• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kakvi su mega metal malčeri susjed uzo od 160 cm ali puno platio 17000 jel bolji taj ili gramip
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja osobno mi rađe zanon, mislim da su bolji i nebi pretjerivo sa sirinom ipak je to samo 35ks... Sve zavisi do cifre koju si spreman dat.

Kolega, sa širinom i cijenom, svi su tu negdje, razlika u hiljadu do dve kn..(izuzev kineza) I ja sam u potražnji za njim, pa kemijam s kupovinom od proljeća još. Trebao uzeti Ina 190 za 21000 kn s kardanom, pa nastao problem, pa odustao na kraju... sad se spremam krajem mj po gramipa, 55gs 160, novi model
 

rapolsm

Novi član
Tu od
26 Lip 2012
Poruka
7
Susjed na tuberu ima zanon 160...

Koji model ima? Da li znaš kako s njime radi, muči li se traktor, ide li punom širinom ili ne? Da li ima noževe ili batove? Navodno je sa noževima lakše raditi, ali trava onda ostane iza nazubljena - koliko sam čuo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Mega metal je igračka prema Gramipu GS55KN.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
To me i zanimalo a košta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

rapolsm

Novi član
Tu od
26 Lip 2012
Poruka
7
Re: Malčer za Tuber 40

Bok,
dvoumim se oko malčer za Tuber 40, da li uzeti
Gramip GS55 KN 140 ili
Zanon TML 130
ili možda nešto treće?!

Sad kad malo proučavam svoj izbor i karakteristike, nisam nigdje naišao na
podatak da li ovaj Gramip i Zanon imaju spiralno postavljene noževe/batove ili
u liniji? Da li netko zna? Ima li to uopće veze, ako da kolike? Da li mi je za
malčiranje trave i kuruzovine bolje uzeti noževe ili batove?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na znam kak bi se noževi pokazali u kuruznici, a batovi dobro odrađuju travu (barem dok nisu jače potrošeni).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Nema u biti spiralne postavljeni kad nisu dva po ravnini već samo jedan. Postavljeni su tak da uzrokuju najmanji umbalans
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Na znam kak bi se noževi pokazali u kuruznici, a batovi dobro odrađuju travu (barem dok nisu jače potrošeni).

Dobro to nozevi odrade. Ne tak ko batovi, al dosta dobro.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja , kad bum kupoval malčer , a to je jako blizu kupil bum onaj za koji VI iz iskustva , jel tvrdite da je najlošiji ...jer pričate bezveze ..kaj se sječate kak forumaši mjenjaju žarulju?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Onda bacimo biznis i ja ti napravim jednog helikoptera. Cena bu onak, za tebe. [emoji1]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
To bi bila prava stvar.
Meni je u planu, jednog dana, roto malčer, 200 cm, dva rotora (da se okreču jedan prema drugom), pomični pa da more iza traktora, bočno, jarke i živicu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
u svakoj temi gdje neko ima dilemu sta kupiti uvijek isti postovi...
"ovaj je bolji od onog, ali eto, nema mazalicu di bi trebao imat"
"ovog ni u ludilu, ima kinesku svjećicu na japanskom dizelu.."
i tak...
ispada ako hoćeš nešto kupit bolje nemoj pitat, neko uzmi onog za kojega prvog misliš da ti odgovara.... uvijek se netko nađe da zna neku manu, koja ne mora biti ni bitna toliko, al eto... jbga... dovoljno da ti pomuti um...

nekad se kosilo ručno, sjekla se šuma "žagama", oralo se volovima, sjeno se ručno kupilo... pa svi bili sretni i zadovoljni... sad kad se ima mogućnost sjedit za volanom i ne imati potrebu silaziti s traktora, svi postali dipl. ing. koječega, sve strojeve u ponudi isprobali i znaju ih u dušu, pa nabrajaju slabosti... ma dajte više... otvorite si firmu i radite svemirske brodove...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ako misliš na mene napisal sam šta bi napravio kad bude vremena a to što to tebi možda ide na živce niko ti nije kriv.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hehehehe,strašni ste,i malo razdražlivi,valjda se na godišnjem ne odmarate nego u šumu idete i samo bi svi malčirali,niko nebi kosil zubljal i palil,hehehehe

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Svatko ima nekog iskustva,najbolje probati više stvari pa sam odluči što hoče.
Meni osobno noževi na malčeru su se loše pokazali,šape su teže,bolje kose.
 

Najnoviji postovi

Na vrh