• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možeš i po 12kn, ovisi kako tko drži i ista je stvar.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Re: Malčeri-Prekidna sklopka

Da je Puknuti bio brži ovoga ne bi bilo!
Inače njegov rad je lakše napraviti ,ali kad mi je zagolicao maštu nisam htio odustati
Prvi put stavljam video pa ne znam hoće li raditi?
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=NoEEgCWBqwo[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ako hoćeš da se osiguraš od ispadanja onda ureži jedan kanal u muškom dijelu a iz ženskog da viri neki vijak ili špentla ili nešto što bi to držalo jedno u drugom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..da . ženiski može ako ima opremu izbušiti po tangenti ..tako da mu rupa nije sljepa , za nedaj bože
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma može i bez opreme , ubaci unutra neki ''lažni'' komad željeza da mu ne zakreće (lomi) burgiju i posle taj dio izvadi napolje i to je to.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Ja vas dvojicu :savu i pukija ništa ne razumim iliti ništa mi nije jasno !

U čemu je problem -Koje ispadanje ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ajde neka puknuti objasni pošto ja nemam mogućnost da ti nacrtam.

Radi se o tome da pri pucanju sigurnosno vijka i dalje ostane cijev u cijevi jer tada lako može da se izvuče jedna iz druge i dođe do veće havarije.
Razbiraš??
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Ne bih volio da mi se desi nezgoda jer sam nešto krivo napravio.
Po vama problem je u razdvajanju dijelova prekidne sklopke pri pucanju vijka.
Ispada muška iz ženske jer nema vijka koji je to spajao?
Zar je to tolika vučna sila da se to pomakne tri centimetra koliko je preklapanje u dosjedu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ta tri centimetra mislim da su malo , a čak i da je to veće opet bi se kardan od svoje vibracije (zakrivljeni krstovi) izvukao , to može da se desi u par okreta a možda i nebi ispao ni nakon minut.
Zbog toga bi ga osigurao da nebi napravio veću štetu nego korist.
Sve glave sa šer bolcnom to imaju.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Sada sam shvatio što ste vas dvojica željeli ali si ti ipak krivo nacrtao.????

Ja ću pokraj prve rupe probiti drugu za navoj M4 i ista će iči 5 mm u dubinu muškog dijela.Taj dio gdje je rupa malo proširiti i na tokarskom stroju napraviti utor po cijelom obodu muškog dijela.Ženski dio narezati na M4 i taj šaraf će biti osiguranje od ispadanja.
Nemam mjesta za jači šaraf.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
M4 ti je nikaj. Bar da je 8-ica ili 10-ka.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nije on krivo nacrtao , nacrtao je upravo onako kako sam rekao.

Može i tako kao što ti reče ali ova nacrtana verzija je po meni bolja.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Nije on krivo nacrtao , nacrtao je upravo onako kako sam rekao.

Može i tako kao što ti reče ali ova nacrtana verzija je po meni bolja.

Savo molim pobliže objašnjenje rečenog.

Ta rupa je sa strane ženskog dijela.Ako je moj prekidni vijak M4 ta veličina je slična -kolika je?
Što ta rupa ima u muškom dijelu?

I što na kraju dolazi u te rupe ili utore.(kakvo je to osiguranje?).Može li se moja spojnica uzdužno rastaviti ako mi treba kao što sam i ja zamislio u slučaju zaglavljenja dijela puknotog šarafa ,ali nisam računao na uzdužne sile koje teže odvajanju spojnice.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Slušaj puknutog. Ako želiš rastaviti spoj, njegov vijak možeš izbiti ako zatreba, a tvojeg kad korodira možeš samo izbušit.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Saraf prolazi kroz siroki dio sa strane citavom duzinom, a pri tom na sredini kaci utor na osovini i tako neda osovini da ispadne.
Po meni bolji patent nego da ides direkt sarafom u utor
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nemora to biti šaraf , može bilo šta što je tvrdo , žica od grabalja samo je zapecaš na krajevima da ne ispadne a ako treba da rasklopiš onda obrisiš pa izbiješ.
Uz malo mašte ugradiš i mazalicu da podmazuješ po potrebi da ti spoj ne zahrdja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jedio bi doradio da taj utor na muškom djelu bude na kraju tako da je na djelu koji ne nosi torzione sile kod rada samog kardana ( ako je tanka stjenka )
 

Najnoviji postovi

Na vrh