• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Mogu cijevi kvadratne bez problema.Ja sam zglobove naso po otpadima i navario cijev deblje stjenke i rade dugo.....Sad...moj kardan i nije imo neki tezak poso zato sto mi sluzi samo za prskalicu i kupilicu
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Taj bu više kosil nego malčiral.
Inače sve pohvale za trud i rad.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Pa manje više bu tak nekak, to je kopija Roto malćera iltiga roto kosaćice. Moram napraviti nove pikse, duže, tad budem mogel staviti duple noževe da budu dolje S a gore ravne.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Ja se čudim što mi se cijev kardana počela uvijati ,a ono "Italijani" smanjili stijenku skoro na pola?
 

Prilozi

  • Mjere cijevi kardana.jpg
    Mjere cijevi kardana.jpg
    26 KB · Pregleda: 341

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Roto-kosacica je nesto drugo, ima diskove i slaze travu u otkose. A ovo je i dalje malcer. Manji i slabiji, ali ipak malcer. I moram priznat jako lijepo izveden. Ja imam doma neki reduktor, malo je masivan, ali meni ne smeta. Materijala imam, valjaka, cijevi, lima, samo nemam vremena. Iskreno, ja ni ne vidim neku veliku primjenu u buducnosti, ali uvijek neki put ili nesto zaraste, pa zasto ne.
@kawasaki, oprosti, a koliki ti je promjer nozeva? Vjerujem da negdje vec pise, ali da ne trazim.
Sto se tice kardana, ne bih preporucio nikakv kvadratni za cekicare, ja sam osto bez 3 komada s INO, 190 cmm, ako se ne varam. I jednog sam na presi JD 224 isto slomio. Taj mi je pored glave proletio. Nije tema, ali ako netko bude u situaciji. Dogodilo se da je igla od balirke iskocila i nasjela na leziste. Susjed je taman izasao da nasteluje duzinu bala i nije primjetio sto se dogodilo, pa mi je rekao da samo malo dodam gas. Katapultiralo je onaj kardan cca 10 m. Opreza nikad dosta. Od tada kvadratni samo na rasipac :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Radna šitina je 150cm. Pa gle ja sam isto neke sitnice kupil, nešt sam po dvorištu pokupil i napravilo se. Pa ja imam kaj malćirati, slivik, pa poslje kukuruza da se proleti, pa u budućnosti bude vjerojatno lješnjak, razne livade..., uvijek se nešto nađe.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Re: Malčeri-Pitanje?

dečki ponovo isto pitanje:
Cijevi kardana su na limun ili na trokut,a može i nešto drugo ?Zašto ne bi mogao biti kvadrat?Ima li neki razlog?

Ima i kvadratnih.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj se mučite sa izrado m tih cijevi,u autopoljostroju ima za kupiti tih cijevi cerjakovih,najdeblje za freze i malčere po 280kn,a tanje po 180kn.Čini mi se da su trokrake,al nisam sto posto siguran ili su limun.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mozda onda ne bi bilo lose da si napravio bocni, ako su trajni nasadi u pitanju. Ja sam razmisljao da bude izvan kotaca na jednu stranu, nekada nekome usluzno pokositi vocnjak, a i lakse je rub kanala tako kositi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa i jeste izvan traga desnog kotaća nekih 20cm, a ako bude potrebe složim druge nosaće za još više, mada je to prvotno zamišljen pomak u desno da kod malćiranja uz među da ne gazim traktorom po njoj.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Re: Malčeri-Prekidna sklopka

Počelo testiranje prekidne sklopke .

Torban šaraf M6 tvrdoće 4,8 pukao odmah u praznom hodu.
Zamijenjen sa standardnim M6 tvrdoće 8,8 i radio dosta u maloj i ne gustoj travi ,ali kod neopreznog naglog puštanja kvačila pukao. Zamijenjen istim u roku 20 sekundi,te završeno malčiranje male i ne guste trave.Čekam rad u većoj i gušćoj travi da znam sigurnost prekidne sklopke.Za sada zadovoljan odrađenim.

Zahvala Pukiju za nacrt i ideju.
 

Prilozi

  • IMG_20160506_184500.jpg
    IMG_20160506_184500.jpg
    68.7 KB · Pregleda: 406
  • IMG_20160509_214934.jpg
    IMG_20160509_214934.jpg
    14.7 KB · Pregleda: 206

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nakon razgledavanja nekoliko rabljenih, u užem krugu je bio i gramip (novi model), ali s previskom cijenom, odluka je pala na Ino Elite 190 cm.. 19900 kn. Čekam još povratnu informaciju iz dućana, pa ak bude sreće, u subotu se ide u kupovinu :)
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
E, to je več strojček ta Zeku.
Evo čestitam i prije kupovine da poslje ne zaboravim.
 

loki1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
6
Poštovani svi na forumu, dali može savjet za nabavku malčera
za traktor od Univer 453 45 ks, za obradu većinom travnatih površina i nasada. Pjeskovito s kamenčičima na nekim mjestima. Bregoviti teren. I volio bih da ima veći pomak da ne moram blizu jaraka ići, tj da mogu više zahvatiti dok bočno klizim :D

Hvala Vam puno :)
Tehnos mul, Zanon Tfx ili Tfz

Vidim nitko nikaj.. :((( :(
cca svi su tu do 20000 kn

Dali tko čuo za Tierre malcere?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ja bi ti sad puno toga mogel nadrobiti ali nemam previše nekog iskustva u radu sa njima ali ono što sam pročital i malo radio sa ursusom 355. Po meni 160 cm je za njega dosta ako ništa drugo zbog težine samog malčera. Tehnos je za mene :(inlove):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Za sad je dobar ali neki dečki šta rade sa njim su za :icon_axe:. Nema šta nemreju sjebati. Otrgnuo dečko čistač valjka (flah 50x50) dužine 250 cm i kad ga je šurjak pitao gdje ga je izgubio totalno hladan odgovori da nema pojma. Baš me zanima šta bude ove god kad nalete na njega.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Hvala kolega.. tehnos je skup, 172 cm, od 23+ tkn.. Hidrauliku ne bi, neigra mi neku veliku ulogu, a i doplata je cca 250 eura. U subotu bi ga trebao otići uplatiti, a isporuka je 5-7 dana. 19900 kn, + kardan cca 1000
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Za sad je dobar ali neki dečki šta rade sa njim su za :icon_axe:. Nema šta nemreju sjebati. Otrgnuo dečko čistač valjka (flah 50x50) dužine 250 cm i kad ga je šurjak pitao gdje ga je izgubio totalno hladan odgovori da nema pojma. Baš me zanima šta bude ove god kad nalete na njega.
A otrgnuo sam i ja.. No moja krivnja kad sam gurao šikaru na rikverc.. Na ljeto novi rotor ide gore, nadrapao je prošle godine kad sam na panj naletio.. Malo sam precijenio taj malčer...
 

Najnoviji postovi

Na vrh