• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Hmmm jel sad onda da unutarnji dio kratim isto kolko i vanjski ili manje?

Evo, ovaj dio se kaci na traktor
038227a6fef7e066ea97a6373e37c4c0.jpg


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak ti je kolega napisao, moraš postaviti malčer u visinu da kardan stoji horizontalno u vagi između kardana traktora i getribe malčera, to je najkrača točka, kad se spušta produžuje se, isto je i kad se diže u zrak.

U toj točki mjeriš dužinu kardana i tu ga skračuješ.
Skračuješ jednako obadvije strane.
Ostavi si 1 cm lufta,odnosno toliko lufta da možeš normalno zakopčati i raskopčati kardan kad je malčer zakopčan za traktor.

Ne zaboravi i na zaštitu kardana, nju možeš skratiti 2-3 cm više od same cjevi kardana, tako če ti biti jednostavnije ugurati jednu stranu cjevi u drugu.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Nista, budem sutra opet iso mjerit pa cu vidjet u vise polozaja koja je duzina izmedu kardana i malcera.

Ova strana trokutasta se kaci na traktor, to sam vec vidio na kardanu. Samo bi moro ovu plastiku malo skinut, jedno 2 mm na svakom vrhu. Nadam se da to ne stvara problem?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Rastavi kardan, skini plastike, svaku polovicu stavi na svoju stranu, zatim cjevi primi rukom i prisloni jednu uz drugu, samo će ti se pokazati koliko moraš skratiti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Nisam nikad tu zaštitu raskapao ali mislim da je sa te strane,ispod zaštite, šta se kopča do traktora isto kao i sa druge strane. Sad neznam jeli se to može ponovo sastaviti ako se raskopa. Mislim, možda ti više nebi smetalo ako bi raskopao plastiku i spremio ju za neku drugu priliku.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Nisam nikad tu zaštitu raskapao ali mislim da je sa te strane,ispod zaštite, šta se kopča do traktora isto kao i sa druge strane. Sad neznam jeli se to može ponovo sastaviti ako se raskopa. Mislim, možda ti više nebi smetalo ako bi raskopao plastiku i spremio ju za neku drugu priliku.
Budem sutra provjerio ako se i ta plastika da nekak skinut, samo onda se vjerojatno skida i ovaj gumb koji omogućuje brzo spajanje i rastavljanje.

Evo to je ovaj kardanhttp://fatur.hr/wp-content/uploads/2014/12/kardani-cerjak-3.jpg
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ma ne da mi se sad jos sa tim zezat :D iako bi bilo oke da, al mislim da bu ovak ostalo. Prevec mi je to pripasivanja

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Zdravo svima,evo mene opet u ovoj temi :biggrin:
Nakon skoro 2god pauze nastavio sam radove na svom malceru,tj tarupu kako se u mom kraju naziva.
Ovakav je otisao na stand by

Ovo sam mu uradio u proteklih 10ak dana,stigli su mi nozevi,pa ce sutra verovatno pasti proba:cool2:







Svaka primedba i savet su dobrodosli:icon_thumright:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nista, budem sutra opet iso mjerit pa cu vidjet u vise polozaja koja je duzina izmedu kardana i malcera.

Ova strana trokutasta se kaci na traktor, to sam vec vidio na kardanu. Samo bi moro ovu plastiku malo skinut, jedno 2 mm na svakom vrhu. Nadam se da to ne stvara problem?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Bronx koliko si platil kardan?
Jel to taj sa frajlauf spojkom ili kak se već zove (da te ne gura malčer svojom inercijom)?
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Hoi! Platio sam ga 1000kn, i da, to je taj sa spojkom/frailaufom.
Jucer sve namontirano i isprobano.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
Za sumadinac

Ja bi na "sanjkama" L profil zamijenio okruglim jer kad skrećeš sa malčerom okrugli lakše klizi-manje zapinje.Druga stvar nemaš bočno pomjeranje -neki puta i malo pomjeranje dobro dođe.Pogledaj na slikama malčera -imaš dosta rješenja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
oni koji to rade fleksom ugurati u ženski dio krpu jer abrazivna prašina ulazi duboko u cjev , a onda je zaribavanje normalni sljed događaja
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Kaj nisi prije to reko [emoji43] ? Kak da sad zo van izvucem?
Mozda da jako namazem cijevi sa masti pa da se primi na nju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
vidim produžilo se okvira , radi kardana , trebao se skratiti diferencijala

Nisam jos uvek postao pravi majstor da bi kratio dif :(giggle):

Za sumadinac
Ja bi na "sanjkama" L profil zamijenio okruglim jer kad skrećeš sa malčerom okrugli lakše klizi-manje zapinje.Druga stvar nemaš bočno pomjeranje -neki puta i malo pomjeranje dobro dođe.Pogledaj na slikama malčera -imaš dosta rješenja.

U ovaj okvir od L profila sa strana ide daska da bi ublazila udare,a napred svakako idu skije koje ce verovarno biti od okruglih cevi,a za pozadi sam nabavio,tj nasao u dedinoj radionici,voma robusnu osovinu sa punim gumama od neke masine.Razmisljao sam o bocnom pomeranju ali sam odustao,jer trenutno nemam potrebe za tim,jer imam mali tarup od 80cm na mtk i on zalazi u svaki cosak.

Iako na pola zavrsen danas je ceo dan bio u radu,cak je doneo i prvu zaradu:cool2:
Ovako sam resio noz,planirao sam da se leteci skidaju i na njihovo mesto montriraju lanci,sad koliku ce funkciju imati posto je zahvat ovih nozeva 25cm to neznam,inace nozevi su ustvari motike freze,samo kod kovaca ispravljeni i okaljajeni(prekaljeni,danas mi je vec jedan pukao)

Evo nekoliko slika iz rada,nesvidja mi se sto mi je redukcija 1/4i nesmem veliki gas pa cesto gusi motor,to mu je najveca mana,inace sve u svemu ja sam prezadovoljan:icon_thumright:



 

Najnoviji postovi

Na vrh