• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Nabavi dvije prednje glavčine on nekog kamiončića i napravi osovine prema njima.
Kuglični lageri su ti dovoljni, ali mogu biti i stožasti.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nabavi dvije prednje glavčine on nekog kamiončića i napravi osovine prema njima.
Kuglični lageri su ti dovoljni, ali mogu biti i stožasti.

Nebi vjeroval upravo sam to sad malo gledal :icon_wink:
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
reduktor (multiplikator) 1:1 od utovarke za sjeno.
lageri od auta... mislim da je fiat tipo.. ili tak nešto...

proba sutra ili prekosutra pa nastavljamo dalje...

2po2lxy.jpg

2efrknr.jpg

2pyro21.jpg

15wij6f.jpg
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možeš staviti ležajeve sa konusnim čahurama ili pak imaš u trgoagenciji samopodesivi (upeti) ležaj s kućištem pa staviš jedan iznad jedan ispod i malo ih udaljiš.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
malčer napreduje.

danas bila proba. kardan je malo prikračen da paše. vrti se.

ali bilo je i problema. ovaj reduktor je od samoutovarne prikolice. on na sebi ima polugu koja služi za promjenu smjera i za ugasiti reduktor ako negdje zašteka.
ta polugica preskače. tj stalno gasi reduktor. ja neznam kako to izgleda unutra pa ako bi netko imao ideju na koji način to gasi redukciju kad zašteka? ima li unutra neki klinić ili nešto slično što se moglo poderati pa da preskače i na malom opterećenju? jer opterećenje nije veliko, ja bez problema rukom vrtim kardan i onda ne preskače. ali čim se kardan zavrti na traktor počne preskakati.

213ojyo.jpg


x0u3v6.jpg


30t6qkn.jpg


e0rhid.jpg


331m9nl.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A jesi ga probal okretat u drugom smjeru ? Jel i u drugom preskače ?
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
a zašto su ti noževi toliko blizu okvira ?, ili slika vara

To samo slika vara.

A jesi ga probal okretat u drugom smjeru ? Jel i u drugom preskače ?

ova poluga kad se pomakne natrag okreće u jednom smjeru, kad je u sredini ne vrti noževe nego samo kardan a kad se pomakne napred okreće u drugom smjeru.

i u jednom i u drugom smjeru preskače...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Sad ću pogađat,ali možda je taj multiplikator napravljen da se na kardanu vrti u drugom smjeru :(wait):
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Hm... hvala na ideji. Probat ću prikopčati za drugi traktor pa ću vidjeti.

Sumnjam da je to... kad uprem u ručkicu sa recimo drvom i držim ju onda se vrti normalno. Ali vrijedi probati.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Ključeve u ruke i opleti po getribi. Negdje je nešta poderano pa vjerojatno treba navariti malo mesa ili ti treba jača opruga na polugici

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Bravo kolega. Ipak si u pravu. Na "normalnom" traktoru je u redu.

Može li se unutra (u reduktoru) nešto okrenuti pa da vrti u drugu stranu?

Zašto je dupla inverzija za tomo vinković nova u masivi jeftinija od onih na njuskalu?

Dupla inverzija ima dva kardana. Jedan se vrti u lijevo a drugi u desno?

Sad ću pogađat,ali
možda je taj multiplikator napravljen da se na kardanu vrti u drugom smjeru :(wait):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vjerojatno je unutra jedosmjeran spoka , znači u jednu stranu vrti a u drugu ne ..kar račna gedore .

opet savjet od bendelje , raskopaj , možda se taj mehanizam može okrenuti , može se i blokirati ali bilo bi bolje da ostane funkcionalan ..bolje za malče i traktor ..inače se za pogon takvih uređaja koji imaju veliku zamašnu masu koristi posebni kardan koji ima u sebi jednosmjernu spojku
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sarafian Na mooje pitanje si odgovoril da preskače na jednu i drugu stranu . Sad pak ne preskače na " normalnom " traktoru ..... Kak sad :icon_scratch: .
A kaj nemaš ti na Tomi mogućnost vrtnje kardana u oba smjera ? Na mom bivšem 818 je vrtel na obje strane .
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Mislio sam da preskače kad reduktor ukopčam na jednu i na drugu stranu, jer on vrti i u jednu i u drugu stranu ovisno o ovoj gore ručkici. kad je ručkica naprijed vrti u jednu stranu a kad je u drugu vrti u drugu stranu.

na 731 koliko ja znam nema mogućnosti mjenjanja smjera vrtnje...
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Možda ti je poderana ona mala flandža koja se stavlja na tomu za prijelaz sa njegovog kardana na "normalni" probaj okretati inverziju ako ju imaš možda je u njoj greška. Postoji mogućnost da ju je pojela mast. Inverzije sastavljaju u Bjelovaru u novoj trgovini-skladištu. Znam jer sam iz Bjelovara, a i poznajem trgovce u Masivi.
 

jovica989

Novi član
Tu od
16 Velj 2017
Poruka
9
Malčeri panemax

Poštovani prijatelji poljoprivrede.
Zanima me kakva su vaša iskustva sa navedenim malčerima,mnogo su povoljniji od ostalih pa me zanima dal se isplati kupiti,ili ce biti gotov za par godina? :icon_hang:
 
Na vrh