• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Dobro znana faca
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
3,908
Mozda bi ovo mogao biti problem jer mi takoder jedan covjek rekao kad sam ga pitao kak njemu uspijeva (ima isti malčer) i on je rekao da ga digne naprijed da ne bi po zemlji previse išao sa njim pa asm onda i ja isao probat tak radit...
Ja sam se par godina patil u kuruznici, a nisam htel malčerom frezati par cm. Gotovo svaka stabljika koja je ležala skroz na zemlji je ostala tak i nakon prolaza malčerom. Rješenje mi je bilo 2 prolaza, drugi u kontra stranu.
Nabavil sam dulji toplink i sad mogu više podići prvi kraj, povečati ulazni otvor. Ti kinezi imaju dosta mali ulazni otvor i često trgaju stabljike ili ih prislone čisto do zemlje. Promijenil položaj valjka (oko 20 cm dalje iza, ali tak da imam veći ulazni otvor, a čekići su na prst od zemlje. U travi mi se pokazalo super, a kuruznicu još nisam probal. Nadan se da bum probal početkom idučeg tjedna kad se malo prosuši teren. Kad je teren mekan kotač napravi jarke i kuruznicu koja je u jarku malčer ne more dohvatiti.

karlom

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
125
Evo kako moj "uradi sam malčer" radi sa malim Ursusom. Nije mu bilo lako. Tu je bila 1 spora i gas.

iwanho

Dobro znana faca
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
3,908
Čestitka na prinovi. Nek te dobro služi.
Kak mi se dopadaju ovi reverzibilni malčeri. :love:

Najnoviji postovi

Na vrh