• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nema nikakve tokarije koja bi tu pomogla.
Osovina ima okrugle završetke(izlaze) ripni i tu nasjeda ozubljena cijev, koja je na rotoru. To se vjerojatno otpustilo, pa su se ripni malo pojeli na mjestu dodora, te sad nemreš dovoljno stegnuti. Podloška ispod matice, s rupom promjera osovine, te na nju ova podloška, koja je iznad matice. Još bi bolje bilo da daš napraviti jednu debelu podlošku, koja bi imala gore rupu promjera osovine, a dolje promjera ovog šarafa na kojem je krunasta matica.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
I sam sam imal sličan problem i riješil ga je upravo tokar - napravil mi je debelu podlošku sa odgovarajućom rupom. Na to sam mislil kad sam spomenul tokara. Malo je nedorečen moj text bil, al eto .... ispravlljam nedorečeno. Ak treba slikam podlošku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nesporazum.
Pretpostavljal sam da misliš na doradu osovine ili ozubljene pikse. Tu se nema kaj popravljati.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kako ulovim vremena tako polako cistim oko polja, prilaze poljima i tako..

DSC_1091_zpsztgknmhg.jpg


DSC_1089_zps60nemky4.jpg


DSC_1090_zpsjm991igy.jpg


Svasta zanimljivo malcer nadje. Steta sto je samo polovica bila u pitanju..

DSC_1084_zpsjmvuzt9e.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nema. Ne mogu rec da mi fali. Zna se nekad malo naljepiti ali nista sto bi radilo probleme
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
na gramipu nema potrebe za cistacem,prical sam sa konstruktorom u gramipu koji ih radi pa mi je rekel da su tak slozili da ajmo rec ga batevi ciste bat prolazi 1 cm od valjka
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ekipa jedno pitanjce za iskusnije oko roto malčiranja! U koju stranu bi naj bolje bilo ići malčirat, imam u goricama nasred parcele jednu stepenicu
2b15eacde2c0ec9ac4ed8c4f532c3bd7.jpg

kao gore na slici pa neznam dali ići od gore prema dole, kontra ili pod stranu potegnut?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa postojala bi mogučnost jer je stepenica malo još oštrija ne go na sloci, skoro pa pod pravim kutom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
samo moraš stegnuti lance da malčer ne padne puno u negativni kut ( pod zemlju) ako me razmeš ..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kužim, da se kardan na križevima ne prelomi. Budem probal tak kak veliš, a ako nebu išlo budem probal s boka napasti polako. Nema toga puno, nekih 10m širine, nije po cijeloj širini parcele.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ništa od toga, nekim 2m prije pregiba je bil debeli orah, a i parcela puna korjenja od šljiva i trsja kojeg smo iskrčili pred par godina. Ako nebu išlo s malčerom, budem tih par metara rešil sa trimerom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh