• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo moje ideje.

Pitanje za forumaše?Pošto ovaj šaraf puca na dva kraja da li se prekidne sile zbrajaju ili je to jedna sila?
Ja mislim da je sila dvostruka i stavio bi slabiji šaraf pa ako pukne bužam širu rupu!
da , sie tj. momenti se zbrajaju

tvoja ideja nije loša , samo moraš osigurati da se ta dva djela ne mogu razdvojiti jer bi u tom slučaju nekontrolirano pali i mogli napraviti dodatnu štetu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ideja ko ideja je dobra, no problem je u srednjem dijelu odrezanog šarafa kojeg bi bilo teško izvaditi van iz unutarnjeg dijela, jer je odrez na dva mjesta. Nije bez veze na kardanima odrez aksijalno postavljen u to na samo jednom mjestu (tak da šaraf ispadne sam kad ga odreže).
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
tvoja ideja nije loša , samo moraš osigurati da se ta dva djela ne mogu razdvojiti jer bi u tom slučaju nekontrolirano pali i mogli napraviti dodatnu štetu

no problem je u srednjem dijelu odrezanog šarafa kojeg bi bilo teško izvaditi van iz unutarnjeg dijela, jer je odrez na dva mjesta. Nije bez veze na kardanima odrez aksijalno postavljen u to na samo jednom mjestu (tak da šaraf ispadne sam kad ga odreže).

Mišljenja sam da je bolje "smicalicu " moći razdvojiti i izvaditi puknuti dio !
Koja to sila djeluje da bi se kardan i smicalica razdvajali ????
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo ja sam dao napravit kardan u " Kardanspoju".Na jedno je strani "frajlauf" glava ( radi izvrsno) ,a na drugoj ova sa sigurnosnim vijkom M8 ,tvrdoće 8.8 .To mi je za rotomalčer 150 cm.
 

Prilozi

  • DSC_4164.jpg
    DSC_4164.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 155
  • DSC_4165.jpg
    DSC_4165.jpg
    54.5 KB · Pregleda: 139
  • DSC_4167.jpg
    DSC_4167.jpg
    51.6 KB · Pregleda: 138

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Koliko dugo si čekal da ti to naprave ? Ja sam davno imal razgovore s njima za kardan, ali su me zavlačili bolesno dugo. Na kraju sam se pozdravil s njima za sva vremena.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Nazval sam ga u jutro oko 9 ,dogovorili se što točno trebam ( još mi je on predložio ovu glavu sa vijkom) i u 3 popodne sam došao po kardan.To je moje iskustvo ,i nemam nikakvog prigovora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Kvaliteta im je (bila) nikakva, tak da ih ja zaobilazim u širokom luku (sreća kaj nisu na glavnoj cesti po kojoj se vozim) :D:
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Imbro ,znači ti si kupio malčer a sa njime dobio ili kupio obični kardan .Onda si se osigurao dvostruko -protiv zamašne sile rotacije malčera i protiv nepredviđenih udarca!
Svaka čast :Mene su učili "Pametni znaju čemu služi pojas"
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja sam kupio malčer bez kardana, kardan sam dao radit naknadno.
Evo nekoliko slika sa probe od neki dan.
 

Prilozi

  • DSC_4173.jpg
    DSC_4173.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 129
  • DSC_4175.jpg
    DSC_4175.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 123
  • DSC_4180.jpg
    DSC_4180.jpg
    77 KB · Pregleda: 121
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jel te samo posal izišal 1000 kn ili je to cijena zajedno sa kardanom?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
A ha, mislim da bi se za te novce mogal kupit i takav gotov kardan.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ja cu sebi na obicnom zamjeniti obicnu vilicu sa protocnom. Isto za 150 cm roto. Gledam malo cijene i kostaju vise od pola tog kardana. Ovo je povoljna cijena al ako je kvaliteta takva onda nula bodova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Je ovo hrvatski proizvod, ali ipak bi ti preporučil da gledaš Cerjakove proizvode. Oni su ozbiljna industrija, a ovo je prčvarnica.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo ja sam dao napravit kardan u " Kardanspoju".Na jedno je strani "frajlauf" glava ( radi izvrsno) ,a na drugoj ova sa sigurnosnim vijkom M8 ,tvrdoće 8.8 .To mi je za rotomalčer 150 cm.

Prvi put čitam na forumu da je netko kupil kardan s dvije spojke. Upravo takav sam predlagal u raspravi o kardanima za roto malčere.
Doduše, neki su tvrdili da postoji spojka koja je 2 u 1 (protočna i preopteretna), ali nju do danas nisam imal prilike vidjeti.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Ja sa to riješio tako da sam na jednu stranu zavario preopteretnu a sa druge protocnu.
OiXWkEM.jpg
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Prvi put čitam na forumu da je netko kupil kardan s dvije spojke. Upravo takav sam predlagal u raspravi o kardanima za roto malčere.
Doduše, neki su tvrdili da postoji spojka koja je 2 u 1 (protočna i preopteretna), ali nju do danas nisam imal prilike vidjeti.

U trgovini ga niti nema.To mi je predložio gazda firme i na njegov savjet je i napravljen.Ja nisam još puno radio s njim, al fino propušta kad oduzmem gas i opet ko bicikl, uhvati kad dodam gas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh