• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Zovi ovog sto ti govorim ima i besplatnu dostavu

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
I ne sekiraj se za ta vrata guta slamu bez problema samo za nekih 170cm bi trebalo 50ks da se moze lijepo raditi iako moj rođo sa mojim radi sam 539 ali ga ne spusta do zemlje malo ga drži vise nahnutoh nazad a ibta vrata bi se dalo napraviti samo treba jedno dva jaka L profila za ispred i iza pojacati bocne stranice dobro dođu kad ostriš bate ovalo je sranje moraš lezati ispod malvera i jedino sro mi se znalo desiti da se dva bata zakace jedan za drugi ali se ih lako otkaci mozda na drugim dimenzijama ne

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
A sto zakomplicirate jednostavne stvari, to je strasno..
Nikad mi se nije desilo da se valjek prestane vrtiti. A imam smece od gramipa. Zamisli.. Zasto bi itko vario ista na valjak? Svasta..
Okretanje sa spustenim malcerom? Moze se, pogotovo na meksem,vlaznijem terenu. Nije najzdravije, ali ako nije prenaglo okretanje, nece mu biti nista.
Kako namjestiti nagib malcera? Onako kako visoko-nisko zelite malcirati.
Ako rastegnete topling radi vislje, ako skratite, radi nize. Za grubo podesavanje se valjak prebacuje vislje-nize na nosacima ( barem na gramipu) a fino podesavanje je na toplingu.
Nisam siguran jel vas stvarno te banalne stvari sekiraju ili se zafrkavate, ali eto..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A sto zakomplicirate jednostavne stvari, to je strasno..
Nikad mi se nije desilo da se valjek prestane vrtiti. A imam smece od gramipa. Zamisli.. Zasto bi itko vario ista na valjak? Svasta..
Okretanje sa spustenim malcerom? Moze se, pogotovo na meksem,vlaznijem terenu. Nije najzdravije, ali ako nije prenaglo okretanje, nece mu biti nista.
Kako namjestiti nagib malcera? Onako kako visoko-nisko zelite malcirati.
Ako rastegnete topling radi vislje, ako skratite, radi nize. Za grubo podesavanje se valjak prebacuje vislje-nize na nosacima ( barem na gramipu) a fino podesavanje je na toplingu.
Nisam siguran jel vas stvarno te banalne stvari sekiraju ili se zafrkavate, ali eto..

Ajde ohladi i dojdi na pivce. :icon_pidu:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Bolje da si svatko uzme pivu na polje, pa dok pijucka proba napraviti po krug sa razlicitim postavkama malcera ili traktora pa da proucava sta ce se promijeniti. Traje krace nego pisanje posta i cekanje odgovora na isti..

Uostalom, daleko smo si da navracam na pivu. Radije posalji hp-om :icon_mrgreen:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Je, z duplim limom na oklopu.
Kupiš plocevinu od 5mm izrežeš na komade i zavariš tako sam ja napravio

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tibor,
jel ti imaš nekaj protiv foruma? Zakaj ga želiš ugasiti? :icon_hang:
Ak ne bumo pisali, a ponekad nekome i neka glupost pomogne, kaj bumo čitali? :(giggle)::(giggle)::(giggle):

Pivica poslana, možeš ju podići i spiti u KTC-u ili Konzumu. Nažalost poštarina je oko 6 kn/boci. :icon_lol: :drink:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ugasiti? Ajde, neka ti bude.. :icon_rolleyes:

Sto se paketa tice, postarina je zanemariva, podizem ga prvom prilikom :icon_thumright:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Zrlena masa i mali prolaz između poklopca i valjka tu tehnos nema problema malciraobsam sa sametom dijetelinu sa divljom repicom (rapanjača) bez problema jedino neznam dali bi tamo Mistral moga vrtiti malcer
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja nisam nikad sa svojim kinezom imal problema u travi i li draču, ali jesam kod malčiranja kuruznice. Problem je kad zemlja nije suha pa se na valjak nakupi vlažve zemlje (pogotovo ilovače) na koju se onda lijepi zdrobljena kuruznica. Kak je valjak blizu noževa, ta zalijepljena kuruznica prolazi još jedanput kroz malčer. Dakle ne izlazi iznad valjka van. Kad se preveč nakupi onda se osjeti na gasu, padnu okretaji.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
To je i mene mučilo i otkad sam izbacio valjak van nemam više tih problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh