• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Neke stvari se svakom mogu dogoditi ali nemožeš šta god uhvatiš u ruke sj... i samo ostaviti takvo. Ovog sam i ja skoro natjerao na panj prošlo ljeto. U zadnji tren sam ga vidio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nezgodan je taj malčer.. Mora se jaako paziti. Najbolje je malcirati samo tamo gdje znas da je čisto ako je to moguće. Tog 250cm proxima tjera?
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Loki1 moja preporuka je INO Elite 160. Ja imam manji za 539 i taman je.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav! Evo molio bih za vaše mišljenje u odabiru dvije vrste rotokosilica sa pomičnim bočnim diskom za voćarstvo.Malčere bi pogonio IMT 549.

Prvi izbor je od majstora Strojometal g.Faić SRMK-230 sa bočnim diskom 50 cm.
Bočni disk je sa remeničnim prenosom. Malčer ima bočne skije i odozada valjak.
Malčer ima mehanički bočni posmak 30 cm.
Malčer ima 3 getribe postavljene u istu ravninu: jednu centralnu koju pogoni kardan, i od centralne kardanima pogonjene dvije manje getribe koje pogone 6 klatečih noževa i pomični bočni disk.
Cijena: malčer+kardan=29000 kn. Bez dostave mojoj kući.

Drugi izbor je od majstora Čalopeka VM-220-BD sa bočnim diskom 50 cm.
Cijeli prijenos je remenični i prenos glavnih noževa i prenos bočnog diska.
Malčer naprijed ima dva kotača i odozada valjak.
Malčer ima hidraulički bočni posmak 70-80 cm.
Malčer ima jednu centralnu getribu koju pogoni kardan, a remenom dalje pogoni 6 klatečih noževa i pomični bočni disk. Remenice glavnih noževa i getriba nisu postavljene u jednu ravninu.
Cijena: malčer + kardan+ dostava kući= 27000 kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ak već hoćeš potrošiti tolike nofce, onda gledaj Tehnos kosilice.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
ali nas naviše zanima kaj je ispod žutog poklopca ?
I zašto na top linku nema prošlicanu rupu ili lanac tako da kotači kopiraju teren ,

Evo sta je ispod zutog poklopca :icon_biggrin:







Ovo je posao koji je odradila u velikoj travi



Ovo je inace kosilica iz naseg udruzenja vocara, naravno morao se izvrsiti remont jer su prijasnji korisnici bili brizni u koristenju, dovoljno je reci da je na tockovima nadjen jedan citav i jedan raspadnut lezaj ostalih nije ni bilo a ima ih 8, takodje na jednom nozu se totalno raspao lezaj:icon_axe:
Neki dan je bila proba, po meni osrednja, posluzit ce, ali ju licno nebih kupio.
Inzinjerima bi trebalo podijeliti otkaz za projektovanje :(punch):
Da se to daleko bolje rijesiti
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav! Evo molio bih za vaše mišljenje u odabiru dvije vrste rotokosilica sa pomičnim bočnim diskom za voćarstvo.Malčere bi pogonio IMT 549.

Prvi izbor je od majstora Strojometal g.Faić SRMK-230 sa bočnim diskom 50 cm.
Bočni disk je sa remeničnim prenosom. Malčer ima bočne skije i odozada valjak.
Malčer ima mehanički bočni posmak 30 cm.
Malčer ima 3 getribe postavljene u istu ravninu: jednu centralnu koju pogoni kardan, i od centralne kardanima pogonjene dvije manje getribe koje pogone 6 klatečih noževa i pomični bočni disk.
Cijena: malčer+kardan=29000 kn. Bez dostave mojoj kući.

Drugi izbor je od majstora Čalopeka VM-220-BD sa bočnim diskom 50 cm.
Cijeli prijenos je remenični i prenos glavnih noževa i prenos bočnog diska.
Malčer naprijed ima dva kotača i odozada valjak.
Malčer ima hidraulički bočni posmak 70-80 cm.
Malčer ima jednu centralnu getribu koju pogoni kardan, a remenom dalje pogoni 6 klatečih noževa i pomični bočni disk. Remenice glavnih noževa i getriba nisu postavljene u jednu ravninu.
Cijena: malčer + kardan+ dostava kući= 27000 kn.

Ja kada sam zvao Faića rekao je da imaju disk samo sa hidromotorom.

Čalopek pak ima preko remena ali su rekli da ove godine više neće napravit niti jedan disk.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Tehnos nema u ponudi roto kosilice sa pomičnim bočnim diskom ili barem nemaju u ponudi na svojoj web stranici...meni treba rotokosilica sa bočnim diskom....
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Faić je na sajmu u Gudovcu imao izložbeni primjerak SRMK 180 sa bočnim diskom pogonjenim remeničnim prenosom.
Radi, pitaj ga.
Samo je taj bočni disk pogonjen remenično skuplji od bočnog diska pogonjenog hidromotorom.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Samoubilacki :cool2:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=pEc11DScfgw[/YT]
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Evo konačno sam i ja kupio malčer..:cool2:
 

Prilozi

  • 20160430_191349.jpg
    20160430_191349.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 165
  • 20160430_191403.jpg
    20160430_191403.jpg
    41 KB · Pregleda: 158

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Faić je na sajmu u Gudovcu imao izložbeni primjerak SRMK 180 sa bočnim diskom pogonjenim remeničnim prenosom.
Radi, pitaj ga.
Samo je taj bočni disk pogonjen remenično skuplji od bočnog diska pogonjenog hidromotorom.

Pa koliko kosta onda na remen kod Faica, na hidromotor je 8000kn, a kod Calopeka na remen 4000kn?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa koliko kosta onda na remen kod Faica, na hidromotor je 8000kn, a kod Calopeka na remen 4000kn?

Kaj sad Čalopek ima jeftije malčere s bočnim diskom nek je prije 2 godine imal bez bočnog diska? Provjeri da to nije samo razlika na cijenu osnovnog malčera.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemojte me krivo svatiti, ali 8000kn za boćni disk?
Jbš mu sve ako ti lokalni meštri nebi na postojeći malćer ugradili hidro disk za na pola jeftinije novce.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Za te pare platis nekoga da ti pocupa travu oko vocaka iducih 20 godina. Taman dok vocnjak ne pocupas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh