• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Probaj neku fiksnu cijev montirati oko osovine rotora. Cijev koja se nebi vrtila i namatala na sebe travu. Teško je ovak bilo kaj reći kad se ne znaju pojedinosti, ali razmisli o tome, ili nečem slično.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
On se ponasa kao rotaciona kosilica i ostavlja neusitnjenu travu koja se onda namotava, jedino kao sto kolega kaze postaviti fiksnu cijev oko osovine da se ne omotava ili eventualno neke cistace ugraditi tipa plocevine koja ce biti uz osovinu da skida namotanu travu
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Razmišljao sam u tom pravcu da gore zavarim cijev. Ali mora ostati nekakva zračnost između te cijevi i rotora pa me muči ako se trava tud namota u cijev kako to očistiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nebuš to lako riješil jer imaš dolje disk umjesto zvijezde.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Disk je stavljen zbog brzine košnje. Napravio sam ja malcer i sa ravnim nosacima, taj radi dobro ali traktor u 3 ili4 sporu i turaža bez veze. Dobro je to za neko šiblje i trnje ali za veću travnati površinu...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Složi cijev na šeraafe. Nemoj variti. ZJ ja ne vidim drugo rješenje do ovakvog nečeg.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Možda bi sistem kao na roto kosi pomogao. Nemam roto kosu ali znam da ona ima sistem protiv namatanja trave na osovinu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ZJ to je već malo veča preinaka i dodatno ulaganje. Pitanje je što i kako sada na postojeće napraviti !?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nikakvo dodatno ulaganje kad postoji problem.
Prikazana su samo dvone varijante rješenja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda bi mogao dodati neke vertikalne noževe iznad diskova?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
trebao bih danas da kosim onaj voćnjak od kolege a juče je palo dosta kiše , zanima me kako bi se pnašao malčer u mokrom ? Štopanje ?
ELITE 160.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čim bolj suho, tim bolje radi i traktoru je lakše. Meni se štopalo na valjku kad je bil mekan teren. U rosno nejdem, pričekam da rosa ode.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
trebao bih danas da kosim onaj voćnjak od kolege a juče je palo dosta kiše , zanima me kako bi se pnašao malčer u mokrom ? Štopanje ?
ELITE 160.

Meni se gramipov malčer nikad nije štopo po meni još bolje usitni sve kad je mokro jer ima više mase tj. teža je te samim time batovi ili noževi ne melju nego sjeku. I naravno kad radim prednji graničnici uvijek su oko 10 cm uzdignuti od tla kako bi lakše masa ulazila u sam prostor i time spriječio da trava polegne a da je batovi ne dohvate.
Mokra trava se najčešće štopa kod malčera koji su otvoteni pa ako još i imaju usmjerivače onda je tu priča završena jer nema čišćena. Zatvoreni po meni su bolji jer tu masu prerade odlično i još je prilikom rada zabiju u tlo što je odlično.
Idući vikend imam 6 Ha uslužnog malčiranja po voćnjaku tako da ne mogu gledat na vremenske uvijete nego samo gas :icon_arrow:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zahvaljujem momci , evo odložio sam to tako da sada idem , valjda se malo prosušilo (ako opet ne padne mamicu joj).
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Labavi ti moraju bit. Jer bi kod udarca u tvrdi predmet pucali da su na tvrdo stegnuti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je rekla kazala a nikad vidjela ...zglobno vezani noževi imaju jednu jako korisnu funkciju ..kad se malčer zaštopa noževi se okrenu i pada obodna brzina , s njom i potrebna saga , točnije moment
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam pikse radil dve desetke manje od rupe na nožu, tak da se lagano okreću oko pikse.
Bdw, malo sam po YT-u gledal faićove, metalkijove i slićne malćere i došel sam do zakljućka da u velikoj travi ne rade ništa bolje od mojeg tak da mi je srce na mjesti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh