• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nakon savjeta kolege oficira, ja nemam više kaj dodati ....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo snimka od današnjeg malčiranja, buraz bio kamerman, a ja jahač apokalipse!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da, s tim valjkom nekaj ne štima. Nabira se trava kore, a to ne bi smjelo. A to sa skijama.... Probaj ! Valjda bu dobro !? Ja ga malo podignem tak da ne ruje previše. A ionak ga složim da mi je prednji kraj malo višlji od zadnjeg pa me to ne muči.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iza obavezno zatvori tvrđom gumom i napred stavi lančiče ili flah.
Valjak ti se nebu tak nabijal s travom jer bude više samljeta trava.
Trebalo bi to iči puno brže,ja takvu travi malčiram 3ili4 sporom sa zetorom 5211.
I ide super nema štopanja jedino negdje di je jako gusta i nabita trava malo ju počupa,ne odreže skroz,ali i noževe bi trebal nabrusiti,nikad nisam...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Daj pukni neke slike tog svog malčera s tom gumom otraga. A i a ak bude video .... ja presretan !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam video,ne snimami se u radu.
Slika nemam na mobu,zeza me kartica memorijska.

Na mom je iza flah koji se da podešavat po visini i nema valjka i skije su po cijeloj dužini,a napred mi je guma.
I noževi su duži i širi od kolege kawasakija.

Moj je drugačiji model,ali svrha ista.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Oficir, ovo je bila druga spora sam zbog toga jer je od jutra svako malo padala neka lagana kiša pa da se napravi donekle u redu sam išao sporije. Da je to nešt suhoga u pitanju poteral bi ga ja brže, bez brige budi.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Kawasaki,ja sam imao isti problem i još ga nisam riješio. Čak sam radio i drugi malcer i opet drugi problemi,ali ja i brat to polako usavršavamo. 3 spora za košnju tim traktorom je ludo sporo. Mislim da bi za početak trebao povećati omjer na reduktoru jer traktor za to ima dosta snage. Onda skratit nosače noževa možda ih malo ojačati i produžiti noževe. I kad uleti u gustu travu podignuti hidraulik tako da digne prednju stranu više a stražnja ostane dole.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
na tvom mjestu bi maknul ovalj valjak i navaril sije od kučišta iza u onaj prazan prostor iza malčera, a ovo je lagan malčer pa mu valjak itak ne treba ili bi u onaj prostor postavil neke kotače iz pune gume, i ako ti treba da ima podešavanje visine
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovak kotač za laganije malčere. Samo što širi !
malcer.jpg
[/url] how do i print screen[/IMG]
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zgzac, upravo to bude valjda i došlo iza jer kak i velite, valjak i nema baš neku funkciju na njemu. Moram nabaviti nekaj takvoga sa slike!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma makni valjak i stavi skije do kraja i pritvori izlaz ili zatvori ga gumom.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Oficir, daj ti meni zdravo seljački objasni kak nek ja na svoj malčer ugradim skije po cijeloj dužini, Jel moj možda kockasti kao tvoj? Napred bude dobil flah da mi toliko ne baca
po traktoru, a od iza eventualno vrata, jer ga ne želim zatvarati do kraja da mi ne guši nepotrebno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iza ne zatvaraš dokraja ako je fiksni flah,ako je nešto na pantima onda dokraja.
Skije se na tvom mogu itekak izvest po cijeloj dužini samo iza ubaciš ukrute skijama di su kak bi rekli u zraku.
Ili mu stavit 4 kotača,al meni se ti kotači i ne sviđaju baš i znaju smetati.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Imam problem namotavanja trave oko rotora koji nikako riješit. Brat je postavio usmjerivač trave jer je bacao sa jednog na drugi i to je ok. Sad namotava jednako na oba dva. Dobili smo brzinu košnje i zadovoljan sam. Sad molim pomoć za ovaj problem i to će onda radit odlično. Evo slike.
9qg3QQO.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh