• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ionak po uputstvu, tj zaštiti na radu nekoj, piše da se nemije nitko nalazi 100 metara iza, zato mi nije nikak jasno, zašto većina vas želi malčer s prvim kopčanjem i vratima još??
Evo, scene s malčiranja, bio je hrastov kolac u travi, od elektro pastira, cca 8x8 cm, i negdje 70 visine.. kad ga je ulovil, raskomadao ga i frknuo 30-ak metri iza.. i sad, da je bio malčer na prvom kraju, kaj bi se s tim istim kolcem desilo?? Razbil bi pol prvog kraja ili sjebal gume.. ili bi ga dobil i u glavu..
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Malčeri za prednje kopčanje su i zato zatvoreni, nikad nisam ni vidio sa vratima, osim ako nije za prednje i zadnje :/


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
100 metara ..to je onda u sekundi sve kod susjeda , zato su zabranjena zadnja vrata jer slovenci špricaju po nama , austriji i savudriji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja nikom ne dam radit u voćnjaku dok malčiram. To kako kamenje leti nije normalno, ona metalna zavjesa vjerojatno pomaže ali ne dovoljno. Iza je zatvoren i još je valjak pa meni toliko ne leti nazad koliko naprijed. Imam mali i nizak traktor ( TV) i kamenje leti oko nogu, odbija se od kotača... zato sam i usred ljeta u gumenim čizmama dok malčiram.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo ,kak mi je dobro odradio sezonu , moj stroj je zaslužio i malo zaštite prije pospremanja :).
 

Prilozi

  • DSC_0860.jpg
    DSC_0860.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 170

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Jel ovaj radijus flah bil unutra ili si ga dodal?
Faićev malčer, koliko vidim.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Taj malčer se reklamira da može malčirati u oba smjera. Ne smeta li ta flah ako se malčira u rikverc?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ne smeta , sve sam isprobao i nemam zamjerke. U natrag sam ulazio u trnje u živici ,kad sam čistio prilaz drvima koje smo ovog ljeta radili i odlično radi.Ne pišem ovo zato što sam ja ga jakupio ,nego stvarno radi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nemre smetati jer je iznad rotora. A i košnja u rikverc je toliko da se ne diže malčer na okretanju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisam mislil da u rikverc smeta kao fizička prepreka nego da u rikverc slabije usitnjava nego naprijed. Naime na drugu stranu masa izleti bez ikakve prepreke.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Oklop ima do pola visine limove na prednjem i na zadnjem kraju ,tak da masa ne izleti baš odmah neprožvakana.Bio sam na kukuruzištu iza kombajna, samelje sve živo da se može u jastuk nabijat :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Bješe ti nekad zagriženi neprijatelj malčera ? Ako se dobro sjećam?
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
a niš jebi ga , uzel sam rabljenog ino pa sad popravljaj sinko

Koja sirina INO,i ako bi mi mogao izmjeriti razmak cekica i to bacit na sliku ili papir bio bi vrlo zahvalanposto sam cuo da su u spirali kao i na frezama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh