• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nemoj izbacivati valjak. Povećaj mu promjer.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa i to je jedna od opcija, ići na fi 140mm, samo budem videl kaj na otpadu prvo nađem. Znam da je pred par mjeseci bil jedan okretać za sijeno rastureni pa sam mislil iskoristiti njegov kotać oko je još na životu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pošljem ti ja felgu od tački :icon_e_wink:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemaš brige, bu se već nešt našlo na otpadu. Bu ta felga našla bolju namjenu kod tebe nego kod mene.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Odem da malčiram i išlo je lijepo dok nije pala kiša , onda sam nastavio da završim jer mi ostalo samo još 5 polja.
Osjetna razlika u gubitku snage. A pokisao k'o miš. :mad::
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kawasaki,

proširi i po cijeloj dužini stavi skije, a otraga taj veći (fi 140) valjak. Puno bu pomoglo na neravnom terenu. Skije kompenziraju neravnine u uzdužnom smjeru, a valjak u poprečnom.
Kotači su loši jer upadaju u neravnine i na mekanoj podlogi se urežu. S duljim noževima buš bitno povečal masu noža i moment inercije pa se nož nebu vračal kod nailaska na "malo deblju travu". Usput buš dobil i bolji zamašnjak.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam duge vodilice, oko 170 cm i valjak promjera 10cm duljine 160cm, malčer je četvrtasti 180cm zahvata i isto se skije urezuju ako je valjak podignut od tla, a ako ga namjestim tako da se skije malo podignu a prednju stranu podignem na hidraulici onda se ne urezuju.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima svakakovih skija. Čak sam videl da ih rade od 2 cole cijevi. Po meni bi trebale biti širine 10 cm + po 3 cm sa svake strane savinuto za 30°.

Zoki, pravilo je da se hidraulika podesi tak da je prvi kraj skija, na ravnom terenu, kakvih 5 mm u zraku.

Ne treba robovati izgledu malčirane površine. Ipak nije malčer kosa, a i iza kose neki put ne ostane obrijano.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Meni se te skije po cijeloj dužini nikak ne dopadaju. Kod skretanja povaljaju travu previše. Možda griješim ?!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Savo ide on i po kisi samo mu je malo teze ali bude bolje obavljen posao, sto je i logicno jer je trava tvrdja kad je hladnije narocito mokro pa ju bolje odsjeca.
U svakom slucaju, nikad se nestopa, zastopati ga moze samo panj da uleti :icon_fU:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Je li netko razmišljao o samogradnji malčera sa granom od 3m, radnog zahvata 1m max? Ukupna masa je oko 300kg i može ga nositi manji traktor, prijatelj ga ima i kaže da je zakon stvar.
5bd07a5a4b3fee6142b095d5239510af.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mislim da bi se za to para mogao kupiti polovan mulcer, a o poslu da se napravi da nepricamo.
Po meni bi se uslovno receno ovakav tip dosta jednostavno dao napraviti, a isto je dobar za okolne medje i kanale, a normalno i kao obican mulcer
https://www.inobrezice.com/mulcer-mkm.html
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za neke drukčije terene bez grane ne stigneš dohvatiti a meni bi ovakav za maslinik lego ko budali šamar :D

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da oni su super jer se mogu podvuci pod krosnju mimo traktora
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znalci, jel bolje rotor sa 3 ili sa 4 elise na malčeru? Imam jedan od 150cm za napraviti pa se malo sad nečkamo dal staviti 3 ili 4.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sa brojem noževa dobivaš brzinu kretanja, ali i veći otpor sami tim . Treba ti i reduktor sa većim omjerom okretaja inače ga guši. Ja osobno ne bi išel na 4 .
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nisam ni radio i vidio kak radi takav sa 4 tak da ti ništa za sigurno nemrem reći !
Zoki, koji je omjer tog reduktora i koliko broja okretaja na traktoru ga ganja ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh