• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako slučajno imaš vitlo, pogurni malo odozgora prema dolje. Ne treba puno. 20 cm skini i 20 nasiplji pa već dobiš skoro zadovoljavajuće. Barem buš bez straha mogel malčirati poprek.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemam vitlo, bum to možda još ove godine zgrabil nekoga sa bagerom kaj malo poravna ili pa složim nekakvi priručni gruber s jednim tjelom pa malo prerovam.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pošto sam ovdje izlagal izradu, pa budem i ovdje pital. Jel zna možda netko mjere semeringa od kockicinog difa? Imal sam za primjeriti par masnih kapljica na izlazu poluosovine tu di mi dođe kardan. Nije nešt strašno, ali da pripremim za zamjenu.
cae63b9491faace64bd74c7182fb1b96.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
na gramipu nema potrebe za cistacem,prical sam sa konstruktorom u gramipu koji ih radi pa mi je rekel da su tak slozili da ajmo rec ga batevi ciste bat prolazi 1 cm od valjka

Sviđa mi se ova ideja i pokušal bum je primijeniti promjenom položaja valjka. Trebam samo nove rupe na kućištu. Usput bum dobil malo veći otvor za izlaz malčirane mase.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ima tko od vas na malčeru 'plivajuće noževe' to dolazi ispred valjka, podižu po leglu travu i ostalo, kako se pokazao rad s njima ili bez njih?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pošto sam ovdje izlagal izradu, pa budem i ovdje pital. Jel zna možda netko mjere semeringa od kockicinog difa? Imal sam za primjeriti par masnih kapljica na izlazu poluosovine tu di mi dođe kardan. Nije nešt strašno, ali da pripremim za zamjenu.
cae63b9491faace64bd74c7182fb1b96.jpg

Pogledaj u dif koliki ti je nivo ulja. Nije dobro da je nivo ulja viši od najniže visine semeringa...jer ti ulje bude curilo van kroz semering...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pogledaj u dif koliki ti je nivo ulja. Nije dobro da je nivo ulja viši od najniže visine semeringa...jer ti ulje bude curilo van kroz semering...
On je okrenut križem prema dole, znači na flanđu se kapči kardan dok sam ga otvaral sam dolijal ulje da bude veliki zubčanik pod uljem. Mene baš zanimaju mjere tog semeringa jer mi je kod probnih malčitanja par puta izvuklo flanđu van od rotacije pa ga je izgleda malo načelo i treba bu ga mjenjat. Za sad sam primjetil par masnih kapi, ali nek se nađe.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo mene opet sa novim pitanjem oko muličara, jbga početnik na tome polju! Danas sam radil jednu livadu i imal sam za primjetiti da gdje je trava do nekih 20-30cm tu je napravil nogometno igralište, čisto ko suza, ali gdje je bilo gusto i preko 70-80cm pa i preko metra tu je samo odrezal i izbacil van bez da bi ju samljel kao da je pokošeno. Sad me zanima dali to bude i inače tako i dali se dade kak malo popraviti to ili je to možda bilo zbog toga jer je trava bila mokra od kiše koja je padala zadnjih par dana, a i danas prije podne pa ju je samo gužvalo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jače bi ju samljeo da može s njom napraviti još koji krug i samljeti ju,a tu bi pomogli ubačeni polukružni limovi oko noža...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
8233a061ce5cb5b43b35740d48fec3ba.jpg

Malčer je sužen u polu krug, ali je bacalo van cijele buntove mokre trave ko kosilica dok kosiš po mokrome. Ako danas nebu ništ padalo budem videl kak bu se u goricama ponašalo u visokoj travi dok ju sunce malo prosuši.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Može biti da je zato kaj je mokra !? A ionak nemre isto napraviti u niskoj i rjeđoj travi, ili u visokoj i gustoj. Meni se, doduše, još tak nekaj nije još događalo. Kaj si rekel ono, ( da ne tražim sada ) koji omjer vrtnje je reduktor i koji kardan koristiš ? U kojoj brzini na traktoru malčiraš ? Ako možeš, probaj ići sporije sa većim gasom tu di je gušća trava, ili raslinje. I .... nekak mi je to tvoje sječivo na noževima kratko.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kawasaki zakaj mu nazad ne staviš gumu koja visi do poda,deblju naravno.
I napred isto nešto da se pritvori ulaz bolje če mljeti sigurno.

I malo gledam tvoje noževe dosta su kratki,ja bi skratil krakove i stavio duže noževe.
Kad malčiraš travu može izbacit ili napred ili mazad bez da ju samelje,trebal bi imat zatvorenije kučište da ju stigne samljet i naravno malo sporiju brzinu kretanja.

Dali ti skije kad skrečeš zapinju ili ruju zemlju?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Noževi su 12cm rezne dužine, malo možda i jesu kratki. Reduktor je 1:2, blokirana je samo poluosovina. Teral sam sve u 3 spora sa ursusom 355, na nekih 1800-1900 okretaja, na 2000 okretaja ima 540 kardana. Zadnju stranu imam u planu stavit neka vrata jer prebrzo izbacuje, a napred budem ubacil popreko flah 80mm širine da malo zaustavi a da opet nebude previše zatvoreno jer je 150 mm visine kučište. Skije sam baš jučer stavil nove, široke 120 i duže od ovih sa slike jer su se u radu zarezivale stare u zemlju, kardan je sa lamelom.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne, za sad to kaj sam malčiral par puta je bil hladan, dobro to je bilo tak po pol sata do sat vremena max. Budem danas videl kak bude, u goricama imam kaj peglati dobra 2 sata ako ne i više. Ja sam prvo jučer mislil da mi lamela na kardanu proklizava pa sam stavil sa markerom crtice, ali nije se pomaknula niti milimetar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh