• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znači najbolje ne uzimati ništa ...to je bil i moj stav do prije koji dan ..ali sila natjerala

a koje probleme moram očekivati ?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Kod mene zanon izmalcira desetak hektara loze godisnje. 7-8 godina nakon je kao nov.
A nije bas za usporedit lozu i biljne ostatke.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Puknuti jesi gledal Gramipa ali Gs60 sirine 160 to je hebeni stroj,iz iskustva ti velim da pojede ova sva tri kaj si navel,nema vrata,ali se nemre zastopat iz razloga kaj mu bati ciste valjak I nema onog usranog flaha na valjku
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Al se teško tjera,IMT 542 umire pod njim,a sa širim Zaonom ide dosta lakše...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Cortese bi trebao biti čisti talijan, on ( Nino) od kineza drži Geo ( dijelovi iz Kine a sastavljen u IT). Vidim zbog čega sumnjaš, u oglasniku piše da je napravljen prema EU normama.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Puknuti jesi gledal Gramipa ali Gs60 sirine 160 to je hebeni stroj,iz iskustva ti velim da pojede ova sva tri kaj si navel,nema vrata,ali se nemre zastopat iz razloga kaj mu bati ciste valjak I nema onog usranog flaha na valjku

Ja sam na kinezu pomaknul valjak bliže batovima. Može se naloviti najviše 1 cm blata, zemlje ili ostatkov. Međutim nisam zadovoljan. Prije je dio mase pal ispred valjka, a dio na valjak. Sad sve pada na valjak koji se vrti u kontra smjeru i kad je kuruznica zelena treba dosta usporiti.
Još je jedna stvar jako bitna kod valjka. Njegov promjer. Na kinezu je oko 100-110 mm (nisam mjeril) i neki put se ne okreće nego vleče za malčerom.
Čak sam razmišljal da proširim bočne skije jer ove širine 5 cm propadaju u zemlju i onda je kompletna težina na valjku.
Uglavnom kad je suho i tvrdo tlo ide puno ljepše i brže.

Možda su ipak najbolje rješenje vrata pa otvoriš koliko treba, ovisno o situaciji. Pogotovo u kombinaciji kad je čišćenje valjka batovima.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Meni taj flah na valju nikad stete ni napravio, niti štopao :/

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja vidim da ursus 355 umire na gramipu gs 55 160 cm kad dohvati u tvrđe al staje i dimi .
Sad kako bi onda 542 išao možda u nekoj travi .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti, zakaj si od gramipa odustao?

radi parole kupujmo hrvatsko a i starog je netko nahranil ..a mir u kuči je najvažniji :icon_pidu:

Ja sam na kinezu pomaknul valjak bliže batovima. Može se naloviti najviše 1 cm blata, zemlje ili ostatkov. Međutim nisam zadovoljan. Prije je dio mase pal ispred valjka, a dio na valjak. Sad sve pada na valjak koji se vrti u kontra smjeru i kad je kuruznica zelena treba dosta usporiti.
Još je jedna stvar jako bitna kod valjka. Njegov promjer. Na kinezu je oko 100-110 mm (nisam mjeril) i neki put se ne okreće nego vleče za malčerom.
Čak sam razmišljal da proširim bočne skije jer ove širine 5 cm propadaju u zemlju i onda je kompletna težina na valjku.
Uglavnom kad je suho i tvrdo tlo ide puno ljepše i brže.

Možda su ipak najbolje rješenje vrata pa otvoriš koliko treba, ovisno o situaciji. Pogotovo u kombinaciji kad je čišćenje valjka batovima.
a kad bi na kraju valjka , bitno da ga neuhvate batovi navario malog ježa od betonskog ..ili priheftal neki stari lančanik ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sigurno bi poboljšalo okretanje valjka. Samo nisam siguran bi li se nakupljalo više zemlje i mase na ježeve.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Naravno da bi. Tek onda bi si zagorčal život i sa čišćenjem. A zamislo si kak bi se i okretal sa spuštenim malčerom.
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A kako izašto ne ? Možda griješim, ali ja se sa svojim roto okrećem dok je spušten. Ne znam zakaj bi bio problem sa ovim drugim malčerom !? Ne znam .... Nisam radio s takvim, al sam vidio da se i s takvim okreću dok je spušten.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da je trebalo dodavati već bi profi talijani imali ježeve na valjku. Svaki malčer najbolje radi po suhome jer se ne hvata ni za čekiće ni za valjak, a najuniverzalniji bi trebao biti na ipsilone sa što više okretaja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam mislil na svakoj strani jedan krug šiljkov. Međutim mislim da bi brzo pokupili masu i zemlju na sebe.
Ovo kak sad imam da je valjak blizi noževa je za čišćenje valjka odlično. Nakupi se, ali ne puno. Sve ovisi kak se blizu noževa zmontira valjak. Čak i noževi, ako ima više nalovljenoga, pomamažu u rotaciji valjka jer djeluju kao pogonske tarenice.
Mislim da bi mi vrata najbolje došla, ali to je nažalost najveći zahvat. Osim toga izrezivanjem vrata jako bi se oslabil malčer. Jedino da se na zadnjoj strani doda jača prečka, mali udignuta i s uhima zavarena za bočne stranice malčera.

Primijetil sam da podizne ruke ne dopuste spuštanje malčera na zemlju ako toplink nije dovoljno rastegnuti. Zna li netko za koliko se podizne ruke mogu dodatno spustiti odšrafljivanjem (rastezanjem) poluga koje ih podižu? Koliko je navoja u tim polugama? Visine dizanja mi ne manjka.

Još jedno pitanjce. Jel bolje da je ulazna strana malčera više podignuta ili više spuštena kad se malčira kuruznica?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A kako izašto ne ? Možda griješim, ali ja se sa svojim roto okrećem dok je spušten. Ne znam zakaj bi bio problem sa ovim drugim malčerom !? Ne znam .... Nisam radio s takvim, al sam vidio da se i s takvim okreću dok je spušten.

Ja si ne bih tako trgao stroj,pa nije ga problem dignuti...
Vidim kod sebe,da kad napravim neki malo oštriji zavoj u radu,već ostaje narovana zemlja iza njega,ipak je to skoro 500 kila željeza koje se vuče po zemlji...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Prednji kraj mora biti dignut bar 3-5cm

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh