• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Ciki

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
38
Pa nisam ni probao još, to je tvornički komplet, ali čini mi se da su pretjerali :(

S tim bi ubio traktor, sreća pa ima manje od 200 radnih sati...
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Ako je traktorić oko 400 kg dušu ima da ispusti jedino ako ima više brzina na kardanu pa da mu pomogneš. Roto malčer više kosi a ovaj tvoj melje.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Pa tako nekako malo treba zriknuti na oglasnike i vidjeti stroj jebdobar samo zvisi za šta se koristi. Ako misliš jednom do dva puta godišnje malčirati onda je stroj ok a ako misliš redovito kositi onda ti ta mašina ne treba. U Bj firma koja održava zelenilo ima veći malćer i koristi ga za površine koje nisu košene redovito i onda ti iza toga ostaje fini tepih od samljetevtrave pa ne raste jedno vrijeme. Kad ta rava počne trunuti i gnojiti zemlju onda se treba nadati vrstama koje nisu tu rasle korov.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Sad bas gledam upute za walterscheid, i stvarno, tamo piše redovno podmazivanje križa i kardanskih cijevi. Moj je neki turski i nisam vidio tako nešto da se navodi kod njega,

Malo kasnim ali nisam stigao prije slikati. Ovak nešta se počne događati sa cijevima kad nedostaje masti
imageupload
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Ne znam ciki zašto su na tom malčeru tako poklopac rastegnuli,ili je rotor dosta veliki,jer nije problem tih 160 kg,nego što je sveukupno dosta daleko od traktora,ili ga prodaj kako si mislio ili još utega ispred,ili ga možeš napravit kao prikolicu da ga vučeš :(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja cijevi od kardana nikad ne mažem sa mašču, lijepi se prašina gore i opet nevalja, našpricam sa WD-om i to je sasvim ok, pa po potrebi za neko vrijeme opet.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
I wd je dobar bitno da nisu suhe skroz a i mast se da sa benzinom oprati metneš novu i vozi neko vrijeme.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Dajte najte...WG kao mazivo???
To ne valja ni za pante na kocu, a kamoli za cijev kardana.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Može wd, ali onaj teflon sprej koji daje solidne tezultate kad je podmazivanje u pitanju, a ne hvata se mnogo prašina na njega.
Onaj obični je ko sveta vodica. Ne šteti, ali ni ne koristi.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Bitno da nešto ima kao lubrikant, tko maže taj i vozi. Ja osobno koristim tovatnu mast, povremeno očistim cijevi stavim novu i teraj dalje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako je gore zaštitna cijev ni prašina ne radi probleme.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ekipa, kako sam već pisao u izradi sam malčera u tipu ovog horizontalnog sa dva rotora no to kod mene s obzirom na sve obaveze jako polako ide. Dakle negdje sam već pisao prijenos sa multiplikatora na dva rotora je pomoću dva remena.

Ono što me trenutno muči kakav lager i kućište da koristim koji će ujedno biti i nosač te osovine? Osovine će se raditi od poboljšanog čelika i bazna debljina im je cca 60mm. Molim za informaciju i eventualno kakvu sliku prijedlog tog kućišta. Da li je pametno dati osovinu tokariti u konus ili samo ju fiksirati sa segerom?

Hvala na konstruktivnim savjetima..:eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh