidno, ja jos nisam imao priliku da probam kako ide
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da se i ja vratim na tu kosilicu,dečki na koju stranu vi to gurate/vučete?
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
pa ne moraš sve kupovat , odreži kardan , svije pločice ...s rupom gdje puca vijak ..kroz sredinu vijak da se ne razvoji i gas

Što je još nema nacrta????? Ja bih radio al ne znam kako??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ide 4 spora, koji gas?

Da,4. brzina,gas do 2000 rpm.

Lepi posel. Bdw zar nisi htio nekome prodat u komadu da si pobere ili barem pokloniti nekoj socijalnoj zadruzi, stalno cvile da nemaju dosta hrane, ali tu opet dolazi do problema da bi oni htjeli da im se to servira gotovo umjesto da aktiviraju tu socijalu pa da si sami naberu i tak ode XY hektara neiskoeištene hrane pod plug.

Iskreno nisam ni razmišljao da ga poklonim,ni ne znam kome bih se obratio,a isto mislim da si nitko ne bi došao po to,a ja ga bome neću vaditi i prati za Bog plati.
A i unatrag mjesec i pol taj luk ni nije valjal,prestari je,prije toga je bilo blato i tak... Nije toga ni puno bilo,možda za 700-800kg.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Hvala Puknuti ,ali da mi nije Kawasaki pojasnio ne bi shvatio tvoj crtež,ako nema objašnjenja triba nacrtati i bokocrt.

Za kawasakija mislim da je vijak M8 jak,ja ću prije staviti M6.

Pošto me je Puknuti ponukao ja sam isto smislio jedno rješenje -u fazi je crtanja skice.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Evo moje ideje.

Pitanje za forumaše?Pošto ovaj šaraf puca na dva kraja da li se prekidne sile zbrajaju ili je to jedna sila?
Ja mislim da je sila dvostruka i stavio bi slabiji šaraf pa ako pukne bužam širu rupu!
 

Prilozi

  • Nacrt prekidne spojke.jpg
    Nacrt prekidne spojke.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 123

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nebi ti to preporučil raditi jer bi kod picanja šarafa sveko odletjelo na svoju stranu i nedaj Bog nešt polomilo ili u glavi završilo. Onaj sistem kak je puknuti nacrtal je provjereno dobar.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ovo je moja ''smicaljka'' , montirana je na frezu koju sam pravio i odrađuje posao samo tako , do sada je štricnula tri vijka.
Bolje tri vijka nego tri lanca ili lančanika ili bilo šta drugo. Odlična stvar.

attachment.php
 

Najnoviji postovi

Na vrh